FK Admira Praha
3:4
[1:2]

Překvapení na úvod zimní přípravy. Kopanina porazila třetiligovou Admiru.

Podolí - Fotbalisté Přední Kopaniny po dvou týdnech zimní přípravy odehráli první přátelský zápas. Soupeřem byl tým z Kobylis, Admira Praha, po podzimu sedmý celek tabulky České fotbalové ligy. A zrodilo se překvapení. Kopanina, přeborový lídr, porazila Admiru 4:3. Branky dávali Mainolfi, Urban, Razetto a Hájek. Hrálo se na umělé trávě AFK Slavoj Podolí na Kavčích horách. Kopaninu v zimní přípravě čeká celkem 12 zápasů, už za týden divizní Dobrovice.

Vzájemný zápas Admiry s Kopaninou byl pro Kopaňáky zimní premiérou, Admira už jeden zápas hrála, když podlehla druholigovému FK Příbram 1:3 (více o zápase). Oba týmy v tradičních barvách, Admira černobílá, Kopanina modročervená Barcelona.

Diváci viděli dramatický zápas, ve kterém padlo sedm branek. Kopanina vyhrála poločas a nakonec i celý zápas, přestože během utkání ztratila dvoubrankový náskok a dokonce pustila soupeře i do vedení. V závěru však rozhodl Štěpán Hájek, který proměnil sólo a udělal celé kopaninské rodině radost.

Záznam celého utkání Admira - FCPK si můžete pustit zde

Kopaňáci začali s chutí, byl to první zápas a navíc se chtěli ukázat se proti silnému soupeři. Na hrotu operoval nejlepší střelec Urban, který hned v první půli předvedl admirákům, proč je tak nebezpečný. Nejprve snadno pláchnul celé obraně a připravil první gól před prázdnou branku Mainolfimu, pak využil chyby v rozehrávce a sólíčko proměnil lahůdkově lehkým padáčkem nad gólmanem.

Admira do poločasové pauzy snížila po několika odrazech ve vápně a větším důrazu. Po první půli tedy 1:2 pro Kopaninu.

Do druhé půle poslal trenér Kopaniny Vott celou lavici. Ze hřiště šli Mejdr, Mainolfi, Zelenka a Veleba, na hřiště pak Hájek, Razetto, Hýsek a Šalanský. Všichni vystřídavší pak šli zpět na hřiště v 65. minutě a dolů Urban, Hollerbach, Asad a Hovorka.

Hodně střídal také admirácký kouč Peřina a když jeho tým přežil tyč Urbana a šanci Šalanského, začalo se skóre otáčet. Po průnikové přihrávce přišel centr z levé strany, jinak vynikající Matějka, který odchytal výborný zápas, tentokráte míč neudržel a dorážka do téměř prázdné branky byla easy. Navíc přišel roh a hlavička, která znamenala obrat v zápase a náskok 3:2 pro černobílé.

Vypadalo to na výhru favorita, ale nestalo se. Kopanina zvedla prapor a po sympatické akci po pravé straně nahrál Mejdr na střed Razettovi a jeho umístěná střela zpoza vápna zaplula k tyči branky Admiry a bylo vyrovnáno 3:3.

Možná by byly oba týmy s remízou spokojeni, ale zápas nakonec měl rozuzlení. A radovali se hráči Přední Kopaniny. Kučera našel uličkou Hájka, ten si pohlídal ofsajd a své sólo zakončil přesnou střelou k tyči. Kopanina vyhrála 4:3.

V příští přípravě čekají na oba týmy divizní soupeři. Zatímco Admira se utká s Kladnem, Kopanina odstartuje zimní turnaj v Brandýse nad Labem a jejím soupeřem bude FK Dobrovice. Aktuálně účastník divize C, kde mu patří deváté místo.

Hodnocení trenéra - Daniel Vott:

V prvé řadě bych chtěl poděkovat Admiře za pozvánku na přátelák. Neměli termín obsazený stejně jako my a myslím, že z toho byla kvalitní příprava pro oba týmy. Nám se nestává často zahrát si s týmem z třetí ligy, za mě nadprůměrným v této soutěži. Podle mě jim nikdo moc nechyběl a jsem rád, že jsme to zvládli takticky i fyzicky, hráli jsme zodpovědně, efektivně, obstáli jsme. Za výhru jsme rádi, kluci si zaslouží pochvalu, i když náš náskok Admira srovnala a otočila, my jsme si ho vzali zpět. Pro kluky to byla odměna za to jak pracovali v prvním čtrnáctidenním mikrocyklu, chodilo nás pětadvacet a s přístupem k tréninku jsem byl spokojen. Čekají nás další tréninky a zápasy, jedeme dál.

Co napsali o utkání na webu FK Admira Praha (klikněte zde)

Co napsal o utkání Pražský deník (klilkněte zde)

Matějka - Mejdr, Tržický, Kučera, Hovorka - Asad - Veleba, Mainolfi, Hollerbach, Zelenka - Urban. Náhradníci (všichni do hry v poločase): Razetto, Hájek, Šalanský, Hýsek. Trenér: Daniel Vott.

26. Mainolfi (0:1, as. Urban), 33. Urban (0:2), 77. Razetto (3:3, as. Mejdr), 90. Hájek (3:4, as. Kučera)