FC Slavia Karlovy Vary
2 : 2
[0 : 0]

Kopanina veze z Karlových Varů bod, málem měla tři. Gól v poslední minutě.

Karlovy Vary - Fotbalisté Přední Kopaniny stihli ve 4. České fotbalové lize zkompletovat během tří kol svou bilanci - mají výhru, prohru a teď i remízu. V lázeňském městě plichtili s domácí Slávií Karlovy Vary 2:2. Kopanina dvakrát vedla, Vary vždy dorovnaly. Podruhé se jim to povedlo až v poslední minutě! Branky Přední Kopaniny střílely letní posily z Viktorky Žižkov - Timothy Barratt a David Edrees. Trenér Daniel Vott postavil nejmladší sestavu v historii FCPK v soutěžním zápase.

Kromě zkušeného Petra Hovorky na levém obránci nastoupili na umělce v Karlových Varech jen mlaďoši. A zvládli to. Málem přivezli tři body, když v infarktovém závěru inkasovali v poslední minutě na 2:2 a v šestiminutovém nastavení mohli vyhrát i prohrát. Nakonec bod, spravedlivý pro oba týmy.

První poločas skončil nerozhodně bez branek. Více nebezpeční byli domácí, kteří sázeli na rychlost útočníka Shalbu Viktor Prince a dlouhé auty Václava Vylety. Právě po jednom z nich byla největší šance, naštěstí po hlavičce se míč odrazil od tyče přímo do náručí gólmana Matějky.

Na straně hostů škoda lobu Mejdra, který přehazoval lotyšského gólmana Solohu, ale míč skončil vedle. Pumelici Mainolfiho z dálky Soloha vyrážel a únik Havránka do vápna a jeho zpětná nahrávka bohužel nenašla nikoho na dorážku do prázdné.

V poločase občerstvení, klobásky a hlavně bramborák za 80Kč velmi dobrý. Pivo Hubertus z pivovaru Kácov za 60Kč.

Ve druhé půli domácí kotel (zatím nejlepší v soutěži) rozpoutal ohnivé peklo, ale naštěstí na hřišti na umělce při večerním ochlazení už bylo příjemněji (hrálo se od 18 hodin).

No a hostům bylo veselo zejména od 50. minuty, kdy po rohu Mainolfiho proplachtil Soloha do prázdna a Barratt hlavou přivedl Kopaninu do vedení 1:0. Bohužel radost krátká, za sedm minut srovnáno. Mainolfiho zbytečná ztráta uprostřed hřiště, dlouhý pas, dobré tělo Horníka v souboji s Bártou a přesné zakončení na zadní tyč - 1:1.

Radost domácích ještě neutichla a už zase prohrávali. David Edrees vstřelil opravdu krásný gól. Z pravé strany si navedl míč do středu a levačkou skóroval do vzdálenější šibenice. Byla to jeho premiérová branka a vskutku povedená.

To běžela 59. minuta, do konce půl hodiny.

Jednobrankový náskok hostů sliboval dramatický konec, a taky že měl. Navýšit vedení mohl Mainolfi, který se snažil zopakovat svůj povedený kousek gól z půlky z minulé sezóny proti FC Tempo (video zde), ale tentokráte mířil těsně vedle branky. V 74. minutě domácí vyrovnali, ale gól nebyl uznán pro ofsajd.

Sedm minut před koncem vystřídal trenér Daniel Vott tři hráče (dolů Edrees, Havránek, Barratt, nahoru Verner, Kareš, Kočí) s cílem dodat čerstvé síly a udržet výsledek. Přesto se tým před bouřlivým publikem dostal pod tlak a škvařil se v sérii rohů a dlouhých autů. No a v 90. minutě to přišlo, když po závaru a centru se hlavnou prosadil Skala a vyrovnal na 2:2.

Avizované šestiminutové nastavení rozhodně nebylo klidné. Nejprve mohl strhnout vedení zpět na stranu Kopaniny Kočí, když Verner rychle rozehrál na Šalanského, ten pálil, Soloha jen vyrážel, ale Kočí u dorážky nakonec bohužel byl o vteřinu později.

Karlovy Vary opět měly standardky, to je jejich síla, ale Kopanina silou vůle vše uskákala, odbojovala a zaslouženě získává další bod do tabulky. Po výhře v Ústí a prohře doma se Slaným má celkem čtyři a za týden hostí doma Český Brod.

Matějka - Bárta (62. Šalanský), Černý, Schierreich, Hovorka - Asad (K) - Mejdr (67. Salimehmed), Mainolfi, Edrees (83. Verner), Havránek (83. Kareš) - Barratt (83. Kočí). Trenér: Daniel Vott.

50. Barratt (0:1, as. Mainolfi), 59. Edrees (1:2)