Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Návrat na Kopaninu po půl roce. Zpíval jsem jako nováček, směje se Mejdr

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:08.04.2022
 
Přední Kopanina - Oddechl si. Konečně se obránce Tomáš Mejdr po návratu na Přední Kopaninu dočkal výhry, když tým trenéra Votta po dvou porážkách spráskal Třeboradice 8:1. Na podzim si mladý obránce odskočil z klubu z Pražská teplárenská přeboru do třetiligové Hostouně, ale v zimě byl zpět. Herní vytížení nebylo takové, jaké chtěl, a tak sbalil fidlátka a teď zase válí u letiště. „Je mi devatenáct, nic nekončí, ale potřebuji hrát,“ naznačuje odchovanec pražské Dukly. V barvách Přední Kopaniny chce znovu chytit fotbalový dech a odrazit se výš.

Vypadá to, že jste se na Přední Kopaninu vrátil docela rád. Čekalo se, že ve třetí lize dostanete víc šancí...

Určitě nelituji, že jsem v Hostouni byl. Byla to ohromná zkušenost, ale potřeboval jsem větší herní vytížení, tak jsem se rozhodl jaro odehrát za Kopaninu. O všem jsem se bavil s tátou i bráchou, na které hodně dám. Oba mají hodně odkopáno. Táta byl v první lize, brácha tam hraje teď. Říkali jsme si, že mi pomůže, když budu pravidelně nastupovat.

V jakém stavu jste Přední Kopaninu po půlroce našel?
Já jsem Kopaninu sledoval i na podzim, byl jsem v kontaktu s kluky, stejně jako si teď píšeme s hráči Hostouně. Když jsem přišel do kabiny, tak mě překvapilo, jak se to hráčsky proměnilo. Řada hráčů už v klubu není, naopak tam byli kluci, s kterými jsem se znal z doby, kdy mi bylo dvanáct, třináct let, nebo jsme se třeba znali z dorostu. A jinak snad všechno zůstalo při starém, letadla pořád létají...

Možná jste čekal, že se bude dařit výsledkově lépe. Začali jste dvěma porážkami, ulevilo se vám, když se podařilo vyhrát nad Třeboradicemi?

Byl jsem rád, že se konečně podařilo vyhrát. V prvním utkání jsme prohráli s béčkem Žižkova, ale myslím, že férovým výsledkem by byla remíza. To béčko Motorletu nás přehrálo. A pak naštěstí přišly Třeboradice, kdy jsme si zastříleli. Ty dvě úvodní porážky mě samozřejmě mrzí.

Změnila se nějak Přední Kopanina herně?
Souvisí to s tím, že Kopanina omladila, takže se hraje víc běhavý fotbal. Kluci jsou naběhaní, mělo by nám to sedět.

Slyšel jsem, že máte trénovat dál v Hostouni. Na Kopanině zvládáte jen předzápasový trénink?

Když jsme se v Hostouni bavili o tom, že bych se na jaro vrátil na Kopaninu, byla i tahle varianta ve hře. Nakonec je to ale tak, že momentálně trénuji pořád na Kopanině, víc bych nestíhal kvůli škole.

Když se za tím půlrokem ve třetí lize ohlédnete, jak jej hodnotíte?
Že to byla zkušenost. Připsal jsem si nějakých osm startů a stihl jsem zavinit dvě nebo tři penalty. Tam jak drknete do nějakého zkušenějšího hráče, spadne... Samozřejmě mi tam hodně daly tréninky, byly kvalitní. Hlavně v létě nám Dominik Rodinger dával do těla. Taky bylo super, že jsem si zahrál v MOL Cupu proti Pardubicím.

V Pražská teplárenská přeboru jste mohl z nároků slevit a přeřadit takzvaně na nižší rychlostní stupeň. Musíte se cítit skvěle a mít navrch, co?
Zase si uvědomte, že Pražská teplárenská přebor je jednou z nejlepších krajských soutěží v republice a třeba když jsme hráli s béčkem Žižkova, tak proti nám nastoupili tři kluci z kádru druhé ligy. My jsme i v přípravě hráli s třetí ligou a nebylo to nějak špatné.

Jak vás po půl roce vůbec přivítali v kabině?
Jakmile jsem se tam objevil, vítali mě s úsměvem. Hlásil se taky pokladník Šimon Vik. A taky když bylo zápisný, tak jsem musel zpívat jako nováček, i když jsem byl pryč jen půl sezony.

To vás tedy nešetřili...

Se zpíváním nemám problém, dělám hudbu, RAP. Ale na vlastní tvorbu jsem si netroufl, zůstalo u kopaninské hymny.

