Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  

V závěru jsem tlačil čas jako každý z Kopaniny, řekl Dan Vott po Žižkovu

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:15.08.2023
 
Koloděje - Vyhlásil boj o nejvyšší příčky a přitom po zpackané domácí premiéře s Braníkem (0:1) a ostatních výsledcích byl jeho tým najednou na posledním šestnáctém místě. Složitá výchozí pozice před těžkým zápasem s rezervou druholigového Žižkova. Po něm se však trenérovi Přední Kopaniny Danielu Vottovi ulevilo. Výhra 3:2 odvrátila další dusno a Kopanina tak má po dvou kolech tři body a ztrácí jediný na první místo.

Dane jaké to bylo jít do utkání z pozice posledního?

Šli jsme do toho a věděli, že ztrácet po dvou kolech šest bodů na čelo by byl průšvih. Pro tři body jsme jeli a máme je. Nakonec zaváhaly všechny týmy a plný počet nemá nikdo, takže navzdory porážce s Braníkem je ztráta minimální.

Utkání s Žižkovem však bylo vyrovnané, výsledek otevřený do posledních vteřin.

Věděli jsme, že to bude těžký zápas, kluci tam jsou dobře vedení, šikovní, talentovaní, pohybliví navíc bylo vedro, které nám úplně nesvědčilo. Cenné vítězství, s výsledkem jsme moc spokojeni.

Cesta k výhře vedla přes vstřelené branky.

Doufejme že jsme si střeleckou smůlu vybrali minulý týden, bude se nám dařit dávat góly i nadále a uděláme nějakou vítěznou řadu, což potřebujeme.

Ani ve druhém utkání se nám naopak nepodařilo udržet vzadu nulu. Proč?

Mrzí mě, že jsme si v první půli nechali dát gól z jediné nebezpečné situace, když to navíc byl lehce hlídatelný moment. Při druhé inkasované brance se projevila velká individuální kvalita Bazala, který perfektně nabral, prošel a zakončil, ale určitě si s tím naše zkušená dvojice Kučera-Tržický mohla lépe poradit. Inkasové branky mě mrzí stejně jako že jsme nedali víc gólů, protože to bylo v našich silách a měli jsme na to i vhodné situace. S další brankou bychom odskočili a závěr by byl v klidu. Takhle jsme se strachovali až do konce.

Zpět v sestavě se objevil Dan Urban. Přišly s ním i góly, i když on osobně se neprosadil.

Bylo znát, že je na hřišti, měl tři velmi dobré situace. Jednou mu rozhodčí pískl faul, který dle mého názoru nebyl a šel by sám na branku, pak na něj byl faul, který měl být za červenou kartu a potřetí a to mě mrzí nejvíc, nevyřešil velkou šanci, kdy šel sám na branku a hráč ho stačil dojet. Jeho výkon by si gól zasloužil.

Na rozhodčího Kalcovského jste se zlobili ještě ve druhé půli, kdy došlo k souboji gólmana domácích s Ptáčkem na okraji vápna. Chtěli jste penaltu.

Byly tam tyto tři sporné situace a rozhodčí všechny rozhodl ve prospěch Žižkova. My jsme to viděli jinak. Mrzí mě to.

Před týdnem hrál Urban jen za béčko. Proč nebyl v nominaci za A?

Dan má svůj věk, chce především hrát a nesedět na lavičce. V létě moc netrénoval, máme nějakou dohodu a o každém víkendu se bavíme. Řešíme jeho nasazení i podle soupeře. V některých zápasech je pro Dana těžké se prosadit, pak volíme béčko. Dan je samozřejmě střelecká hvězda, na druhou stranu s pohybem musí šetřit, aby vydržel, takže s ním na hřišti nepresujeme, nezískáváme míče na útočné polovině a tím pádem pouštíme soupeře na můj vkus moc na naší obrannou polovinu a čím kvalitnější soupeř, tím toho může více využít. Každopádně mít a nemít Dana Urbana v týmu je velký rozdíl a věříme, že nám opět svými góly pomůže.

Proti Žižkovu se prosadili dva netradiční střelci. Schierreich a Hollerbach běžně moc gólů nedávají.

