^
02.03.2024 | 14:00 | T | Brandýs nad Labem | Zimní liga mužů v Brandýse
FC Horky nad Jizerou
FCPK
3:4
[1:3]

Kopanina vyhrála turnaj v Brandýse. Horky zlomila malá domů v závěru.

Brandýs - Fotbalisté Přední Kopaniny mají druhou trofej v sezóně. Po letní výhře v turnaji Sláva Cup přidali i prvenství v zimním turnaji v Brandýse nad Labem. Koncovka však byla dramatická. Kopanina musela po remíze Brandýsa se Spoji vyhrát nad FC Horky. Ačkoliv vedla v poločase 3:1, pohodový zápas se změnil v drama. Deset minut před koncem bylo srovnáno 3:3. Pak však rozhodl Kučera.


Kopaninský obránce Luboš Kučera vystřelil týmu zlato pět minut před koncem. Horky se dopustily taktické chyby malé domů. Z nepřímého kopu uvnitř šestnáctky Razetto rozehrál a Kučera propálil jednáctičlennou zeď na brankové čáře. Kopanina vítězí 4:3.

Bylo to drama, ke kterému nemělo vůbec dojít. Kopanina vedla 2:0, soupeř snížil, ale do poločasu to bylo znovu o dvě branky 3:1. Po hodině hry chyboval Zelenka, jehož slabou malou domů hlavičkou vystihl hráč soupeře a lacino snížil na 2:3. Kopaňáci nevyužili několik šancí odskočit, nešli jak pitbulové za výhrou a v 80. minutě byli potrestáni vyrovnávající brankou na 3:3. Naštěstí je v závěru vysvobodil gól Kučery.

Chcete kuriozitu? Tady je. Kopanina odehrála v Brandýse sedm zápasů a v pěti z nich padlo vždy sedm branek! Čtyřikrát se zrodil výsledek 4:3 (tři výhry a jedna prohra s Žižkovem tímto skóre) a jednou prohra 2:5 se Spoji.

Celkové hodnocení zimního turnaje však vyjde pozitivní. Ze sedmi zápasů Kopanina pětkrát vyhrála, dvakrát odešla poražena a narodilo se z toho první místo. Až za Kopaninou se poskládala čtveřice divizních týmů v pořadí druhý Brandýs, třetí Kosmonosy, čtvrté Spoje, pátá Dobrovice.

Hodnocení trenéra - Daniel Vott (Přední Kopanina):

Je pozitivní, že jsme turnaji vyhráli, když ta možnost byla, do toho jsme si tím šli. Samozřejmě je pro mě záhada, že když hrajeme prvních třicet minut dobře a vedeme 2:0, se to pak změní a přestaneme. Necháme soupeře doskočit, pak zase odskočíme o dva góly, abychom si nechali vyrovnat a honíme to na poslední chvíli, kdy během pěti minut si vytvoříme tři šance. Nevím proč to nejde udělat, aby ten zápas byl v klidu, to mě mrzí. Je to opakující se jev, s Brandýsem jsme vedli dokonce 4:0 a bylo z toho drama. Máme tam fáze zápasu, kdy vypneme, podlehneme dojmu, že je to v pohodě, ale ono to v pohodě není a zase musíme hrát až do konce, což samozřejmě se pokaždé nepodaří zvládnout. Dnes jsem spokojen s výsledkem a výhrou v turnaji, nikoliv však se spoustou individuálních výkonů, ty byly slabé. Řada hráčů neodvedla to, co se od nich očekává. Jsem rád, že jsme na Horky narazili teď na konci, kdy se daly dohromady a není náhoda, že porazily Spoje a Žižkov. Byla to pro nás dobrá generálka. Turnaj celkově kvalitní, těžké zápasy na výborné trávě a teď už nás čeká start přeboru a uvidíme jestli příprava byla dobrá nebo ne, těším se.

Hodnocení trenéra - Tibor Mičinec (FC Horky):

Dobrý zápas, mrzí mě, že jsme pomohli Kopanině nás porazit vlastními chybami. Nakonec jsme dokázali dorovnat skóre, ale dopustili jsme se naivní taktické chyby a dostali čtvrtý gól. Přesto si myslím, že jsme zahráli dobrý fotbal. Sehráli jsme pár pěkných akcí a myslím, že celkově kvalitní turnaj, pro nás těžké zápasy, hráli jsme se soupeři o soutěž nebo dvě výše a některé zápasy jsme dostali naloženo, zejména ze začátku, protože jsme byli v plném tréninku, ale teď poslední zápasy jsem byl spokojen. V úvodu přípravy jsme trénovali v menším počtu a dost náročné tréninky pro kluky, zimní příprava, dbali jsme na kondici, sílu a fotbal šel stranou. Poslední zápasy už však bylo vidět, že jdeme nahoru a věřím, že první mistrák vyhrajeme, zvláště když hrajeme tady na umělce, kterou známe. Určitě nám pomůžou i naše zahraniční posily, máme manažera ve Francii, se kterým máme kontakt, vždy nám pošle 2-3 hráče na posty, které si řekneme a když nás přesvědčí, zůstanou a my se o ně tady postaráme. Práce s nimi je dobrá, dali jsme to dohromady a věřím, že jaro nebude špatný, že budeme kousat, chceme jít na postup, sice máme velkou ztrátu, ale porveme se o to.

 

Sestava

Matějka - Zelenka, Tržický, Kučera, Hovorka - Hollerbach, Vágner (70. Šalanský) - Šalanský (46. Mejdr), Razetto (46. Hýsek), Mainolfi (77. Razetto) - Urban (46. Hájek). Trenér: Daniel Vott.

Góly

21. Mainolfi (1:0), 24. Vágner (2:0), 43. vlastní (3:1), 85. Kučera (4:3, as. Razetto)

FCPK Tv

odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=BbHf9uCHVjI

Střelci FCPK

Foto

Hráli v utkání

 MGŽČ
Hájek Štěpán90---
Hollerbach Ben Rudi90---
Hovorka Petr90---
Hýsek Viktor90---
Kučera Luboš901--
Mainolfi Mattia901--
Matějka Ondřej90---
Mejdr Tomáš90---
Razetto Sebastián90---
Šalanský Oliver90---
Tržický Jakub90---
Urban Daniel90---
Vágner Robert901--
Zelenka Filip90---


http://www.praha.eu/jnp/cz/index.html