Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Kopanina míří na horkou půdu Třeboradic, přestřelka se prý konat nebude.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:18.05.2024
 
Praha - Pět kroků dělí Přední Kopaninu od splnění postupového cíle do divize. V sobotu vyrazí svěřenci trenéra Daniela Votta k další důležité zkoušce. Předvedou se na půdě Třeboradic, které se v jarní části Pražská teplárenská přeboru prezentují velmi dobrou formou. "Víme o slušné formě domácích, ale chceme udělat další krok na cestě za postupem," říká kouč týmu od letiště Vott. "Stojí proti nám skvělý tým s dvěma nejlepšími hráči přeboru Urbanem a Ptáčkem. Budeme si ale stejně chtít napravit naši domácí bilanci," slibuje trenér Třeboradic Jan Novák. Zápas má výkop v 10:45.

Třeboradice mají doma vyrovnanou bilanci, šestkrát vyhrály, ve stejném počtu utkání nebodovaly. V tabulce jim patří jedenácté místo s 31 body. "Na jaře se nám docela daří, ale doma jsme horší než venku. Ještě jednu výhru ke klidu určitě potřebujeme, bylo by super, kdyby se povedla třeba proti Kopanině," usmívá se trenér Novák.

Proti komu jinému, než proti jasnému lídrovi tabulky, by se měli jeho svěřenci vybičovat k super výkonu. "Víme o ohromné síle soupeře. Urban s Ptáčkem jsou dva nejlepší hráči přeboru. Střešovice na ně hrály osobku a Urban dal stejně dva góly. Každý ví, co umějí, hlídá je a oni stejně dávají branky," uvědomuje si nebezpečí třeboradický kouč.

Věří, že se mu hvězdy soupeře povede uhlídat a jeho tým moc branek neinkasuje. Pohled do minulosti je ale varováním. Na Přední Kopanině na podzim Novákův tým prohrál 1:4. "Tam jsme ale udělali hrubé chyby, těch se chceme vyvarovat," má jasno Novák. Výsledky z minulé sezony a prohry 1:8 a 3:7 jsou dostatečným strašákem. "Pamatuji si i prohru 5:7... Ale na remízu nikdy nehrajeme, tak uvidíme, jak to skončí," těší se na zápas trenér Třeboradic.


Podzimní zápas FC Přední Kopanina - Třeboradice (4:1), referát, sestřih


Přední Kopanina zatím na jaře prohrála jen na půdě Motorletu B a dál si dělá kromě prvního místa v Pražská teplárenská přeboru naděje i na výhru v pohárové soutěži. Teď se ale musí soustředit, aby uhájila šestibodový náskok v tabulce před druhým Tempem. "Třeboradice hrají na jaře dobře, dostaly strašně málo gólů. Jsem rád, že naposledy vyhrály," hlásí trenér Přední Kopaniny Dan Vott.

Představu, jakým způsobem může jeho tým dokráčet k tříbodovému zisku, vidí hlavně v poctivém výkonu v defenzivě. "Je třeba to uhrát vzadu na nulu, vpředu si nějaké šance vždycky vytvoříme," nechal se slyšet Vott. "Kluci si museli uvědomit, že máme problémy se stopery a už naposledy k tomu přistoupili správně. Věřím, že v tom budeme pokračovat a uděláme další krok na cestě za postupem," dodává.

Dobře ví, že i kdyby měl třeba někdo z diváků k výkonu nějaké výhrady, hlavní bude získat tři body. "Nic jiného nás nemůže v tuhle chvíli zajímá. Často v zápasech s Třeboradicemi padalo hodně gólů a fanoušci z toho bylo nadšení, myslím ale, že tentokrát to třeba 7:5 neskončí," tuší trenér přeborového lídra.

Vzhledem k tomu, že Třeboradice nejsou ohroženy sestupem a mají i slušný odstup od barážových pozic, věří Vott, že soupeř odehraje s jeho svěřenci otevřenou partii. "Myslím, že by to pro diváka mohl být hezký zápas," věří Vott.

Zápas řídí jako hlavní rozhodčí Karel Kučera, asistovat mu budou Petr Hruška a Tomáš Marek.

 

Článek připravil:René Machálek
 
Fotograf:Jiří Ipser
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopanina se představí na Sláva Cupu. Dosáhnou modročervení na tripple?, 20.07.2024
Dubeč - Turnaj s tradicí. Sláva Cup na počest významného fotbalového funkcionáře a trenéra Miloslava Houšky se hraje letos již posedmé. Všech ročníků se...
Divize vylosována. Kopaninu čekají čtyři pražská derby a atraktivní soupeři., 28.06.2024
Praha - V restauraci Columna na pražském Chodově byl vylosován nový ročník 2024/25 soutěží Řídící komise pro Čechy. V soutěži mužů se jedná o třetí a čtvrtou...
Sezona je u konce! Přečtěte si, jak se kopaninské celky rozloučily s ročníkem., 17.06.2024
Přední Kopanina - Dlouhá sezona 2023/24 je oficiálně za námi! Kopaninské týmy minulý týden odehrály své závěrečné zápasy a nyní se již chystají na prázdniny....
Poslední hrací víkend sezony. Přijďte zakončit tento ročník k Drahušce!, 16.06.2024
Přední Kopanina - Do konce zlaté kopaninské sezony 2023/24 zbývá jeden poslední hrací víkend. Jednalo se o ročník plný emocí, a to dobrých i špatných,...
Kopanina se chce loučit s přeborem výhrou. Ptáček ve hře o krále střelců., 15.06.2024
Praha - V postupovém cíli už fotbalisté Přední Kopaniny dávnou jsou a mohou se těšit na účast v divizi. To ale nic nemění na jejich plánech vyhrát poslední...

Další články

U9 na tradičním MINICUPU na Julisce!, 12.06.2024
Přední Kopanina během posledního domácího víkendu oslavila Double., 10.06.2024
Oslavy titulu a mnohem více! Víkendový program FCPK zde., 06.06.2024
Víkend, který se do historie FCPK zapíše zlatým písmem! Výsledkový servis zde., 03.06.2024
Pohledy trenérů Votta a Kudely na šlágr Zličín vs FCPK. Oba chtějí vyhrát., 01.06.2024