FK Dukla Praha U16
8:4
[4:1]

Mladší dorost na Julisce sehrál poslední zápas roku.

Juliska - Během první adventní neděle letošního roku se mladší dorost FCPK utkal s Duklou Praha na Julisce. Jednalo se o přátelský zápas v rámci spolupráce těchto dvou klubů. Nastoupili tedy proti sobě i známé tváře, protože něktěří Kopaňáci chodí na Duklu trénovat. Rozdíl v kvalitě však byl znát od začátku utkání. Domácí si rychle vytvořili náskok čtyř branek a strany se měnily za stavu 4:1. V druhé půli Dukla vedení zvýšila na 8:1, koncem zápasu se ale FCPK podařilo vstřelit několik gólů a upravit finální skóre na 4:8.

Hodnocení trenéra - Kamil Chudada:

Poslední zápas sezony s Duklou, kde hraje spousta kamarádů a kam chodí někteří naši hráči zlepšovat svojí kvalitu, se hrál na skvěle připraveném hřišti, a v prvním poločase za slunečného počasí. Ze začátku byl vidět respekt a strach hrát, i když jsme si vytvořili 2 slibné akce, nicméně už v 5. minutě to bylo 2:0. Dařilo se nám bránit rozehrávky Dukly, nicméně i tak se domácí dostávali po stranách do šancí a v 19. to bylo 4:0. Prostřídali jsme hráče a začali jsme hrát výrazně lépe, dostávali se do protiútoků a občas pěkně zakombinovali. Měli jsme i 3 šance, ale neproměnili jsme.

Ve 41. minutě po kombinací Rahimič, Chudada druhý jmenovaný snížil na poločasových 4:1. Průběžně jsme střídali hráče a do druhého poločasu nastoupili i ostatní. Z kraje druhé půle to bylo statické, míč nám utíkal a byli jsme bez pohybu. Občas jsme propadli uprostřed, ale i na stranách a v 68. to bylo 8:1. Dali jsme zpět do hry některé hráče a najednou jsme vyrovnali hru, měli jsme šance a ke konci zápasu, i po dobrých napadáních ve vápně soupeře, začali střílet i branky. Nejprve se z úrovně penalty v 80. trefil Kysilka, pak po skvělém presingu Dimitrova skóroval v 85. Chudada a na konci zápasu v 89. prošel vápnem Rahimič, který 2 minuty na to další slibnou šanci neproměnil. Za domácí si zachytal náš Míra Mendl.

Kluci změřili výkonnost s lepší kvalitou, někteří zahráli dobře a zápas jako celek se určitě povedl. Celý podzim jsem to neudělal, ale za dnešní výkon musím pochválit syna Štěpána. Poděkování patří i chlapům z Dukly, kteří si včera celý den mákli na odklízení hřiště.

Stička - Bryčka, Nachtman, Peřina, Včelař - Dimitrov, Živkovski Dimko - Rahimič, Kysilka, Živkovski Danail, Chudada. Náhradníci: Skalník, Bernas, Fuksa, Dejdar, Azare, Sokol, Bradáč, Krejča, Škorňa. Trenér: Kamil Chudada.

41. Chudada (4:1, as. Rahimič), 80. Kysilka (8:2, pen.), 85. Chudada (8:3, as. Dimitrov), 89. Rahimič (8:4)