Jednoznačně potřebujeme, aby se kluci naučili dávat góly, aby to nebylo jen o tom Urbim. Může se stát cokoliv, může být zraněný nebo nemocný. Jsem rád, že Séba dohrál situaci po rohu, což nás dříve zlobilo, a Ben to při druhé brance skvěle zavřel. V neposlední řadě dal gól Vojta Ptáček v situaci, kdy nikdo jiný by tam nešel takhle důrazně jako on. Vojta si za svůj výkon gól určitě zasloužil.

Ptáček před týdnem proti Braníku zazdil co se dalo. V sestavě jste ho nechali a on se odvděčil vítěznou brankou proti Žižkovu.

Vojta má potenciál góly dávat. Je strašně platný i v jiných činnostech, napadání, důrazu, je nepříjemný. Víme, že není do kombinace, takže někdy ztratíme možnost přečíslení, ale prostě takový je. Musíme si přát, aby dával co nejvíc gólů, je to neskutečně tahový hráč směrem na branku, do těch situací se bude dostávat každý zápas a je jenom otázka jestli ty góly dá nebo nedá.

I ve druhém zápase absentoval Jiří Krejčí. Poprvé v sezóně dostal prostor Séba Schierreich a na jeho místě odehrál velmi dobrý zápas, navíc vstřelil branku.

Souhlasím, velmi dobrý výkon a bonus v podobě vstřeleného gólu. Mrzí mě jen ten první gól. Bazal tam byl sám, není to žádný čahoun, centr letěl dlouho a bylo spoustu času hráče dostoupit. Tyhle věci musíme zvládnout, jedno kdo bude na stoperu. Pokud chceme vyhrávat, musíme minimalizovat laciné branky. A v klíčových prostorech před brankou musí být stopeři.

V závěru domácí snížili na 2:3 a bylo z toho zbytečné drama. Jak jsi to prožíval?

Tlačil jsem čas dopředu, aby byl konec, asi jako každý z Kopaniny a modlil se, aby tam něco nepropadlo. Na rozdíl od prvního zápasu jsme měli i štěstí.

 

Článek připravil:cip
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Víkendový program Přední Kopaniny. Přehled zápasů všech kategorií!, 21.09.2023
Přední Kopanina - Dalších osm utkání FC Přední Kopanina je na programu během nadcházejícího víkendu. V domácím prostředí stadionu U Drahušky se však odehraje...
Přeborové týmy se zapojí do Teskahor poháru. Kopanina začíná v Řeporyjích., 20.09.2023
Praha - Ještě před čtvrtečním zahájením bojů pražských „S“ v Evropské lize pokračuje Teskahor pohár PFS mužů druhým kolem. Obhájce trofeje a lídr přeborové...
Úspěšný víkend pro Přední Kopaninu. Výsledkový servis všech celků FCPK zde!, 18.09.2023
Přední Kopanina - O víkendu 16. - 17.9. se opět odehrálo osm utkání skrz kopaninské kategorie od U9 po A-tým. Z těchto osmi zápasů vyhrály kopaninské celky...
Na Kopaninu míří Kolovraty. Narazí na sebe dva sousedé. Na lajně žena!, 15.09.2023
Přední Kopanina - Zajímavý zápas páté Kopaniny s šestými Kolovraty v 7.kole přeboru Prahy. Oba týmy mají deset bodů, lepší skóre hovoří pro domácí. Tady...
Ameriku vyměnila za Francii. Můj dětský sen, říká fotbalistka Stárová, 14.09.2023
Praha - Historické městečko s malebnými uličkami, necelými osmi tisíci obyvateli a příjemnou atmosférou. Když sedne do auta, za necelou hodinku je u moře...

Další články

Víkendový souhrn týmů Přední Kopaniny. Bilance 3 výhry, 1 remíza, 4 prohry., 11.09.2023
Kopaninu čeká předposlední Podolí. Zůstat nahoře, znamená neztrácet., 09.09.2023
Kam o víkendu na fotbal? Přijďte na Kopaninu! Celý program zde., 07.09.2023
Skvěle nám vyšel úvod. A jezdili jsme po zadku, prozrazuje kopaninský Ptáček, 06.09.2023
Šlágr kola se hraje u letiště. Na Kopaninu přijede lídr tabulky FC Tempo., 01.09.2023