Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Kopanina na turnaji Sláva Cup skončila druhá za FK Admira B. Třetí byly Uhelné sklady a čtvrtá Hostivař...  Sledujte náš Facebook a Instagram ......  
 

Kam až dojdeme uvidíme, ale chceme vyhrávat, říká opora Kopaniny Ivo Flaks

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:25.09.2018
 
Přední Kopanina - Tři góly v přeboru, tři v poháru. Za takovou vizitku by se po sedmém kole nejvyšší pražské soutěže nemusel stydět leckterý útočník. A tady se skvostnou bilancí může pochlubit ofenzivní krajní bek Přední Kopaniny Ivo Flaks. „V minulé sezoně jsem se v přeboru trefil třikrát, takže už jsem gólový výkon vyrovnal. Důležité je, když vyhráváme,“ směje se spokojeně opora FCPK. „Ale rád bych samozřejmě něco ještě přidal,“ dodává.

První šanci k rozšíření střeleckého konta budete mít v pohárovém utkání s Duklou Jižní Město. Vy jste v poháru nastřílel hattrick za poločas. Chystáte zase kanonádu?
Proti Unionu Žižkov jsem hrál v zálože, takže jsem to měl dopředu blíž než když hraju v obraně. A teď proti nám bude stát o hodně kvalitnější soupeř. Samozřejmě bych byl rád, kdybych nějaký gól dal, ale hlavní je, aby se vyhrálo.

Soupeř angažoval exligistu Jana Nezmara. Budete se pídit po tom, zda proti Kopanině nastoupí?
Tak tohle sledovat nebudu. Pochopitelně jsem zaznamenal, že Duklu posílil. Četl jsem, že teď před víkendem ani nevěděl, zda nastoupí. A vidíte. Hned hrál a dal gól. Ale pátrat po tom, zda proti nám bude hrát nebudu.

Nicméně vám se povedlo v prvním utkání poháru dát hattrick za poločas, to je docela slušný výkon. Povedlo se vám to někdy?
Pokud si pamatuji, tak v kategorii dospělých ne. Všeobecně platí, že dáváme hodně branek.

Některé vaše zásahy jsou výstavní. Nežertují spoluhráči, že pošlou nějakou vaši trefu do soutěže o Gól měsíce?
Zatím to neudělali (směje se). Góly proti Třeboradicím a Admiře B byly docela povedené voleje, teď proti ČAFC to bylo "bodlo" po hezkém prostrčení od Urbana. Jsem rád, že mi to tam v sezoně docela padá. Nejsem žádný kanonýr.

NA GÓL IVO FLAKSE PROTI ČAFC SE MŮŽETE PODÍVAT V SESTŘIHU UTKÁNÍ ZDE

V útoku má Přední Kopanina pořádná střelecká esa. Tradičního bombarďáka Urbana doplnil exligista Šultes. Dají se právě tím vysvětlit ty výsledkové přestřelky?
Už před sezonou jsme se v kabině bavili o tom, že to asi bude někdy divočina. Když vidím útočnou kvalitu, jakou máme, tak se ani nedivím, že to tam tak padá. Hodně útočíme a někdy necháváme vzadu otevřená dvířka... Kvalita je u nás vážně velká, ale přebor je vyrovnaný. Dá se říct, že každý může porazit každého.

Teď jste vedli nad ČAFC 3:0. Nakonec jste si po výhře 3:2 ještě oddechli, že Kopanina získala tři body. Co se stalo?
To byl takový náš tradiční druhý poločas ve chvíli, kdy máme do přestávky nějaký jasný náskok. Stávalo se nám to už v minulé sezoně. Místo abychom zápas v klidu dohráli a ještě si třeba zastříleli, tak jsme si nechali dát gól a nakonec byli i rádi za těsné vítězství.

Na druhou stranu jste třeba zvládli otočit zápas v Třeboradicích z 1:4 a vyhráli. Prokletí druhých poločasů se nekonalo...
Ale já jsem mluvil o tom, když v první půli máme náskok, tak se nám pak stane, že soupeř zápas zdramatizuje. V Třeboradicích to bylo něco jiného. A jsme samozřejmě rádi, že jsme to zvládli otočit.

