Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Od čtvrtka 3.12. dochází ke zmírnění omezení. Týmy FCPK se vrátí ke svému programu...  Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s nám online ......  
 

Kopanina se dočkala vysoké výhry nad rivalem. Rozhovor s trenérem Vottem.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:27.08.2020
 
Praha - Konečně to přišlo. Přední Kopanina dosud v Pražská teplárenská přeboru nikdy nevyhrála nad Újezdem Praha 4, teď ale velkého soka porazila doma 5:1. „Nad Újezdem jsme vyhráli ve finále poháru, ale v přeboru se nám to povedlo poprvé. Jsme rádi, že to konečně přišlo,“ usmíval se spokojený trenér vítězů Daniel Vott.

Ulevilo se vám, že jste přeborové prokletí jménem Újezd Praha 4 zlomili?
Jednou jsme spolu remizovali, třikrát jsme v přeboru prohráli. Ale třeba ta jarní porážka byla hodně smolná. Nebo si vezměte první zápas po jejich postupu. To jsme do 75. minuty vedli a pak jsme si dali dva vlastní góly... Teď se štěstí zase jednou přiklonilo k nám. Že to skončilo zrovna 5:1, to je příjemný bonus.

Újezd Praha 4 je vaším rivalem, cítil jste, že se blíží velký zápas?
Bylo vidět, že jsou kluci nahecovaní. Když jsem viděl, jak v úterý na tréninku dělají Šultes s Urbanem skluzy, tak jsem si říkal, že to dobře dopadne a jsme moc rádi, že to také dobře dopadlo. Bylo taky hodně vidět, že jsme v sestavě měli Šultyho s Karbulkou. Mladí mohou naskakovat do sestavy, ale nejsou vyhraní, takže je přítomnost takových hráčů hned znát.

Mezi kluby to občas jiskří, rivalita je tam hodně znát, že?
Rivalita ano, ale ne nesnášenlivost. Je to náš velký konkurent. A musím říct, že oni v tomhle utkání nehráli špatně. V prvním poločase měli tři šance, my dvě. Za stavu 2:1 soupeř nastřelil tyč. Pak jsme dali třetí gól a dokázali přidat další. Kluci ten zápas opravdu odmakali.

Zdá se mi to, nebo vážně Újezd chválíte?
Musím přiznat, že prohra 1:5 je pro ně docela krutá. Šedesát minut hrál Újezd Praha 4 dobře.

V poločase vás asi nenapadlo, jaká se po pauze strhne přestřelka, že?
Šance byly, ale tohle jsem nečekal. Újezd dobře ví, že proti nám nemůže hrát otevřenou partii, protože když to udělá, tak vzadu najdeme okénka. Pak to pro ně znamená problém. My jsme potřebovali dát vedoucí gól, což jsme dokázali a pak se nám už vedlo dobře.

Zmínil jste slušný výkon exligisty Šultese. To je návrat s plnou parádou...
Po prvním utkání ho nechci nějak moc vyzdvihovat. Pořád to má svoje mouchy. Měli jsme nějakou dohodu, jak by to mohlo být po jeho návratu z Rakouska. Když se vrátil, hned se zranil, nebyl připravený. Teď poslední týden odmakal všechny tři tréninky, sám běhal kolečka a i to utkání pro něj bylo odměnou. Když bude připravený, určitě nám pomůže. Každý, kdo přebor hraje, a to nejen v našem týmu, ví, že bez tréninku tahle soutěž hrát nejde.

Vaši výhru nad Újezdem Praha 4 lze označit za výsledek kola, minule si ho Přední Kopanina připsala také kvůli domácí porážce se Zličínem. Co se stalo?
Pravděpodobně mohli mít kluci trochu v hlavách, že se Zličín porazí sám... To před utkáním s Újezdem Praha 4 samozřejmě nehrozilo. No a taky rozhodl faktor Vašut. Klíčové také bylo, že neplatil Urbanův gól pro ofsajd, kdy jsme mohli jít do vedení. Pak přišel náš zbytečný faul a gól soupeře ve 46. minutě. Když proti nám soupeř vede, tak se pak stáhne a brání v devíti lidech. My potřebujeme jít v utkání do vedení, pak se nám hraje lépe.

