Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  

V sobotu přijedou na Kopaninu Královice. Nabízíme předzápasové preview.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:07.10.2022
 
Přední Kopanina - Přebor Prahy končí o víkendu svou druhou třetinu. Fotbalisté Přední Kopaniny v 10.kole přivítají doma Sokol Královice. Tradiční bitva dvou dlouholetých rivalů má výkop v sobotu v 16:00 na stadiónu U Drahušky. Hlavním rozhodčím bude Martin Šmakal s kolegy Tomášem Markem a Martinem Šteberlem. A proč byste měli být u toho?

Zápasy Kopaniny s Královicemi bývají vždy vyrovnané. Od sestupu FCPK z divize v sezóně 2016/2017 se obě mužstva utkaly sedmkrát (kvůli Covidu zůstaly dvě sezóny nedohrány). Třikrát z toho vyhrála Kopanina, dvě utkání skončily remízou a dvakrát naplno bodovaly Královice. Minulou sezónu to byla U Drahušky plichta 2:2 (více zde), odveta v Královicích byla vítězná pro Kopču 3:2 (více zde).

Letošní sezónu sezónu odstartovali lépe svěřenci trenéra Votta. Zatím ztratili jen dvakrát (vždy doma) a jsou druzí za suverénním týmem TJ Spoje. Královicím aktuálně patří devátá příčka. Mezi oběma celky je rozdíl 11 bodů.

Forma posledních tří zápasů hovoří pro modročervené, kteří mají tři výhry (Kolovraty, ČAFC, Vyšehrad). Královice výhru (Podolí), remízu (Kolovraty) a v posledním kole prohru (ČAFC).

Královice přijedou k letišti s novým koučem. Opět mají hrajícího, jak je v tomto klubu už tradicí. Tentokráte manažer Janoušek udělal hrajícího trenéra z Jakuba Pospíšila, dlouholetého hráče Královic. Na lavičce Kopaniny sedí pevně už šestou sezónu Daniel Vott.

Uvidíme jak se povede oběma střeleckým lídrům. Ten královický je překvapivý a píše krásný příběh. Trenér Pospíšil vytáhl z béčka bosenského hráče Dina Hadžiče a tento manažer z Amazonu mu nastřílel sedm branek za šest kol. Už s ním vyšel i velký rozhovor (čtěte zde). Na domácí straně je kanonýr Daniel Urban. Dvanáct branek, z toho tři hattricky ho vyneslo do čela tabulky střelců FCPK i celé Prahy. Minule se zranil a otáčet skóre s Vyšehradem musely mladé pušky (Mainolfi, Spizzirri, Kočí). Více zde ... 

Souboj mladé sestavy trenéra Daniela Votta se zkušeným týmem Královic je velkou výzvou pro sobotní odpoledne. Domácí marodka nahrává šancím hostů zabojovat o dobrý výsledek U Drahušky. V poslední dnech a týdnech byli mimo hru na domácí straně Urban, Krejčí, Tržický, Schierreich, Mejdr i Ptáček. Taktovku lídra však převzal zpět Mainolfi, který si minule připsal 1+2. První gól za Kopču si připsal Václav Kočí z Dukly a výborné výkony uprostřed zálohy podává Ali Asad. Na obou krajích obrany pak Kučera s Hovorkou, kdy Hovi byl dokonce vyhlášen nejlepším hráčem minulého zápasu.

U Královic se zaměříme na kanonýra Hadžiče a trenéra Jakuba Pospíšila pokud se nominuje do sestavy. Dále jsme zvědaví, jestli nastoupí Ondřej Nejeschleba, kterého jsme do Královic zapůjčili pro podzim 2022. Žádný zákaz nastoupit v utkání od FCPK nemá. A pak nesmíme také nesmíme zapomenout na Martina Hyského. Bývalý obránce Slavie je bývalým hrajícím trenérem Královic a v minulém kole s ČAFC nastoupil. Už bez trenérských povinností.

Sázkové kanceláře se soustředí zejména na nedělní Velkou Pardubickou, ale kdo by si chtěl na sobotní match U Drahušky, může. Fortuna favorizuje domácí Kopaninu s kurzem 1.40, na hosty je aktuálně kurz 4.15 a na remízu 4.25.

Pro diváky sobotního zápasu je připraven tradiční zápasový Magazín v ceně vstupenky. Ta stojí 50Kč, pro ženy a důchodce se slevou. Zakoupená vstupenka vám rovněž zajišťuje možnost vyhrát v poločasové tombole. Pět cen, pět výherců. Tombolu i utkání bude moderovat Patrik Rokl. Na utkání otevíráme stánek pod vedením Jakuba Cigánka. Bude grilovaná klobása, párek na tácek, únětická desítka a kofola. Pokud budete chtít využít větší občerstvení, teplou kuchyni, další druhy piva, vínečko pro dámy nebo kafíčko, všeho bude dost uvnitř klubové restaurace U Drahušky.

Zápas bude fotit Ladislav Pilař, natáčet Martin Karger a díky tomu ho budete moci sledovat LIVE na www.tvcom.cz . Těšíme se na Vaší návštěvu. Před zimou můžete vidět naší Kopaninku ještě třikrát, tak si to nenechte ujít.

#KopaninaDoToho !!!

 

 

Článek připravil:cip
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Úspěšný podzim mužů. Jak probíhal? Dozvíte se v tomto článku., 03.12.2023
Přední Kopanina - Obě mužské kategorie FCPK, tedy A-tým i rezerva, se druhou sezonu za sebou staví mezi hlavní adepty na postup ze svých soutěží. Minulý...
Ve Walesu hrál první ligu, v Česku válí za Přední Kopaninu. Jacob Charles Wise., 30.11.2023
Praha - Hrál nejvyšší soutěž ve Walesu, profesionálně se ale fotbalem živit nechtěl. A tak dal první lze vale. Když navíc přišla pracovní nabídka z Česka,...
Akce v klubové restauraci: Vyprávění Jakuba Moravce, whisky, cestování., 30.11.2023
Přední Kopanina - V úterý 28. listopadu 2023 měli možnost členové klubu i veřejnost navštívit na stadiónu U Drahušky zajímavou akci. Vyprávění cestovatele...
Starší přípravka se bohužel na memoriálu Vojtěcha Kahovce umístila až dvanácta., 26.11.2023
Střešovice - Memoriál Vojtěcha Kahovce je turnaj mladších a starších přípravek, který se pořádá každoročně jakžto vzpomínka na jednoho ze zakladatelů klubu...
Mladší a starší přípravka spolu sehrály tréninkový zápas., 26.11.2023
Přední Kopanina - V neděli 26. 11. se na Kopanině konal tréninkový zápas v režii obou přípravek, tedy kategorií U9 a U11. Hráči se namíchali do dvou celků,...

Další články

Mladší a starší přípravka spolu sehrály tréninkový zápas., 26.11.2023
Na každoročním turnaji ve Střešovicích bohužel přípravku doprovázela smůla., 25.11.2023
Šlágry české kuchyně U Drahušky. Každý víkend až do vánoc. Zajděte., 25.11.2023
Jaké byly nejúspěšnější kategorie FCPK za podzim? Dočtete se zde!, 24.11.2023
Fotbalisté odpočívají, na stadiónu jedou akce. Čeká nás Advent U Drahušky., 23.11.2023