Kdyby se povedlo posunout tabulkou vzhůru, nezměníte názor a nevyseknete nějakou pecku v kabině?

Hudbu se snažím oddělovat od fotbalu. Třeba teplickému Kučerovi se to ale povedlo skloubit, zažil obrovský boom, mezi mladými je hodně oblíbený. Byl jsem jednou i na jeho koncertě a bylo vyprodáno.

Jak se hudebně daří vám?
Snažím se být aktivní na sociálních sítích, ale nic extra to zatím není. Ale když jsem dal singl na Spotify, měl jsem 23 tisíc posluchačů. Je zajímavé, že se stane, že mě lidi potkají a říkají, že mě poslouchají.

Takže vaše písnička v kabině ještě nehrála?
Hudbu má na starosti Mattia Mainolfi, ten tam pouští staré vypalovačky a myslím, že většině to vyhovuje.

Zmínil jste, jak moc jste propojený s bráchou, co hraje první ligu. Stíháte chodit na jeho zápasy?

Byl jsem se podívat třeba na zápas Hradce se Zlínem, fanoušci Hradec hodně podporovali, i když hraje domácí zápasy v Mladé Boleslavi. Na bráchu jsem jezdil, i když hrál v Sokolově. Na utkání chodí i táta, byl na všech třech jarních zápasech. Má ke Kopanině vztah, trénoval tady před jedenácti lety. Vždycky mi doma k utkání něco řekne.


Zlomili jste sérii porážek. Asi byste teď chtěl, aby se Kopanina posunula tabulkou vzhůru, že?
Tabulka je vyrovnaná, střed je nabitý. Od prvních míst i od sestupových příček jsme daleko. Samozřejmě budu chtít, aby se nám dařilo a vyhrávali jsme.

Na Přední Kopaninu jste přišel z Dukly, poradil byste mladým hráčům stejnou cestu, když chtějí naskočit do dospělého fotbalu?

Určitě bych to klukům, kterým je šestnáct, sedmnáct, osmnáct let a chtějí okusit dospělý fotbal, schválil a doporučil. Pražská teplárenská přebor je dobrá zkušenost. Má fakt kvalitu a herně kluky může posunout. Teď za Kopaninu odehraju jaro, pak se vrátím na letní přípravu do Hostouně, ale tím to nekončí. Táta byl v lize, brácha je tam nyní, takže mám před sebou velký úkol, pokusit se taky posunout výš.

 

Článek připravil:rjm
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Musíme to zlomit s Podolím, říká obránce Přední Kopaniny Dominik Škarda., 30.04.2022
Praha - Na Přední Kopaninu nedá dopustit. A to je dlouhá léta hráčem Slavie, kde jsou plejeři na něco zvyklí. Obránce Dominik Škarda si angažmá v klubu...
Všechny góly bych vyměnil za úspěch týmu, říká Kučera, netradiční střelec, 23.04.2022
Přední Kopanina - Ta rovnice platí léta a nikdo o ní nepochybuje. Góly na Přední Kopanině střílí především bombarďák Dan Urban. Ať soupeři dělají cokoliv...
Hraje se osmifinále Teskahor poháru PFS. Kopanina jede do Cholupic., 20.04.2022
Praha - Poprvé na jaře dostává slovo pražský pohár. S tradičním názvem partnera Teskahor pohár PFS. Hraje se osmifinále. Šestnáct týmů bude bojovat o postup...
Pavlatova paráda ozdobila vítězství Admiry B nad Kopaninou. Dal hattrick., 20.04.2022
Přední Kopanina - Vyčníval. A nejen díky urostlé postavě. Tomáš Pavlata byl hrdinou zápasu Pražská teplárenská přeboru, kdy hattrickem nasměroval rezervu...
Laso z Přední Kopaniny létalo čtyři roky. Hovorka kývl a je u letiště spokojen., 17.04.2022
Přední Kopanina - Čtyři roky. Tak dlouho lákal trenér Daniel Vott na Přední Kopaninu obránce Petra Hovorku. Zkušený hráč, který měl našlápnuto do velkého...

Další články

Návrat na Kopaninu po půl roce. Zpíval jsem jako nováček, směje se Mejdr, 08.04.2022
Minipřípravka sehrála první jarní zápas. Na Kopaninu přijely Modřany., 08.04.2022
Tipovačka 19.kola přeboru Jakuba Pospíšila. "Věřím Kopanině. Zvítězí 3:1.", 01.04.2022
Trenér Novák se vrátil do Třeboradic. Pokusí se je zachránit v přeboru., 01.04.2022
Nová tvář v brance Přední Kopaniny, sparťanský odchovanec Luboš Zavadil, 01.04.2022