^
10.02.2024 | 16:30 | P | Satalice
FK Dukla Praha U18
FCPK
1:1
[0:0]

První remíza v přípravě. Vyrovnání s Duklou trefil v úplném závěru Kučera.

Satalice - Kopanina v krátkém sledu změřila síly s dalším z mládežnických výběrů Dukly Praha, kdy tentokráte šlo o kombinovaný tým osmnáctky a devatenáctky. Utkání příliš mnoho šancí nenabídlo, nicméně gól byl v konečném zúčtování k vidění na obou stranách. Dukla šla do vedení, dvě minuty před koncem se podařilo po rohovém kopu vyrovnat Luboši Kučerovi! Pro FCPK se tak zrodila vůbec první remíza v rámci zimní přípravy.


Největší šance Kopaniny v prvním poločase přišly hned v úvodu utkání a to po standardních situacích. Šlo o dva volné přímé kopy střílené zhruba dva až tři metry za půl kruhem. K tomu prvnímu se nejprve postavil Oliver Šalanský, který tvrdou střelou mířil k pravé tyči, ale brankář Dukly jeho pokus zneškodnil. Z obdobné pozice několik minut poté pálil z druhého takového přímého kopu Mattia Mainolfi. Ten na rozdíl od Šalanského zvolil k umístění střely opačný kout branky, nicméně k trefení levé šibenice mu ještě pár čísel chybělo.

Zbytek úvodního dějství nabídl vyrovnaný průběh a také dvě šance Dukly, u kterých byl vždy útočník Jakub Kulhavý. Úspěšný však nebyl v ani jednom z těchto dvou případů. Jednou jeho nájezd z pravé strany včasným vyběhnutím zlikvidoval brankář Ondřej Matějka, napodruhé šla jeho střela z prvního doteku po centru ze strany jen těsně kolem levé tyče. Gólu v prvním poločase se tak dvacet přítomných diváků nedočkalo.

Ve druhém poločase diktovali tempo hry Dukelští, kteří svou herní převahu zužitkovali patnáct minut před koncem, kdy centr z pravé strany zakončil na úrovni malého vápna nikým nehlídaný Ondřej Mára.

Na další obrat to v případě Kopaniny nevypadalo, ale přece jenom se do konce zápasu ještě dokázala střelecky prosadit. Rohový kop Sebastiana Razetta se ve vápně soupeře několikrát poodrážel, kdy ve skrumáži byl tím nejdůraznějším Luboš Kučera, který se ve vápně v daný moment nejlépe zorientoval a o břevno stav skóre vyrovnal.

V zbývající minutě a půl se už nic nestalo a zápas tak skončil nerozhodně 1:1. Kopanina tak i napodruhé proti mládežnickému výběru Dukly neprohrála a už teď netrpělivě vyhlíží úterní zápas zimní ligy v Brandýse nad Labem, kde se od 18:30 představí proti tamnímu domácímu celku.

Hodnocení trenérů:

Karel Koloušek (asistent, FC Přední Kopanina)

„Po středečním zápase s U17 jsme dnes hráli s U19. Soupeř nebyl kvůli dopolednímu utkání v plné sestavě, bylo tam asi 6 a víc mladších hráčů. Remizovali jsme 1:1, ale tu remízu nám soupeř z části daroval, protože si v utkání vypracoval více gólových šancí a ve druhé půli nás výrazně předčil, a to zejména pohybově. Výsledek tedy lepší než hra, která má ještě rezervy.“

Zoran Šupič (FK Dukla Praha U18):

„Proti kvalitnímu mužstvu Přední Kopaniny to pro nás bylo dobré utkání, abychom věděli, jak na tom aktuálně jsme. Hráli jsme dobře, kluci bojovali a důrazné hře, kterou soupeř praktikuje, se dobře přizpůsobili. Na to totiž nejsou jako dorostenci příliš zvyklí, a proto jsme si to dnes chtěli zkusit. V tomto ohledu to byl pro nás parádní zápas.“

(fh)

Sestava

Matějka - Mejdr, Krejčí, Kučera, Hovorka - Asad - Šalanský, Mainolfi, Vágner, Zelenka - Razetto. Hokejové střídání: Vik, Holouš, Spizziri, Klouček. Trenér: Daniel Vott.

Góly

88. Kučera (1:1)

Střelci FCPK

Foto

Hráli v utkání

 MGŽČ
Asad Ali90---
Hovorka Petr90---
Klouček Jakub90---
Krejčí Jiří90---
Kučera Luboš901--
Mainolfi Mattia90---
Matějka Ondřej90---
Mejdr Tomáš90---
Razetto Sebastián90---
Spizzirri Luca90---
Šalanský Oliver90---
Vágner Robert90---
Vik Šimon90---
Zelenka Filip90---


www.otocr.cz