Avia Čakovice
1:3
[0:3]

Mladší dorost vyhrává i ve druhém mistráku na jaře! Tentokrát poráží Čakovice.

Čakovice - Ve velmi horkém nedělním odpoledni odehráli hráči mladšího dorostu zápas na půdě Čakovic. Jednalo se o druhý mistrovský zápas na jaře, celkově 13. kolo soutěže. Domácí se nachází na osmé příčce, FCPK tabulku vede. Proč tomu tak je modročervení ukázali už v sedmé minutě, kdy se ujali vedení po trefě Peřiny. Do konce půle přidali ještě dvě branky. a tak se do šaten šlo za stavu 3:0 pro hosty. V druhém poločase se hra nakouskovala a Čakovice dokázaly skórovat v 64. minutě. Více toho však už nesvedly a Kopanina si náskok udržela na konečných 3:1.

Hodnocení trenéra - Kamil Chudada:

Hauer mohl pouze první poločas a Peřina si zaslouží hrát, tak měl na hrotu za úkol udělat vítr. V 7. minutě dlouhá rozehrávka a zakopnutý míč přinesl Hauerovi zbytečnou žlutou kartu. Hned na to ten samý hráč v souboji prokopl míč. Soupeř nás uprostřed pěkně vykombinoval, ale naštěstí nezakončil. V 10. po kombinaci Azare, Brychka druhý jmenovaný přihrál podél pravé strany nabíhajícímu Peřinovi a ten kolem brankáře poprvé rozvlnil síť - 0:1. V 16. si naběhl za obranu Vrabec, kterého při samostatném protiútoku domácí hráč chytil za dres (dostal pouze žlutou). Z cca 20m se pak z trestňáku pěkně trefil Chudada k pravé tyči - 0:2.  Soupeř nás občas v útoku zazlobil, i my jsme měli pár šancí, ale až po rohu Krejči ve 36. naskočil na hlavu Vrabec a vsítil svůj první gol za FCPK - 0:3. Druhý poločas byl o faulech, soupeř nás párkrát pěkně vyškolil uprostřed hřiště a my jsme byli v útoku zase bez zakončení. Domácí se dostávali do šancí, po faulech kopali řadu volných kopů a po jednom z rohů v 63. domácí snížili hlavou na 1:3. Faulů přibývalo, diskuzí s rozhodčím také, a tak si před koncem zápasu v 90. vykoledoval kartu i Brychka. Zápas jsme nakonec dotáhli do vítězného konce. Radost mám z branky Vrabce, který si jí po zimní přípravě zasloužil a pěkných bojovných 30 minut odehrál Bernas. Utkání poznamenalo enormní horko a to, že 5 hráčů odehrálo v sobotu celý zápas za U19. I tak klukům díky za bojovnost a kluci jedeme dál!

Šticka - Brychka, Hauer, Včelař, Nachtman - Azare, Kysilka, Živkovski, Chudada - Vrabec, Peřina. Náhradníci: Lukeš, Bradáč, Fuksa, Krejča, Bernas. Trenér: Kamil Chudada.

10. Peřina (0:1, as. Brychka), 17. Chudada (0:2), 36. Vrabec (0:3, as. Krejča)