Každopádně. Váš spoluhráč z obrany Graf sliboval, že přestřelky skončí a padat už góly budou hlavně do sítí soupeřů. Jak do toho zapadá poslední výhra 3:2?
No... Moc se mu to přání nesplnilo. U nás nikdy nevíte. My chceme hodně útočit a to se týká i nás vzadu. Mimochodem, já hraju obránce rok a půl a docela mě to baví. Ale stane se nám, že vyjedeme oba krajní obránci a pak... Když musím dát ten sprint dozadu, tak si to někdy vyčítám (směje se). Ale dneska se taková hra od obránců vyžaduje, tak to plníme.

Co na výsledkové kanonády říká trenér a taky gólman. Udrželi jste vzadu v přeboru jen jednu nulu, není brankář naštvaný?
Co se týče trenéra, tak se musíte na názor zeptat jeho. Já sám si samozřejmě v hlavě promítám některé góly, co jsme dostali, jestli něco nešlo udělat lépe. Celkově si říkám, že když budeme vyhrávat, tak snad ty výsledkové divočiny trenérovi vadit nebudou. A gólmani jsou taky rádi, že vyhráváme. Občas jim snad tu nulu vzadu taky dopřejeme.

Mluvil jste o tom, že jste už vyrovnal gólový výkon z poslední sezony. Až bude Přední Kopanina kopat penaltu, nevezmete si míč, abyste si výkon vylepšil?
Tak to asi ne. Zástup střelců, kteří u nás chtějí jít na penaltu, je hodně dlouhý. Tam určitě nepůjdu, zájemců je dost.

Kromě pohárového zápasu vás v nejvyšší pražské soutěži teď čeká zápas na hřišti nováčka z Podolí. Navážete na dosavadní slušnou bilanci a rozšíříte bodovou sbírku?
Když vezmu začátek přeboru, tak jsme celkem spokojení. Samozřejmě nás mrzí porážka s nováčkem z Újezdu Praha 4, ale jinak je to docela slušné. Na Podolí pojedeme vyhrát, jiný cíl mít nemůžeme.

Přední Kopanině patří třetí místo tabulky. Kam až může váš tým v tabulce vystoupat?
Jsme nahoře. Na vedoucí duo ztrácíme dva body. Půjdeme pěkně zápas od zápasu a uvidíme, kam až dojdeme. Samozřejmě chceme být co nejvíc nahoře, to je jasné. Jak jsem už říkal, kvalita je u nás velká, je to o nás, jak zápasy zvládneme. A my chceme vyhrávat.

Článek připravil:René Machálek
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopanina ve Sláva Cupu 2019 stříbrná. Porazila Hostivař, prohrála s Admirou B., 21.07.2019
Dobrovíz - Po týdnu letní přípravy se fotbalisté FC Přední Kopanina poprvé představili v zápase. Odehráli dvě utkání v rámci letního memoriálu Sláva Cup...
Letní příprava áčka zahájena. Prvním herním testem bude Sláva Cup 2019., 20.07.2019
Praha - V pondělí 15. července zahájili fotbalisté FC Přední Kopanina letní přípravu na novou sezónu 2019/2020. Po čtyřech tréninkových jednotkách přijde...
S Kopaninou za fotbalem. Program našich týmů na oba víkendové dny., 15.06.2019
Praha - Sezóna 2018/2019 je u konce. V sobotu 15.6.2019 se naposledy v tomto ročníku představí fotbalisté A mužstva Přední Kopaniny a také rezerva v 1.B...
S Kopaninou za fotbalem. Víkendový program na zápasy všech týmů FCPK., 08.06.2019
Praha - Je tu druhý červnový víkend a přicházíme s pozvánkou na zápasy týmů FC Přední Kopanina ve všech věkových kategoriích. Tímto víkendem končí soutěže...
Finále Teskahor poháru slibuje ofenzivní smršť. Hraje Kopanina s Újezdem Praha 4, 28.05.2019
Vítězství v Pražská teplárenská přeboru už Újezdu Praha 4 nikdo nevezme. Teď má ale nováček soutěže v plánu útok na double. Ve středu 29. května od 17:30...

Další články

S Kopaninou za fotbalem. Program našich týmů na oba víkendové dny., 25.05.2019
Šest gólů za poločas! Rodák z Kuby řádil v dresu rezervy Přední Kopaniny, 24.05.2019
Čtyři jarní výhry a rezerva Kopaniny je ve hře o postup. Zkusíme, říká Buzek, 06.04.2019
Bitva o první body. Kopanina i Třeboradice chtějí utnout sérii porážek., 30.03.2019
Netradiční střelec Houška poslal po gólu pozdrav do nebe zesnulému otci. , 13.03.2019