Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Přebor pokračuje jedenáctým kolem. Kopanina hraje v Hostivaři. Preview!

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:14.10.2022
 
Hostivaři - Přebor má před sebou poslední třetinu. Kopanina hraje v 11. kole v Hostivaři. Hlavní úkol pro modročervené: nepodcenit! Pět vítězných zápasů v řadě, venku zatím bez ztráty bodu. Rozdíl mezi soupeři 15 bodů. Pokud se však nechají Kopaňáci tímto ukolébat, čeká je trest. Domácí už téměř dva měsíce čekají na výhru. Během toho nasbírali čtyři remízy. Terén bude hrát pro ně a kapitán Penc burcuje.

"Série bez výhry už je dlouhá. Musíme porazit Kopaninu. Bude to těžký soupeř, ale každý může porazit každého," říká kapitán týmu a stoper Jan Penc, který si ve své kariéře zahrál i za Slavii, Xaverov, Příbram nebo Jihlavu. Celý rozhovor s Pencem čtěte zde na fotbalpraha.cz .

V minulém kole byla Hostivař k výhře blízko. Na Čafce inkasovali černo-bílí tři minuty před koncem vyrovnávací gól. Předtím dvakrát dotahovali doma s Kolovraty (2:2) a týden před tím vyrovnávali v závěru utkání na Podolí (1:1). Spolu s ČAFC mají nejvíce remíz v přeboru - čtyři.

Jejich nejslabší disciplínou je zatím střílení branek. Dali jich celkem 14. Patří mezi pět nejméně produktivních týmů v soutěži. Kopaninský Urban sám nastřílel 15 branek. Střelcům Hostivaře vévodí David Kronovetr se čtyřmi trefami.

Kopaninu čeká zcela jistě od samého úvodu ostrý match. Odhodlaný soupeř, fanoušci, kteří umí udělat dusnou atmosféru a jeden z nejhorších terénu v soutěži, kde trávník nedrží příliš pohromadě a postupně vzniká velmi nerovná plocha. Recept pro hosty. Nepodcenit ani minutu. Vlétnout do utkání aktivně, s maximálním nasazením a prodat svou kvalitu.

Pro Kopaninu bude utkání zatěžkávací zkouška. Díky sérii dobrých výsledků se dostala na dostřel, jen na tři body, prvnímu místu. Pokud chce udržet kontatkt s lídrem TJ Spoje, musí v Hostivaři vyhrát. Zkušený tým Spojů totiž zatím ztrácí minimálně. Doposud jen jedna remíza!

Modročervení, kteří budou v tomto utkání žlutí, se doposud mohli spolehnout na svou hvězdu útočníka Daniela Urbana. V deseti kolech dal 15 branek, čtyřikrát se mu povedl hattrick. Teď proti němu bude stát velká zkušenost. Čtyřicetiletý Jan Penc. Skála v obraně Hostivaře. Právě souboj těchto dvou hráčů bude velmi sledovanou záležitostí tohoto utkání.

V minulé sezóně v Hostivaři ani jeden z těchto hráčů nenastoupil. Za Kopaninu se trefil Pavel Šultes a k letišti putovaly všechny tři body (1:0). Odveta se stala noční můrou pro svěřence trenéra Votta. Za poločas inkasovali čtyři góly (0:4) a ve druhé půlli už jen korigovali na konečných 2:4 (více). Neviditelný Urban šel ze hřiště už v poločase, v obraně hostů kraloval Penc. Byla to první výhra Hostivaře nad Kopaninou poté, co tým postoupil do přeboru v roce 2018. Budiž tento zápas velkým poučením (sestřih zde).

Trenér Vott nemá příliš důvod měnit sestavu. Přesto se o slovo hlásí už uzdravený Tomáš Mejdr, který měl výtečnou formu před zraněním a velmi pravděpodobně by už mohl být k dispozici zkušený Jiří Krejčí. Ten přišel do Kopaniny právě z Hostivaře (rozhovor o přestupu čtěte zde). Minule proti Královicím nastoupila Kopanina takto: Zavadil - Čermák, Kučera, Škarda, Hovorka (63. Spizzirri) - Asad - Hollerbach (83. Zábranský), Razetto, Mainolfi, Veleba (83. Šalanský) - Urban (63. Kočí).

