Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Sledujte náš Facebook a Instagram ......  

Chceme se stát tradičním účastníkem přeboru, říká ředitel Újezdu Jindra

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:11.08.2018
 
Praha - S čím vstoupí Újezd Praha 4 do Pražská teplárenská přeboru? Pár hodin před začátkem sezony, která bude pro náš klub historická tím, že si poprvé zahraje nejvyšší metropolitní soutěž, mluví o nejzásadnějších novinkách sportovní ředitel Jiří Jindra.

Jak se změnil Újezd po postupu do přeboru?
V první řadě je třeba říct, že je to první postup Újezdu do přeboru, čehož si v klubu neskutečně vážíme a přistupujeme k soutěži s velkou pokorou. Už na konci minulé sezony jsme řešili, jaké změny v kádru uděláme. Byla to zásadní otázka i směrem do budoucnosti. Padlo rozhodnutí, že zásadní a radikální řez dělat nebudeme, zároveň jsme dobře věděli, na kterých místech sestavy máme největší bolesti a podle toho jsme se v létě zachovali.

Jaké se tedy udály pohyby v hráčském kádru?
Odešel jen Ptáček do Královic, jinak jsme přivedli tři ze čtyř vytipovaných hráčů. Nově jsou u nás obránce Daniel Valeš, který naposledy působil v Braníku, záložník Ondřej Vrabec z Úval a útočník Jiří Doležel z Horních Měcholup. Obecně chceme přivádět mladší hráče, kteří budou mít chuť za Újezd hrát, a my je budeme postupně zapracovávat do týmu.

Jaké ambice může Újezd v přeboru mít?
Já i trenér Karel Jeřábek máme s touto soutěží poměrně bohaté zkušenosti, takže víme, jak náročná sezona je před námi. Uvidíme, jak se nám podaří odstartovat. Myslím, že máme věkově velmi dobře poskládané mužstvo, jsou tam mladí kluci, ale také velmi zkušení. Řeknu to tak, že nechceme být v přeboru pouze na rok, ale máme ambici dostat se ke klubům, které jsou tradičními účastníky této soutěže. Rádi bychom se k nim připojili. Dalším úkolem pro nás je, abychom co nejvíc přiblížili B-tým k A-týmu, takže chceme rezervu posunout z II. třídy do I. B třídy. S tím souvisí také změna hracího času. A-tým bude nově hrát domácí zápasy v sobotu dopoledne, na což naváže béčko s výkopem ve 14 hodin. Hráči, kteří nenastoupí v prvním utkání, posílí B-tým. Je to nezbytný krok k větší provázanosti mezi oběma celky. Zveme všechny fanoušky, a to nejen ty z Újezdu, by se přišli na tyhle dvojzápasy podívat.

Na svém stadionu máte hřiště s umělým povrchem. Nebyl to problém při jednání s novými hráči?
Nestalo se mi, že by některý z hráčů nechtěl jít do Újezdu kvůli umělce. Nevnímám hřiště s umělým povrchem jako nějaký handicap. Je sice starší, ale kvalitní, navíc se dá jako jedno z mála kropit. Před zápasy doma budeme trénovat v našem areálu, před zápasy venku na přírodní trávě v Dobřejovicích. Zároveň pracujeme na tom, abychom co nejdříve vybudovali vlastní hřiště s přírodním povrchem. Jedna varianta je přímo v našem areálu, druhá varianta je mimo něj. Ale travnaté hřiště chceme.

Jste před startem přeboru nervózní?
Kádru i realizačnímu týmu věřím, nálada je příjemná a všichni jsme plní očekávání, co přinese hned první zápas na Přední Kopanině a následný domácí duel proti Královicím. Připravujeme se poctivě a jsme natěšení, až se poprvé kopne do míče.

Jak jste spokojený s letní přípravou?
Co se týče výsledků, jsme spokojení. Chtěli jsme hrát se soupeři ze středních Čech, což nám vyšlo. S Hvozdnicí jsme sice prohráli 1:4, ale aniž bych chtěl znevažovat ostatní celky, byl to nejtěžší protivník a hrál se velmi dobrý fotbal. Dále jsme porazili 2:1 Libušín, Admiru B 2:0, Ďáblice 7:2 a Jesenici 5:0. Na papíře to vypadá dobře, ale neskáčeme dva metry vysoko. Mistráky jsou o něčem jiném, jsme na zemi. A to i proto, že se nám v létě úplně nedařilo mít tým pohromadě tak, jak bychom si představovali. Z různých důvodů jsme ani v jednom zápase nenastoupili kompletní, ale tyhle problémy má na téhle úrovni asi každý.

Do klubu jste přešel po dlouhých letech v Horních Měcholupech, vykonáváte funkci sportovního ředitele. Můžete přiblížit náplň vaší práce?
Mám na starosti kompletní sportovní chod klubu od mládeže až po A-tým. O činnosti prvního týmu už mám, myslím, dobrý přehled, ještě se chci víc seznámit se vším ohledně béčka, pro které už jsem pomáhal sehnat nějaké posily. Postupně se zapracovávám a mám radost, že mi Újezd umožnil dělat to, co mi sedí nejvíce - tedy být co nejblíž mužstvům a podílet se na sportovní stránce.

Zdroj:www.fotbalpraha.cz
Článek připravil:Radim Trusina
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopanina dostala v přeboru 17 žlutých karet. Nejméně ze všech týmů., 12.12.2018
Praha - Zajímavé statistiky si všímá zpravodajský web Pražského fotbalového svazu server www.fotbalpraha.cz . Srovnává počet žlutých karet všech šestnácti...
Zimní turnaj dorostu ve Zličíně vylosován. Kopanina zahájí s Kralupy 1901., 11.12.2018
Přední Kopanina - Mladší dorostenci FC Přední Kopanina sehrají v zimní přestávce turnaj na umělé trávě FC Zličín. Akce se bude prolínat celou zimní přestávkou,...
Cestovatel Jakub Moravec opět U Drahušky. Téma: Namibie a Botswana., 06.12.2018
Přední Kopanina - Restaurace U Drahušky ve sportovním areálu v Přední Kopanině má i po fotbalové sezóně bohatý program. Ve čtvrtek 6. prosince bude hlavním...
Startuje Měsíc české kuchyně. Pět víkendů pojedeme U Drahušky klasiku., 16.11.2018
Přední Kopanina - Víkend 17.-18. listopadu 2018 a čtyři další budou v restauraci U Drahušky v Přední Kopanině něčím výjimečné. Na každý z těchto víkendů...
Uhelky brojí na Kopaninu. Extrémně těžký zápas, říká útočník Uhlířů Lukáš Zilvar, 16.11.2018
Košíře - Pražský přebor má před sebou poslední podzimní kolo. Fotbalisté Přední Kopaniny míří do Košíř, kde je čeká bitva proti druhému týmu tabulky -...

Další články

Svatomartinské hody budou celý víkend probíhat v restauraci U Drahušky, 07.11.2018
Zlaté body z Dukly. A teď hurá na Braník, říká kopaninský Milan Cvrček, 07.11.2018
Kluci z Přední Kopaniny dělali doprovod hráčů na lize Bohemians vs Teplice, 03.11.2018
Cestovatel Tomáš Pechar zakotvil v Přední Kopanině. Kryje záda útočníkům., 12.10.2018
Medailonek Michala Buzka s reportérem Davidem Kalousem pro fotbalpraha.cz, 10.10.2018