Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  

Ostrý jarní start je tady. Kopanina v osmifinále poháru Prahy vyzve Královice.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:04.03.2023
 
Zličín - Po téměř čtyřměsíční zimní pauze už zase půjde o body. Teda spíš o postup. Druhá nejvýznamnější trofej v sezóně, pražský pohár, dospěla do osmifinále. Hraje se netradičně týden před startem jarní části přeboru. Kopanina přivítá Královice. Kvůli počasí to ještě nebude U Drahušky, ale na umělé trávě FC Zličín. Je to playoff zápas na jediné vítězství. Vítěz míří do čtvrtfinále, poražený končí. Výkop je v sobotu 4.3. v 10:15.

"Pohár je pro nás je jednou z priorit pro jaro. V zápase s Královicemi chceme postup, cokoliv jiného by bylo zklamáním. Půjdeme do něj v nejsilnější sestavě, kterou máme momentálně k dispozici," prohlásil před zápasem kouč Kopaniny Daniel Vott. Tomu bude určitě chybět zraněný Krejčí a uvidíme, které z nových posil se objeví v základní sestavě. V zimní přestávce přišli gólman Matějka z Tochovic, Hájek z Hostouně, Vott z FK Příbram a Kulhavý z Velvar.

Kopanina je trojnásobný vítěz pohárové trofeje. Naposledy tým slavil právě pod vedením trenéra Daniela Votta v roce 2019. Předtím v letech 1995 a 2003. Ze sestavy, která hrála poslední finále 29.5.2019 s Újezdem Praha 4 (více zde) se může objevit v dnešním osmifinále jen Daniel Urban. A na toho budou fanoušci FCPK opět spoléhat. Dnes už legendární kanonýr se stal opět nejlepším střelcem právě skončené zimní přípravy. Nastřílel devět branek. Spolu s ním také Václav Kočí.

Proti Kopanině v osmifinále bude stát nepříjemný soupeř. Královice neměly dobrý podzim v přeboru, jsou čtvrté od konce. Tato pozice by je poslala do baráže. O to větší měly motivaci pracovat v zimní přípravě. A hrající trenér Jakub Pospíšil uvedl, že to tak bylo.

"Za mě jsme potrénovali dobře a ještě jsme dobře doplnili," řekl Pospíšil a pokračoval. "Odešli sice Chalupa a Krivosheev, ale jsem hrozně rád za příchod Jirky Janouška z Podolí, udělali jsme dva mladé kluky, kteří vypadají velmi zajímavě a gólmana Marka Kudrnu, který ještě na podzim chytal třetí ligu."

Podle Pospíšila je pro Královice větší prioritou záchrana v soutěži než pohár, ale určitě ho nejedou vypustit. "Pro nás je prioritou dostat se co nejdříve do středu tabulky přeboru. Pohár však nebudeme podceňovat. Jdeme do něj naplno, Kopaninu potrápit a samozřejmě nejlépe vyhrát."

Který z týmů se bude radovat z postupu mezi posledních osm se dozvíme už v sobotu v poledne. Buďte u toho přímo nebo prostřednictvím našich sociálních sítí. Utkání začíná v sobotu v 10:15 na umělé trávě FC Zličín. Řídí ho trojice Pšanský, Šimák, Prýmas.

Další zápasy osmifinále: Uhříněves-Třeboradice, ČAFC-Tempo, Braník-Spoje, Dukla JM-Zličín, Radotín-Chabry, Vršovice-Kbely, Kolovraty-Podolí.

Zajímá-li Vás pozvánka serveru www.fotbalpraha.cz na osmifinále poháru, klikněte zde.

 

Článek připravil:cip
 
Fotograf:Pavel Jiří
Práva k foto:www.fotbalpraha.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopanina se jde prát o první jarní výhru. K letišti přijede Čechie Uhříněves., 25.03.2023
Přední Kopanina - Přebor Prahy, nejvyšší pražská soutěž, nabírá na tempu. Dvě jarní kola na rozkoukání máme za sebou. Fotbalisté Přední Kopaniny zahájili...
Kopanina poprvé doma u letiště. Nabízíme přehled zápasů všech kategorií., 23.03.2023
Přední Kopanina - Nadcházející víkend opět čeká FCPK mix přátelských a mistrovských utkání skrz 6 kategorií. Starší přípravka se zúčastní i turnaje. A-tým...
Kopanina má super hráče, ale měli by tam odevzdat víc, řekl Socher z Motorletu, 20.03.2023
Jinonice - Nový trenér Motorletu B Václav Socher zvládl velmi dobře svou premiéru na lavičce v domácím zápase. Jeho svěřenci porazili v 18.kole přeboru...
Kopanina získá tři body s Motorletem, tipuje Martin Brož pro fotbalpraha.cz, 19.03.2023
Praha - Každý týden vybírají redaktoři serveru www.fotbalpraha.cz osobnosti z pražské kopané, aby natipovaly výsledky aktuálního kola přeboru Prahy. Tentokráte...
Druhé jarní kolo posílá Kopaninu do Jinonic. Preview k zápasu s Motorletem B., 19.03.2023
Praha - Fotbalisty Přední Kopaniny čeká druhý zápas v jarní části přeboru Prahy. Po sobotní nečekané ztrátě vedoucích Spojů doma s Radotínem, mají modročervení...

Další články

Atraktivní zápas pro fanoušky. Derby dvou sousedů. Nebušice vs Kopanina B., 18.03.2023
Víkendový program Kopaniny. Pozvánka na zápasy všech kategorií., 17.03.2023
Podcast FotbalPraha: Češi se zbytečně podceňují! říká Štěpán Hájek z Kopaniny, 16.03.2023
Zimní přestupy nekončí. Kopaninu opouští na přestup Pechar a Mboula., 15.03.2023
Přebor bude vyrovnaný. Chceme udržet druhé místo, říká kouč Kopaniny Vott, 14.03.2023