17.02.2024 | 16:00 | T | Brandýs nad Labem | Zimní liga mužů v Brandýse
SK Kosmonosy
0:3
[0:1]

Kopanina přehrála Kosmonosy a připsala si už třetí výhru na turnaji v Brandýse

Brandýs nad Labem - Tři vstřelené góly, žádný inkasovaný. Fotbalisté Přední Kopaniny zvítězili v pátém utkání na zimním turnaji v Brandýse nad SK Kosmonosy 3:0. Branky FCPK vstřelili v první půli Asad, po přestávce pak Kočí a Hovorka. Gólman Matějka udržel čisté konto, podruhé v turnaji. Kopanina má bilanci tři výhry, dvě prohry a ztrácí jeden bod na vedoucí trio Spoje, Kosmonosy, Brandýs. Ještě jí čekají zápasy s Velimí a Horky.

Oba sobotní soupeři si naplánovali na víkend dva zápasy a podle toho také rozložili hráčské síly. Kosmonosy poslaly to silnější z divizního áčka v sobotu dopoledne na přátelák s Aritmou (prohra 0:2), Kopanina má druhý zápas v neděli proti Spartaku Průhonice - středočeský přebor.

Navzdory kombinovaným sestavám se hrál v Brandýse zajímavý zápas. Velmi důležitým momentem byl úvodní gól těsně před poločasovým hvizdem. Ptáček přiklepl míč Asadovi a dvaadvacetiletý záložník, který má na hřišti spíše defenzivní úlohy, vymazlil parádní střelu z dálky. Po přestávce Kopanina dlouho nemohla přidat pojistku a výsledek byl otevřený, pak však přišly góly Kočího a Hovorky.

Záznam celého utkání Kosmonosy - FC Přední Kopanina od Milana Nováka

Už v první půli mohli získat svěřenci trenéra Votta výraznější vedení, bohužel se svými šancemi zacházeli hodně neobratně. Nebo gólman Kindl vytáhl skvělý zákrok, když ho Ptáček přehazoval z půlky. Na druhé straně měl pěkné tři zákroky Matějka, jednou z toho musel likvidovat ve skluzu na brankové čáře nešťastný zásah vlastního beka Hovorky.

V poločase trenér Vott vyměnil všechny čtyři náhradníky a dva z nich se hned objevili v šanci. Kočímu namazali soupeřovi obránci na střed vápna, ale přestřelil. Mainolfi pak po uličce Vágnera cpal míč k tyči, ale gólman byl připraven.

Hodně kuriózní byla na druhé straně srážka dvou zkušených kopaninských obránců Kučery s Hovorkou, naštěstí Matějka je v situaci jeden na jednoho velmi silný. Vzápětí se kopal roh a Matějka tahal hlavičku zpod břevna.

Akce střídala akci a na druhé straně běžel sám na gólmana Bradáč, vystřelil však zbrkle, předčasně, ukvapeně. Jakub Tržický nevěříc vlastním očím si v té chvíli říkal o střídání.

Kopaninský tábor byl však uklidněn v poslední čtvrthodině. Gól jistoty na 2:0 vstřelil Václav Kočí v 75. minutě, po ponechané výhodě za faul na Mainolfiho. Jeho padající list ze strany brankáře překvapil. A gólový účet podepsal v 80. minutě Hovorka, který dorazil Zelenkův trestný kop za faul na Bradáče, odražený od tyče. Netradiční střelec Hovorka si připsal druhý gól v řadě a opět byl velmi kuriózní. Vše ukončila střela Razetta do tyče.

Hodnocení trenérů - Jan Keszeg (SK Kosmonosy):

Na rozdíl od předchozích zápasů, kdy jsme tady hráli v kombinované sestavě áčka a béčka, to dnes byl převážně rezervní tým z 1.A třídy. Bylo znát, že v této sestavě jsme v zimě hráli spolu poprvé, trochu jsme se hledali, kluci byli rozlítaní, hra taková neupravená. Herně to ale nebylo špatný, měli jsme šanci na 1:0 v první půli, ve druhé jsme mohli vyrovnat, ten zápas se mohl vyvíjet jinak. Kdybychom dali gól, mohlo nás to napumpovat a hodit jinam. Chyběl nám klid v koncovce a v předfinální části, ale naše mládí bylo příliš hrrrr a stopeři Kopaniny zkušení. Nechceme v přípravě prohrávat, ale prvořadá je dobrá příprava na sezónu nez výhra v turnaji.

Hodnocení trenéra - Daniel Vott (FC Přední Kopanina):

Já jsem spokojen, soupeř nebyl v divizní sestavě, hrál i ráno, ale my také máme dvojzápas, takže i my jsme to měli nějakým způsobem rozdělený. Apelovali jsme na zodpovědnou hru odzadu, ideální s nulou, což se povedlo a jsem rád. Tři nula dobrý výsledek, měli jsme ještě řadu výraznějších šancí než to, z čeho jsme dali góly. Velmi dobrý poločas odehrál Vojta Ptáček, byť se to neprojevilo gólově, herně byl vynikající a další kluci se přidali, vzadu spolehliví stopeři, mělo to hlavu a patu, ta převaha byla výrazná dneska. Pár zákroků si připsal i gólman Matějka, od toho tam je, chytá velmi dobře celou přípravu, zvláště v situaci 1 na 1 je velmi silný. Dneska jsme si chtěli vyzkoušet na mistráky hrát dozadu zodpovědně, být v dostatečném počtu za balónem, vyvarovat se ztrát a protiútoků soupeře. Prosadili se netradiční střelci, což se mi líbilo, protože spoléhat jen na naše top střelce je čitelné. Kluci se to musí naučit dávat góly, viz dneska Bradáč, který měl tři šance a volil vždy blbý řešení.

Tabulka střelců FCPK v zimním turnaji (14 branek) :

2 - Urban, Ptáček, Hovorka

1 - Hájek, Mainolfi, Razzeto, Zelenka, Holouš, Bradáč, Kočí, Asad

Matějka - Hollerbach, Tržický, Kučera, Hovorka - Asad - Šalanský, Vágner, Razetto, Zelenka - Ptáček. Hokejové střídání: Mainolfi, Kočí, Bradáč, Schierreich. Trenér: Daniel Vott.

45. Asad (0:1, as. Ptáček), 75. Kočí (0:2, as. Mainolfi), 80. Hovorka (0:3, as. Zelenka)