FK Dukla Praha U17
4:5
[0:0]

Přední Kopanina proti mladíkům z Dukly otočila zápas v samotném závěru.

Juliska – Místo středečního tréninku si Kopaňáci netradičně střihli přátelský zápas s výběrem Dukly do sedmnácti let a bylo se na co dívat. Hrstka přítomných diváků viděla za padajícího deště se sněhem devět branek s vítězným koncem pro Kopaninu (5:4). „Proti běhavému a pracovitému soupeři, který hrál dobrý fotbal, jsme dostali laciné góly, nicméně pozitivní je, že jsme to nevzdali, a nakonec jsme zápas dokázali otočit v náš prospěch,“ komentoval utkání kopaninský kouč Daniel Vott.

Dukelští mladíci byli od prvních minut aktivnější a častěji drželi míč na svých kopačkách. Kopanina se naopak snažila těžit z rychlých protiútoků a po jednom z nich šla dokonce do vedení. Tomáš Mejdr z pozice pravého obránce unikl po pravé straně hřiště, nacentroval na zadní tyč, kde našel nikým nehlídaného Šimona Vika, který už měl práci s doklepnutím míče do odkryté branky jednoduchou.

V závěru prvního poločasu jako by kopaninská obrana a vůbec celý tým ztratil koncentraci. Necelé dvě minuty před koncem prvního dějství totiž Dukla po přízemním centru zprava vyrovnala stav skóre a následně po faulu brankáře Ondřeje Matějky také proměnila pokutový kop.

Kopanina tak vstupovala do druhé půle s jednogólovým mankem, které Dukla poté zvládla dvakrát navýšit na rozdíl dvou branek. Po inkasovaném gólu na 1:3 z pohledu Kopaniny se poměrně rychle podařilo snížit střídajícímu Sebastianu Razettovi. Ten v rychlosti dokázal obejít vyběhnuvšího gólmana a zakončit do prázdné branky.

Radost netrvala příliš dlouho a v kopaninské hře panoval lehký zmatek, který vyústil ve čtvrtý obdržený gól. Ten padl po centrovaném míči po rohovém kopu soupeře rozehraném nakrátko, kdy se Dukla prosadila hlavou.

V závěrečné fázi zápasu bylo na dukelských mladících patrné, že jim dochází síly, čehož Kopanina využila. Na 3:4 snižoval „proti svým“ dukelský odchovanec Václav Kočí poté, co mu Šimon Vik poslal přízemní centr z pravé strany. O chvíli později se Kopaninští mohli radovat z vyrovnaní, když si opět na pravé straně převzal míč Oliver Šalanský, který si jej navedl na střed na úroveň půlkruhu a následnou tvrdou střelou po zemi na bližší tyč překonal bezmocného brankáře Dukly.

Vítězný gól Kopaniny v poslední minutě pak padl ve chvíli, kdy už na postranní čáře nebyli provizorní pomezní rozhodčí v podobě střídajících hráčů, a tak se s druhou brankou Václava Kočího, který z pohledu několika diváku stál o dva kroky v ofsajdovém postavení, nese drobná vlna kontroverze. To však nic nemění na tom, že gól zkrátka padl a že se Kopanina radovala z celkového vítězství 5:4.

V sobotu FCPK čeká další přípravný duel, kdy se od 16:30 představí na umělé trávě v Satalicích opět proti Dukle, nicméně tentokrát proti výběru do devatenácti let, tedy týmu, co je aktuálně na třetím místě 1. celostátní dorostenecké ligy. Doražte Kopaninu podpořit!

Hodnocení trenérů :

Daniel Vott - FC Přední Kopanina:

„Místo tréninku jsme absolvovali přípravný zápas se sedmnáctkou Dukly. Proti běhavému a pracovitému soupeři, který hrál dobrý fotbal, jsme dostali laciné góly, nicméně pozitivní je, že jsme to nevzdali, a nakonec jsme zápas dokázali otočit v náš prospěch.“

Jan Prokop - FK Dukla Praha U17:

„Zápas s Kopaninou nás prověřil tak, jak jsme potřebovali. Momentálně jsme ve fázi přípravy, kdy chceme pracovat na fyzické kondici a v tom nás Kopanina dobře prověřila. Prvních třicet minut jsme byli vcelku nervózní na balónu, nicméně pak jsme se dokázali zvednout a začali jsme hrát to, co proti fyzicky silnějšímu soupeři hrát máme. Dávali jsme balóny rychle od nohy a šli jsme do vedení. Dobře nám pak také vyšel začátek druhého poločasu, kdy jsme pokračovali v tom, jak jsme hrát chtěli. Za stavu 4:2, kdy jsme zápas měli pod kontrolou, nám došli síly, ale na to se vymlouvat nechceme. Udělali jsme leckdy i naivní chyby, které v zápase s fyzicky silnějším soupeřem přijít můžou. Těch Kopanina využila a zápas otočila. Pro nás skvělá příprava, kdy jsme protočili kluky ve fajn minutáži, takže jsme spokojení.“