25.02.2024 | 14:00 | T | Bílá Hora
5:1
[4:0]

Starší žáci ve finále zimní ligy bohužel podlehli Uhelným skladům.

Bílá Hora - V neděli 25. února nastoupili starší žáci Přední Kopaniny do svého pátého, a tedy posledního, utkání letošní zimní ligy. Jednalo se o finále celého turnaje pořádaného na Bílé Hoře, a soupeřem byl tým Uhelných skladů. Modročervení se narozdíl od prvního vzájemného zápasu s tímto sokem nyní sešli v dobré sestavě a cítili, že by protivníkovi mohli oplatit vysokou porážkou a obhájit titul z loňského ročníku. Jenže na hřišti to tak nevypadalo. Uhelky od začátku převzaly otěže hry a již během první půle nasázely Kopaňákům čtyři branky. Bohužel tak bylo rozhodnuto po úvodních 45 minutách. V druhé půli FCPK dala alespoň jeden gól, kdy se krásně trefil Jeřábek, ale na víc se nezmohla. Uhelné sklady zaslouženě vítězí v zimní lize, gratulujeme.

Hodnocení trenéra - Martin Skočdopole:

Tento zápas se mi hodnotí velice špatně, protože i po jednom dnu ze mě nevyprchalo velké zklamání z průběhu "boje" o první místo. Na finále jsme se sešli v nejsilnější možné sestavě, což některé hráče ukolébalo a mysleli si, že se tento zápas proti skvělému soupeři vyhraje sám. Uhelné sklady jsou velmi dobře technicky, fyzicky a mentálně nastavený tým, za což jsem trenéru Kopáčkovi složil po zápase poklonu, jak jeho tým funguje.

Prvních deset minut jsme se soupeřem dokázali držet krok, ale pak se začalo projevovat individuální lajdáctví některých hráčů. Uhelky nám utekly na rozdíl čtyř branek a bylo de facto po zápase. Ve druhém poločase se sem tam objevily náznaky našich šancí. Tři hráči našeho týmu snesou přísnější hodnocení a to Borůvka, Bernas a Michal Jeřábek, kterému se po centru Borůvky podařilo nádherně snížit nůžkami ve stylu á la Ronaldo. Pro Michala to byl zasloužený gól, protože dřel celý zápas a jen díky němu nebyl výsledek pro Kopaninu daleko krutější. Uhelné sklady v závěru ještě navýšili skóre na konečných 5:1 a vyhráli celý zimní turnaj. Tímto jim za celý klub FCPK velice gratuluji, protože toto vítězství je zasloužené.   Pokud si hráči neuvědomí, že takovéto zápasy se hrají s naprosto jiným přístupem a odhodláním, tak budeme mít na jaře velký problém. Každý jarní zápas pro nás je takové malé finále v cestě za záchranou v soutěži. Proto apeluji na všechny hráče, aby diametrálně změnili svoje myšlenkové nastavení a začali se na hřišti chovat jako hráči Přední Kopaniny a ne, jak hráči pláckového fotbalu někde na školňáku, kde když se mi něco nepovede, nebo se mi nedaří, tak odejdu a je mi to vlastně jedno...

Kohutič - Tekushev, Flek, Jeřábek, Slivenecký - Bošek - Borůvka, Šálek, Vovkanič, Hanus - Čihák - Čejka, Bernas, Theunissen, Buleca, Škopek. Trenér: M. Skočdopole.