10.03.2024 | 16:00 | M | Podolí
3:0
[1:0]

Úspěšná jarní premiéra béčka. S Modřany dalo tři góly, žádný nedostalo.

Podolí - Rezerva Přední Kopaniny odstartovala jarní část 1.A třídy skvěle. Modřanům dala tři góly a gólman Matějka udržel čisté konto. V tabulce se posun na druhé místo před Aritmu B, která zaváhala doma s Uhelnými sklady. První jsou Kbely s náskokem pěti bodů. Kopanina má celkem 34 ze šestnácti odehraných kol. Úspěšnými střelci proti Modřanům byli Bradáč, Razetto a Klouček. Svou premiéru za muže měli v tomto zápase dorostenci Novák a Smejkal. V příštím kole čeká rezervu Radotín.

Utkání s Modřany bylo sehráno na umělé trávě AFK Slavoj Podolí, kterou si Kopaňáci vypůjčili, protože pro první březnové kolo ještě nebylo k dispozici po zimě hřiště na Kopanině. V první půli skóroval hezky Bradáč, který dostal finálku od Mainolfiho a svou slabší pravou novou ukázkově přehodil vybíhajícího gólmana. Ve druhé půli pak dvakrát pěkně asistoval Šalanský. Nejprve přesně našel z trestného kopu Razetta krátce po přestávce a pak ještě vysunul Kloučka, který stanovil definitivní podobu výsledku.

Kopanina po ranním úspěšném vystoupení áčka s Viktorkou Žižkov B potvrdila úspěšnou neděli i béčkem a start do odvetné části se tak 100% povedl. Fanoušci FCPK navíc ocenili, že v zápase trenér Koloušek využil i dorostence. Novák byl dokonce v základní sestavě, Smejkal nastoupil v průběhu druhého poločasu. Kopanina B měla zápas pod kontrolou, Modřany v zápase třetího se čtvrtým zůstaly za očekáváním.

Hodnocení trenéra - Karel Koloušek (FCPK B):

Na úvodní utkání mě 3:0 překvapilo, protože jsme se jeli v nějaké personální krizi, ale nakonec jsme utkání zvládli, podle mě jednoznačně. Pochválit musím Roberta Vágnera na pozici stopera, což je pro něj netradiční a vzal jsem si i dva dorostence, z nichž zejména Novák, který hrál od začátku, udělal za poslední rok velký progres a odehrál skvělý poločas, zapsal se dobrým výkonem a to mě potěšilo. Musím ale pochválit celý tým, nebyl tam nikdo, kdo by mě dnes zklamal, kéž by to takto pokračovalo. Příští týden nás čeká souběh, což bude hodně složitý, ale uvidíme, trochu si myslím, jestli to není jako přechozená známost, jestli ta výkonnost kluků nekulminovala v minulé sezóně, jestli nepotřebují nový impulz, ale po dnešku já jsem nadšený, musím je pochválit, bavilo mě to. Modřany na podzim vždy těžký zápas pro nás, ale jaro jsou obvykle takoví syroví po zimě, myslím, že jsou jejich hráči schopni daleko lepších výkonů.

Hodnocení trenéra - Zdeněk Hruška (SK Modřany) :

Zasloužená porážka, zasloužené vítězství Kopaniny. Nějaké šance tam byly, ale začali jsme hrát až od stavu 0:2 a to už je trochu pozdě. Čekal jsem od našemu týmu daleko lepší výkon, uvidíme co předvedeme za týden.

Matějka - Vik (K), Schierreich S., Vágner, Spizzirri - Novák (46. Razetto), Veleba - Bradáč (46. Šalanský), Mainolfi (69. Smejkal), Hýsek - Klouček. Trenér: Karel Koloušek.

18. Bradáč (1:0, as. Mainolfi), 51. Razetto (2:0, as. Šalanský), 60. Klouček (3:0, as. Šalanský)