Uvidíme jak se na utkání připraví domácí kouč Petr Procházka. Ten minule po Čafce pro média prohlásil, že porážku bere na sebe. "Musím přiznat, že jsem netrefil střídání. Je mi to líto. Když někdo není obutý, tak hrát nebude. Zkazí z deseti balónu deset. To je prostě fotbal. Někdy to zkazí hráči a někdy trenér," sypal si popel na hlavu.

Takže kdo to víc zkazí nebo spíš bude lepší než ten druhý, uvidíme v sobotu dopoledne. Utkání má výkop 15.10. v 10:30 a řídí ho rozhodčí Havel s asistenty Štěrbou a Vlčkem. Ti z Vás, kteří se vypraví osobně na stadión Na Groši pod OC Hostivař přejeme pěkný zážitek a fanděte naplno Kopanině. Kdo zůstane doma u televizních obrazovek, může utkání sledovat tradičně LIVE na www.tvcom.cz, klikněte na přenos zápasu zde .

Co budeme sledovat v utkání Hostivař (12.) vs Kopanina (2.) :

Prosadí se nejlepší střelec soutěže Daniel Urban a rozšíří svou sbírku 15 branek?

Bude úspěšnější domácí kapitán Jan Penc, čtyřicetiletý matador ve středu obrany?

Potvrdí Kopanina svou suverenitu na hřištích soupeřů (4 zápasy, 4 výhry)?

Dočká se Hostivař první výhry od 20.8., kdy naposledy zvítězila nad Braníkem 3:2?

Objeví se v sestavě po zranění Jiří Krejčí a Tomáš Mejdr, na druhé straně pak Jakub Sýkora, bývalý hráč FCPK?

Jak bude vypadat terén v Hostivaři?

Budeme sledovat výsledky ostatních zápasů týmů z TOP5, zejména šlágr Spoje - Tempo (so, 11), Dukla JM - Kolovraty (so, 10:30) a Zličín - Podolí (so, 10:30).

 

Článek připravil:cip
 
Práva k foto:www.skhostivar.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Úspěšný podzim mužů. Jak probíhal? Dozvíte se v tomto článku., 03.12.2023
Přední Kopanina - Obě mužské kategorie FCPK, tedy A-tým i rezerva, se druhou sezonu za sebou staví mezi hlavní adepty na postup ze svých soutěží. Minulý...
Ve Walesu hrál první ligu, v Česku válí za Přední Kopaninu. Jacob Charles Wise., 30.11.2023
Praha - Hrál nejvyšší soutěž ve Walesu, profesionálně se ale fotbalem živit nechtěl. A tak dal první lze vale. Když navíc přišla pracovní nabídka z Česka,...
Akce v klubové restauraci: Vyprávění Jakuba Moravce, whisky, cestování., 30.11.2023
Přední Kopanina - V úterý 28. listopadu 2023 měli možnost členové klubu i veřejnost navštívit na stadiónu U Drahušky zajímavou akci. Vyprávění cestovatele...
Starší přípravka se bohužel na memoriálu Vojtěcha Kahovce umístila až dvanácta., 26.11.2023
Střešovice - Memoriál Vojtěcha Kahovce je turnaj mladších a starších přípravek, který se pořádá každoročně jakžto vzpomínka na jednoho ze zakladatelů klubu...
Mladší a starší přípravka spolu sehrály tréninkový zápas., 26.11.2023
Přední Kopanina - V neděli 26. 11. se na Kopanině konal tréninkový zápas v režii obou přípravek, tedy kategorií U9 a U11. Hráči se namíchali do dvou celků,...

Další články

Mladší a starší přípravka spolu sehrály tréninkový zápas., 26.11.2023
Na každoročním turnaji ve Střešovicích bohužel přípravku doprovázela smůla., 25.11.2023
Šlágry české kuchyně U Drahušky. Každý víkend až do vánoc. Zajděte., 25.11.2023
Jaké byly nejúspěšnější kategorie FCPK za podzim? Dočtete se zde!, 24.11.2023
Fotbalisté odpočívají, na stadiónu jedou akce. Čeká nás Advent U Drahušky., 23.11.2023