18.08.2024 | 10:30 | P | Kopanina

1 - 1
[0 - 0]
Mladší dorost (U17)FK Slavoj Vyšehrad

Mladší dorost FCPK odehrál svůj první přípravný zápas léta. Soupeřem U Drahušky byl Vyšehrad.

Přední Kopanina - Po letní pauze se mladší dorost FCPK přípravuje na novou sezonu, která pro něj začíná na začátku září. V neděli 18.8. tato kategorie odehrála svůj první přípravný zápas léta, a zároveň své první utkání od června. Soupeřem v tomto přáteláku byl Vyšehrad. Duel se odvíjel v dobrém tempu a oba týmy předváděly hezký výkon. První půle skončila bezbrankově 0:0, a v tom druhém otevřela skóre domácí FCPK, když se prosadil Škorňa. Modročervení však nakonec nedotáhli zápas do vítězného konce, kvůli proměněné penaltě hostů v 90. minutě.

Hodnocení trenéra - Kamil Chudada:

První přátelské utkání na domácím pažitu přineslo docela zajímavý fotbal plný šancí, které však nebyly proměněny. Soupeřem byl hostující Vyšehrad, který bude hrát pražský přebor a jehož hráči hráli v loňské sezony divizi starších žáků. Začali jsme tlakem a lepší hrou, i když kombinací tam bylo opět na můj vkus málo. Po vystřídání ve 33. minutě se začal soupeř prosazovat i v naší obraně a vytvořil si také šance a rohové kopy. Druhá půle už byla poněkud vyrovnanější, ale šancí jsme měli stále více. V 63. min. se k odkopnutému míči dostal za půlkou Škorňa, přistrčil si párkrát nikým neatakován míč a z 25 metrů vystřelil k pravé tyči hostující brankáře; bylo to 1:0. Soupeř pak začal pronikat naším otevřeným středem a dostávat se na dostřel branky s tím, že měl 2 - 3 tutovky, které buď zlikvidoval Štička nebo nakonec letěly vedle. V 90. minutě pronikl do vápna hostující hráč, byl sražen Škorňou a nařízenou penaltu hosté proměnili. Za mě fajn zápas se spoustou šancí.

Štička - Fuksa, Fronk, Nachtman, Krejča - Živkovski, Škorňa, Flek - Chudada, Vrabec, Strnadel. Náhradníci: Kysilka, Zavadil, Borůvka, Jeřábek. Trenér: Kamil Chudada.

63. Škorňa (1:0)