Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Přední Kopanina chce doma udělat další krok k divizi. Musí zlepšit koncovku.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:24.05.2024
 
Přední Kopanina - Další důležitý krok na cestě do divize může v sobotu dopoledne udělat v Pražská teplárenská přeboru Přední Kopanina. Lídra tabulky čeká od 10:30 souboj s Duklou Jižní Město, kterou už dvakrát v sezoně porazil. Na podzim vyhrál v utkání nejvyšší pražské soutěže jasně 6:1, v jarním pohárovém měření sil bral tým od letiště skromnější výhru 2:0. "Potřebujeme doma získat tři body, chceme se také vítězně naladit na finále poháru," hlásí Daniel Vott, kouč Přední Kopaniny.

Lídr Pražská teplárenská přeboru naposledy remizoval na půdě Třeboradic (1:1) a dál vede tabulku o šest bodů. Jen v pozici nejbližšího pronásledovatele vystřídal Tempo, které výsledkově selhalo v Braníku, Vyšehrad. Tým od letiště je nažhavený na zápas. "Každý by chtěl nastoupit, dopředu ale říkám, že v náročném programu sestavu protočíme," prozrazuje Vott, aniž by byl konkrétnější, kdo z jeho svěřenců třeba naskočí do přeborového klání v roli střídajícího žolíka.

Stejně jako před zápasem s Třeboradicemi si trenér Vott přeje, aby se Dukla JM pustila na půdě favorita do otevřené partie. To, že jeho svěřenci naposledy klopýtli na tom nic nemění. "Věřím, že u nás budou chtít hrát fotbal. A také věřím, že pokud nebudeme v koncovce impotentní, tak utkání zvládneme a získáme tři body," prohlašuje. Před týdnem v sobotu v Třeboradicích favorit vyhořel v koncovce, nedal navíc penaltu, a tak se musel spokojit s remízou 1:1.

Dukla JM je v tabulce s 36 body na deváté příčce, trenér Přední Kopaniny ale vnímá, že má soupeř v kádru kvalitu. "Mají dobré hráče, navíc dávají šanci mladým. Víme dobře, jaké to je, když se omlazuje kádr. I tak věřím, že si to s námi Dukla rozdá na férovku," tvrdí Vott. "Věřím, že nebudou betonovat a hrát na brejky," dodává kouč Přední Kopaniny s tím, že v lepší kondici je po deštích také hřiště u letiště.

Tým kouče Josefa Světlíka je na první pohled v klidném pásmu tabulky, trenér Dukly si to ale úplně nemyslí. "Ještě dva body by se nám hodily," komentuje postavení svého týmu. Jak tedy jeho tým zkusí zaskočit favorita? Recept prý mohl nedávný pohárový souboj, který Dukla JM prohrála 0:2. "Nebudeme vymýšlet už dávno objevené věci. Vsadíme na podobný styl jako v pohárovém utkání. To jsme mohli vést ve třicáté minutě klidně 3:0," vzpomíná trenér Dukly JM.

Na adresu Přední Kopaniny chrlí celou řadu superlativů. "Kopanina má nadstandardně silově vybavený tým. Když se nedaří dvojici kanonýrů Urbanovi s Ptáčkem, dokáže si pomoci standardními situacemi. Víme o tom, že má Kopanina rozbitou stoperskou trojici, pak také hodně záleží na tom, jak se vyspí Ali Asad," komentuje kvalitu týmu od letiště Světlík. "Ale my se hlavně musíme soustředit na sebe a svoji hru."

Tak uvidíme jak to všechno dopadne. Do konce jsou čtyři kola, Kopanina vede o šest bodů a po Dukle jí čekají ještě zápasy ve Zličíně, doma Dolní Chabry a končí v Braníku. Její největší soupeři tento víkend hrají Vyšehrad se Střešovicemi a Tempo s Viktorkou Žižkov B.

Zápas FCPK - Dukla Jižní Město se hraje v sobotu na stadiónu U Drahušky netradičně už od 10:30 a řídit jej bude trojice Nebázlivý - Šmakal, Hejma.

 

Článek připravil:René Machálek
 
Fotograf:Pavel Jiřík st.
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopanina se představí na Sláva Cupu. Dosáhnou modročervení na tripple?, 20.07.2024
Dubeč - Turnaj s tradicí. Sláva Cup na počest významného fotbalového funkcionáře a trenéra Miloslava Houšky se hraje letos již posedmé. Všech ročníků se...
Divize vylosována. Kopaninu čekají čtyři pražská derby a atraktivní soupeři., 28.06.2024
Praha - V restauraci Columna na pražském Chodově byl vylosován nový ročník 2024/25 soutěží Řídící komise pro Čechy. V soutěži mužů se jedná o třetí a čtvrtou...
Sezona je u konce! Přečtěte si, jak se kopaninské celky rozloučily s ročníkem., 17.06.2024
Přední Kopanina - Dlouhá sezona 2023/24 je oficiálně za námi! Kopaninské týmy minulý týden odehrály své závěrečné zápasy a nyní se již chystají na prázdniny....
Poslední hrací víkend sezony. Přijďte zakončit tento ročník k Drahušce!, 16.06.2024
Přední Kopanina - Do konce zlaté kopaninské sezony 2023/24 zbývá jeden poslední hrací víkend. Jednalo se o ročník plný emocí, a to dobrých i špatných,...
Kopanina se chce loučit s přeborem výhrou. Ptáček ve hře o krále střelců., 15.06.2024
Praha - V postupovém cíli už fotbalisté Přední Kopaniny dávnou jsou a mohou se těšit na účast v divizi. To ale nic nemění na jejich plánech vyhrát poslední...

Další články

U9 na tradičním MINICUPU na Julisce!, 12.06.2024
Přední Kopanina během posledního domácího víkendu oslavila Double., 10.06.2024
Oslavy titulu a mnohem více! Víkendový program FCPK zde., 06.06.2024
Víkend, který se do historie FCPK zapíše zlatým písmem! Výsledkový servis zde., 03.06.2024
Pohledy trenérů Votta a Kudely na šlágr Zličín vs FCPK. Oba chtějí vyhrát., 01.06.2024