Starší žáci (U15)
6:2
[2:2]

Starší žáci na Zličíně utkání nezvládli. Druhá jarní prohra.

Zličín - Do těžkého utkání v neděli 7.4. nastoupili starší žáci FCPK. Ty čekal zápas na hřišti Zličína, který sídlí na třetím místě a je v dobré sérii. Modročervení jsou v tabulce na poslední příčce a nutně potřebují body, aby bojovali o udržení. Roli favorita domácí potvrdili už brzy v zápase, kdy se v osmé minutě ujali vedení. Ve 21. minutě svůj náskok navýšili na 2:0, avšak hosté z Kopaniny odmítli rozmávat bílou vlajku. Během deseti minut se jim podařilo skóre srovnat, když se nejprve prosadil Vovkanič a následně Hanus. Strany se tak měnily za remízového stavu. Druhý poločas však Kopaňákům bohužel vůbec nevyšel a Zličín ukázal svou kvalitu. Rychle opět vyšel do vedení, a to už jen navyšoval. V druhé půli se domácí prosadili dohromady 4x, a zápas tak nakonec vyhráli 6:2

Hodnocení trenéra - Martin Skočdopole:

Během minulého týdne jsme si s hráči vyjasnili, jak by se mělo přistupovat k zápasům. Bez bojovnosti a dodržování základních taktických pokynů budeme dostávat podobné nálože jako v minulém kole proti Stodůlkám. Jsem velice rád, že se podařilo rozšířit trenérský tým o Michala Jonáše, který bude určitě velkým přínosem.

Kluky musím pochválit za skvěle odpracovaný první poločas, kdy Kopaňáci prokázali obrovskou vůli, chuť a bojovnost! Perfektně dodržovali rozestavení, kombinovali, nátlakovou hrou získávali velké množství míčů. Skvěle zahrál kapitán Bošek, který neúnavně a agresivně bojoval o každý míč a ještě dokázal konstruktivně rozehrávat. Velice dobře se jevilo útočné duo Víťa Hanus a Petr Buleca. Bohužel se ujal vedení Zličín a v 8. minutě prokázal svou rychlost Končír, který utekl všem a s přehledem zakončil. Byla to dost studená sprcha po našem velice aktivním začátku. Kluci dál bojovali a tlačili se do šancí, ale ve 21. minutě se opět prosadil náš soupeř. Za stavu 2:0 jsem se obával, aby kluci úplně nevypli a nebyla z toho další blamáž. Naštěstí jsem se mýlil a naši hráči prokázali obrovskou vůli a chuť s výsledkem něco dělat. Nejprve se trefil Vovkanič a následně se krásnou střelou prosadil Víťa Hanus. Do kabin se šlo za stavu 2:2. Kluci cítili, že Zličín je k poražení, ale poločasová pauza nás vyvedla z rytmu, nezachytili jsme začátek druhé půle, kdy zvýšil na 3:2 domácí Ganbold. Po tomto gólu to s námi začalo jít z kopce, začali jsme odcházet fyzicky, vytrácela se soudržnost z prvního poločasu, kupily se individuální chyby. Zličín nakonec zvítězil 6:2. Chtěl bych kluky pochválit za skvělý první poločas a snad jim to otevřelo oči, že pokud budou dodržovat určené pokyny a hrát na maximum, tak mohou konkurovat každému týmu v soutěži.

Slivenecký - Šálek, Pokluda, Flek, Tekushev - Škopek, Čejka, Bošek (K), Borůvka - Hanus, Buleca. Náhradníci: Vovkanič, Novotný, Peřina. Trenér: Martin Skočdopole.

25. Vovkanič (2:1), 30. Hanus (2:2),