Takže mohou mít soupeři jistotu, že když pustí Kopaninu do vedení, bude s nimi zle?
Takhle bych to neřekl, spíš asi, když s námi budou hrát otevřený fotbal. V tomhle případě musím ale opravdu říct, že mě Újezd Praha 4 vážně překvapil výkonem. Snažil se u nás hrát lepší a hezčí fotbal. Hráči byli aktivní, hráli po stranách. Teď si jen musejí srovnat, zda je to pro ně. Vždyť oni dostali za celou minulou sezonu dvacet gólů a teď inkasovali za tři kola deset. Ale to není otázka pro mě, to si samozřejmě musejí vyhodnotit v Újezdu, jakou cestou půjdou.

Vy si musíte taky vše srovnat, aby se příště nekonala senzace opět na účet vašeho týmu...
Je nám to jasné, že nemůžeme výsledkově být jako na houpačce. Tady záleží na tom, s jakou sestavou na nás béčko Žižkova vyrukuje. Zatím posily z druhé ligy nemají, asi je tam spojená opatrnost v souvislosti s koronavirem. Když si vzpomenu, jak měli třeba k utkání připravených osm lidí s profesionální smlouvou... V tomhle směru je teď přebor spravedlivější. Na závěr chci říct, že nás výhra nad Újezdem těší a budeme na ni chtít navázat. Soupeř hrál šedesát minut dobře a výsledek je z toho pohledu pro něj krutý. Posledních třicet minut jsme ale měli další šance a mohli jsme pak vyhrát i výrazněji. Újezd Praha 4 má ale pořád svoji kvalitu a myslím, že to další soupeři poznají. Určitě budou zase vyhrávat.

 

Zdroj:https://www.fotbalpraha.cz/clanek/9295-skluzy-na-treninku-a-kopanina-se-dockala-
Www:www.fotbalpraha.cz
Článek připravil:René Machálek
 
Fotograf:Jiří Ipser
Práva k foto:www.fotbalpraha.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Jan Pauly, fotbalový svaz: úplný zákaz fotbalových aktivit do 3.11.2020, 22.10.2020
Praha - Přišel nám email od generálního sekretáře českého fotbalového svazu (FAČR) Jana Paulyho. Stojí v něm, že v návaznosti na opatření vlády ČR platí...
Fotbal se nehraje, rozvážíme obědy. Drahuška vaří svíčkovou a holanďáky., 16.10.2020
Přední Kopanina - Fotbalový stadión U Drahušky by běžně byl v tomto říjnovém termínu naplněn o víkendu fotbalovými zápasy. Epidemie koronaviru však zasáhla...
Od pondělí uzavření soutěží kvůli viru. Čeká nás poslední zápasový víkend., 10.10.2020
Přední Kopanina - Aktuální víkend je na delší čas poslední, kdy se budou hrát soutěžní zápasy. Zatím na 14 dnů, možná déle. Nabízíme Vám přehled zápasů,...
Přeborová tipovačka: Jak vidí 7. kolo Šimon Vik z Přední Kopaniny?, 02.10.2020
Praha - Patří mezi elitu Pražská teplárenská přeboru. Jenže, jakmile se fotbalisté z Přední Kopaniny vyšvihnou na první příčku, tým trenéra Votta prohraje...
Žolík pomohl Admiře B k vítězství. Kopaninu jsme přetlačili, řekl Michálek, 30.09.2020
Kobylisy - Nastoupil až po přestávce, ale prsty měl v obou trefách Admiry B v utkání Pražská teplárenská přeboru proti Přední Kopanině (2:0). Útočník Jakub...

Další články

V sobotu se na Kopanině hrát nebude. Trvalý déšť odložil béčko i žáky., 26.09.2020
Začátek sezony 2020/21 se novému týmu mladší přípravky vydařil, 15.09.2020
Deset lidí na mě dře, tak pak čekají, že se trefím, směje se kanonýr Urban, 10.09.2020
Kopaninský Urban zdvojnásobil své konto. Mihálek je nadále neprůstřelný., 10.09.2020
Kopanina se dočkala vysoké výhry nad rivalem. Rozhovor s trenérem Vottem., 27.08.2020