Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Kopanina na turnaji Sláva Cup skončila druhá za FK Admira B. Třetí byly Uhelné sklady a čtvrtá Hostivař...  Sledujte náš Facebook a Instagram ......  
 

Kopanina měla nabito i v přípravě. Kam se prostřílí v jarní části přeboru?

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:07.03.2019
 
Praha - Z bronzového stupínku vyrazí do přeborového jara Přední Kopanina. Nejproduktivnější tým nejvyšší pražské soutěže měl nabito i v přípravě a dá se čekat, že mužstvo vedené trenérem Danielem Vottem bude útočný fotbal předvádět i na jaře. „Budeme chtít vyhrávat a v tabulce se posunout,“ plánuje kouč.

Jak jste si užili zimu, stihlo se vše, co jste chtěli?
V principu ano. Odtrénovali jsme to, co jsme chtěli. Samozřejmě jsme se jako v jiných týmech potýkali s tím, hráči měli pracovní povinnosti, nebo jeli třeba na hory, nebo byli nemocní, takže jsme nebyli kompletní. Trénovali jsme přitom třikrát v týdnu a zvládli jsme i krátké soustředění.


Jak moc se proměnil kádr během pauzy?
Ještě není vše dotažené, ale počítáme s tím, že nově by u nás měli působit hráči Zadina a Houška, naopak na odchodu jsou Bláha a Melničuk. Jinak by kádr měl zůstat ve složení jako v podzimní části.


Po Praze se povídalo, že se do Braníku vrátí Pechar. Ten tedy zůstává na Kopanině?
Vypadalo to tak, že zamíří zpátky. Zhruba před čtrnácti dny jsme se ale dohodli, že bude na jaře hrát ještě u nás. Všechno se řešilo, on uvažoval o návratu, protože se v Braníku vyměnil trenér. Nakonec ale pokračuje dalšího půl roku na Kopanině.


Při pohledu na výsledky přípravných zápasů je vidět, že to byly pořádné přestřelky. Co jste na ty kanonády říkal?
Přestřelky byly, ale pořád je to příprava. Některé výsledky, jako proti Jesenici či Dolním Chabrům nepřeceňujeme. Tam to mohlo skončit i vyšším rozdílem. Prohráli jsme s Lysou, ale to bych připisoval únavě, protože se ten zápas hrál na závěr soustředění. Ono bylo krátké, ale výživné, makalo se i třikrát denně.


A co pět inkasovaných branek od divizní Dobříše?
Tam bych to viděl tak, že my jsme mohli také určitě dát pět branek. Soupeř dal gól ze všeho, do čeho kopl. Na druhou stranu se jen potvrdilo to, že směrem dopředu je to z naší strany dobré a vzadu máme pořád co zlepšovat. To jsme ale viděli už na podzim.


Jedenáct branek dal Urban, naposledy se trefil pětkrát. Šest zářezů pak má i Šultes. Zdá se, že vaše hvězdy mají nabito neustále...
To je pravda, nebyl žádný důvod něco měnit. Pavel Šultes navíc nehrál proti Chabrům. Kdyby ano, tak si dovolím říct, že by gólově byl na úrovni Dana Urbana.


Divizní soupeře jste dali do přípravy i vzhledem k ambicím týmu směrem k příští sezoně?
Zahrát si s týmy z vyšší soutěže je vždycky dobré. Třeba proti Rakovníku je to taková tradice, hrajeme s nimi vždycky v zimě i v létě. A když byla šance zahrát si s Dobříší, tak jsme ji využili. O spojitosti s ambicemi bych nemluvil. Spíš bych chtěl říct, že mě mrzí, že jsme ani jeden zápas neodehráli v ideální sestavě. Není to brečení, vím, že jinde je to na úrovni přeboru stejné. Ale ideální to nebylo ani na generálku.


