Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Přebor bude vyrovnaný. Chceme udržet druhé místo, říká kouč Kopaniny Vott

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:14.03.2023
 
Praha - S osmibodovou ztrátou na vedoucí Spoje šli do druhé části pražského přeboru fotbalisté Přední Kopaniny. Ti na úvod jarních odvet remizovali na střešovické umělce s béčkem Žižkova 4:4 a ztráta je nyní o dva body větší. U letiště ale ví, že mají posilněný kvalitní tým. "Náš cíl je udržet se na druhém místě a věřit, že třeba přijde nějaká administrativní šance na postup," říká odhodlaně v rozhovoru pro Deník.cz trenér Daniel Vott, který ví, že jejich největšími konkurenty budou týmy Dukly Jižní Město a Tempa.

Trenére, jaká byla zima na Kopanině?

Dobrá. (usmívá se) Všechno probíhalo v pohodě a fungovalo dobře.

Během přestávky skončil pouze Zábranský, naopak přišli Hájek (Hostouň), Matějka (Tochovice, Dominik Vott (Příbram) a Kulhavý (Velvary). Vidíte váš tým jako silnější?

Měl by být silnější. Přišli kluci, co by nám měli pomoct. Rozšířili nám kádr, narostla konkurence. Určitě bychom silnější měli být.

Jak vás prověřily zimní zápasy?

Určitě dobře. Měli jsme čtyři divizní soupeře a zápasy víceméně zvládli podle představ. Až na výpadek s dorostem Dukly, ale to bylo ovlivněné velkou marodkou, hráči měli dovolené. Jinak jsem byl s přípravou v zápasech i v tréninku spokojený.

Jarní přeborové odvety jste začali divokou remízou s Žižkovem B. Jak vnímáte zápas, kdy jste prohrávali už 0:2, ale zároveň také vedli 4:2?

Viktorka nás překvapila, hrála jinak, než jsem předpokládal. Proti béčkům to je často o aktivním fotbalu, presinku, ale Jirka Novotný na nás připravil hluboký blok. Nepovedlo se nám rozestavění, počítali jsme s něčím jiným. Měli jsme celý první poločas tlak, drželi míč, ale nebyli schopní se prosadit, chyběla nám myšlenka v poslední třetině hřiště. Neproměnili jsme šance, z dvou brejků a po našich chybách jsme pak dostali dva góly. O půli jsme prostřídali, řekli si, jak hrát jinak a za dvacet minut jsme dali čtyři góly.

V tu dobu jste si asi nemyslel, že by to mělo dopadnout špatně…

Měli jsme další šance a mohli náskok pojistit. Místo toho jsme je vrátili do hry přímákem, který v mých očích neměl být. Ne že by to nebyl faul, ale měli jsme tu situaci vyřešit jinak. Jsme v přečíslení a najednou je z toho přímák z hranice vápna. Viktorku jsme tím dostali na koně, ale vypracovali si další dvě tři šance, jenže jsme je zase neproměnili a v poslední minutě přišel trest. Nepochopitelné… dlouhý odkop, pět na jednoho a místo toho, aby to kluci vyřešili konstruktivně, v klidu a balon odvrátili, dostali jsme gól. V zápase jsme byli potrestáni za vlastní chyby.

Odstup na vedoucí Spoje je už desetibodový. Berete to tak, že pro vás je nejvyšší metou druhé místo?

Pravděpodobně ano. Když to ještě bylo o osm, tak jsem tomu věřil. To jsou tři prohry a vzájemný zápas, teď je to složitější. Náš cíl je udržet se na druhém místě a věřit, že třeba přijde nějaká administrativní šance na postup. Přebor je náročná soutěž, není o tom, že lepší musí vyhrát. Herně jsme na tom byli v prvním zápase dobře, ale srazily nás individuální chyby. Dali jsme čtyři góly, ale mohlo by jich být osm. Hloupostí jsme ztratili dva body.

Nahoře s vámi je Dukla a Tempo, další týmy už mají odstup. Dá se očekávat, že právě tahle vaše trojka si to o druhé místo rozdá?

Když nebudu brát Spoje, tak myslím, že tahle trojka bude mít odstup. Pak se vytvoří silný střed čtyř pěti mančaftů a zbytek bude hrát o sestup.

Jaký očekáváte jarní průběh přeboru?

Budou překvapivé výsledky. Vedle naší remízy s Žižkovem B porazil Radotín Zličín, Kolovraty doma prohrály s Uhříněvsí. To naznačuje, že mančafty zezdola nebudou mít velký odstup. Béčka se budou, hlavně doma, posilovat a hodně tím zamíchají. O překvapení nebude nouze. Nemyslím si, že někdo projde soutěží bez ztráty kytičky.
 

Zdroj:www.prazsky.denik.cz
Www:https://prazsky.denik.cz/fotbal-kraj/prebor-bude-vyrovnany-chceme-udrzet-druhe-misto-rika-kouc-kopaniny-daniel-vott-2.html
Článek připravil:Michal Káva
 
Fotograf:Pavel Jiřík st.
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Starší přípravka si ze Všeradic veze stříbro!, 25.03.2023
Všeradice - V sobotu 25.3. odehrála starší přípravka turnaj ve Všeradicích. Pro hráče to byla nová zkušenost, protože sehráli zápasy se soupeři, které...
Kopanina se jde prát o první jarní výhru. K letišti přijede Čechie Uhříněves., 25.03.2023
Přední Kopanina - Přebor Prahy, nejvyšší pražská soutěž, nabírá na tempu. Dvě jarní kola na rozkoukání máme za sebou. Fotbalisté Přední Kopaniny zahájili...
Kopanina poprvé doma u letiště. Nabízíme přehled zápasů všech kategorií., 23.03.2023
Přední Kopanina - Nadcházející víkend opět čeká FCPK mix přátelských a mistrovských utkání skrz 6 kategorií. Starší přípravka se zúčastní i turnaje. A-tým...
Kopanina má super hráče, ale měli by tam odevzdat víc, řekl Socher z Motorletu, 20.03.2023
Jinonice - Nový trenér Motorletu B Václav Socher zvládl velmi dobře svou premiéru na lavičce v domácím zápase. Jeho svěřenci porazili v 18.kole přeboru...
Kopanina získá tři body s Motorletem, tipuje Martin Brož pro fotbalpraha.cz, 19.03.2023
Praha - Každý týden vybírají redaktoři serveru www.fotbalpraha.cz osobnosti z pražské kopané, aby natipovaly výsledky aktuálního kola přeboru Prahy. Tentokráte...

Další články

Druhé jarní kolo posílá Kopaninu do Jinonic. Preview k zápasu s Motorletem B., 19.03.2023
Atraktivní zápas pro fanoušky. Derby dvou sousedů. Nebušice vs Kopanina B., 18.03.2023
Víkendový program Kopaniny. Pozvánka na zápasy všech kategorií., 17.03.2023
Podcast FotbalPraha: Češi se zbytečně podceňují! říká Štěpán Hájek z Kopaniny, 16.03.2023
Zimní přestupy nekončí. Kopaninu opouští na přestup Pechar a Mboula., 15.03.2023