^
01.05.2024 | 09:30 | M | Újezd nad Lesy
FK Újezd nad Lesy
Starší přípravka (U11)
28:24
[0:0]

Starší přípravka těsně podlehla Újezdu nad Lesy.

Újezd nad Lesy - V dohrávce dvanáctého kola, která se konala na státní svátek ve středu 1. května, odehrála starší přípravka zápas na půdě Újezdu nad Lesy. FCPK U11 je třetí a soupeř až desátý; modročervení tak byli favoritem. Jenže fotbal je nevyzpytatelný a nakonec došlo ke kanonádě od obou celků, které se předháněly v tom, kdo dá více branek. V této přestřelce zvítězili domácí 28:24.


Hodnocení trenéra - Jakub Cigánek:

K hodnocení je hrozně důležité říct, že kategorie U11 nejsou dospělí, tak to po nich nechtějme - je to stále dokola. Přípravky takové holt jsou. Výsledek umí být dobrý sluha, zlý pán. Ukáže nám něco o tom zápase, ale v žádném případě to není primární cíl, kvůli kterému bychom měli přizpůsobovat hru, strachovat se, taktizovat, tlačit na děti a vytvářet prostředí, ve kterém se necítí dobře. Pak to sklouzává i do tenze, kterou jsme s trenérem Gábou cítili na dětech - hádaly se, vztekaly se atd. To by se nemělo stávat, ani kdyby prohrávaly o 20 gólů.    Co k zápasu: Rozdílné hřiště, výkony a výsledky. Pro některé bylo těžké se po ránu probrat - přespávačky dlouho do noci. Ty, co probraní byli, střídali lepší okamžiky s horšími. Na mém hřišti bych chtěl za snahu moc pochválit Huga Plešnera - byl skvělým příkladem celému týmu. Nemohu opomenout zmínit naprosto fantastického hráče soupeře, který na mém hřišti tahal celý tým Újezda - neuvěřitelně komplexní hráč, klobouk dolů, ještě ročník 2014. Co se nám každopádně s trenérem Gábou nelíbilo, bylo v některých případech právě chování a podpora - musíme na sebe přestat nadávat, vztekat se, odmítat trenérovi pozice, ohánět se po soupeři atd. Musíme se soustředit na sebe, podporovat se. Brání nám to pak předvádět dobrý výkon - máme strach si dovolit a volíme většinou variantu odkopu, hře na náhodu. Když už si někdo věří, dovolí si jeden na jednoho, přejde hráče a pak třeba posune dál, tak z toho jsou moc hezké akce. Co je ale k tomu třeba, a je to základem úspěchu je samozřejmě pohyb a chuť. Když je obojí, děti se přihrají, míč soupeři důrazně seberou a hra má parametry. Když naopak toto chybí, hra sklouzává do hry individualit, chyb v obraně a hodně obdržených gólů. Jsou zápasy obou případů, dneska to bylo spíše o těch individualitách, ale i to se stává. Z chyb se učíme, hráčům jsme to řekli, v tréninku na tom zapracujeme. Ale žádná ostuda nebo výrazy tohoto typu není na místě. Děti hrají fotbal, jsou spokojené, objektivně se zlepšují a vůbec není žádný důvod, proč bychom měli říkat opak.   Jsou to cykly, nahoru dolu. Jeden zápas, jeden měsíc nedělá sezónu. Je to o dlouhodobé práci a posunu, a hlavně radosti ze hry. Těsných proher je samozřejmě škoda, ale ten výsledek by měl být vždy jen bonus. Pracujeme dál, společně a hlavně pozitivně. Kdyť my to takto spolu na Kopanině máme rádi ne? Po výhře, po prohře, je to víc než jen fotbal. A to nás na tom baví... FCPK DO TOHO!!!

Sestava

Veselý T. , Plešner O., Schwippel, Soukup, Rak, Kysela, Sláčík, Holuša, Veselý S., Plešner H., Zámečník, Fiřtík, Liška, Filipovský, Štěfánek, Bouton. Trenéři: Jakub Cigánek, Gabriel Halák.

Góly

8x - Soukup, 3x - Plešner H., 2x - Liška, Veselý T., Rak, 1x - Plešner O, Sláčík, Zámečník, Kysela, Holuša, Štefánek, Bouton

Střelci FCPK

Hráli v utkání

 MGŽČ
Bouton Louis David Michel681--
Filipovský David68---
Fiřtík Jan Hynek68---
Holuša Marek681--
Kysela Tadeáš681--
Liška Alex682--
Plešner Hugo683--
Plešner Otakar681--
Rak Maxmilián682--
Schwippel David68---
Sláčík Alex681--
Soukup Tomáš688--
Štefánek Samuel681--
Veselý Sebastián682--
Veselý Tobiáš68---
Zámečník Tadeáš681--


www.otocr.cz