Trenér Jarolím z Olympie Radotín věří, že jeho svěřenci mají šanci stáhnout velkou ztrátu na vedoucí Zápy. Kopanina je po podzimu třetí, na Újezd Praha 4 ztrácí třináct bodů. Je to podle vás ještě hratelné?
Tady je třeba vidět dvě věci. V ČFL je osmnáct týmů, takže oni mají k dispozici o dvě utkání víc. A taky nikdo ve třetí lize neprojde podzimem ani jarem tak suverénně, jako to dokázal na podzim v přeboru Újezd Praha 4. Ztratil jen čtyři body a bylo to z jeho strany výjimečné. Patří mu za to všechna čest. Nás může mrzet, že jsme nezvládli zápasy s přímými konkurenty. S Újezdem Praha 4 jsme si dali dva vlastní góly a s Uhelnými sklady jsme vedli 4:1 a skončilo to 4:4. Ale když byla řeč o té ztrátě, smazatelné je všechno. Vše je ale také podmíněno tím, že Újezd Praha 4 bude ztrácet. Pokud ztratí jen čtyři body, tak můžeme dělat všechno možné, ale ten náskok nevymažeme.


S čím tedy do jara půjdete?
Půjdeme zápas od zápasu a budeme chtít vyhrávat. Kdyby se nám třeba povedlo vyhrát první kolo na Újezdu Praha 4, mohlo by být jaro zajímavé. Věřím tomu, že budeme minimálně stejně silní jako na podzim. Tam jsme byli spokojení s první a poslední třetinou, ale prostředek jsme nezvládli. Ztráta, jakou máme, mohla být menší a hned by to vypadalo jinak.


Zkuste nastavit metu, s jakou budete na konci soutěže spokojený?
Chceme se zkusit v tabulce posunout. Před námi jsou ještě Uhelné sklady, které jsou podle mého fotbalově lepší než Újezd Praha 4. Myslím, že právě Uhelné sklady mají potenciál lídra tabulky dohnat. My se budeme snažit vyhrát každý zápas.

Autor: René Machálek

 

Zdroj:https://www.fotbalpraha.cz/clanek/8544-predni-kopanina-mela-v-priprave-nabito-ka
Článek připravil:René Machálek
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopanina ve Sláva Cupu 2019 stříbrná. Porazila Hostivař, prohrála s Admirou B., 21.07.2019
Dobrovíz - Po týdnu letní přípravy se fotbalisté FC Přední Kopanina poprvé představili v zápase. Odehráli dvě utkání v rámci letního memoriálu Sláva Cup...
Letní příprava áčka zahájena. Prvním herním testem bude Sláva Cup 2019., 20.07.2019
Praha - V pondělí 15. července zahájili fotbalisté FC Přední Kopanina letní přípravu na novou sezónu 2019/2020. Po čtyřech tréninkových jednotkách přijde...
S Kopaninou za fotbalem. Program našich týmů na oba víkendové dny., 15.06.2019
Praha - Sezóna 2018/2019 je u konce. V sobotu 15.6.2019 se naposledy v tomto ročníku představí fotbalisté A mužstva Přední Kopaniny a také rezerva v 1.B...
S Kopaninou za fotbalem. Víkendový program na zápasy všech týmů FCPK., 08.06.2019
Praha - Je tu druhý červnový víkend a přicházíme s pozvánkou na zápasy týmů FC Přední Kopanina ve všech věkových kategoriích. Tímto víkendem končí soutěže...
Finále Teskahor poháru slibuje ofenzivní smršť. Hraje Kopanina s Újezdem Praha 4, 28.05.2019
Vítězství v Pražská teplárenská přeboru už Újezdu Praha 4 nikdo nevezme. Teď má ale nováček soutěže v plánu útok na double. Ve středu 29. května od 17:30...

Další články

S Kopaninou za fotbalem. Program našich týmů na oba víkendové dny., 25.05.2019
Šest gólů za poločas! Rodák z Kuby řádil v dresu rezervy Přední Kopaniny, 24.05.2019
Čtyři jarní výhry a rezerva Kopaniny je ve hře o postup. Zkusíme, říká Buzek, 06.04.2019
Bitva o první body. Kopanina i Třeboradice chtějí utnout sérii porážek., 30.03.2019
Netradiční střelec Houška poslal po gólu pozdrav do nebe zesnulému otci. , 13.03.2019