13.02.2024 | 18:30 | T | Brandýs nad Labem | Zimní liga mužů v Brandýse
FK Brandýs nad Labem
3:4
[0:3]

Kopanina poráží Brandýs nad Labem. Málem však ztratila čtyřbrankový náskok.

Brandýs - Čtvrtý zápas na zimním turnaji v Brandýse nad Labem, druhá výhra. Ale předtím taky dvě porážky. Fotbalisté Přední Kopaniny po divizní Dobrovici porazili dalšího účastníka čtvrté nejvyšší české soutěže, pořadatelský FK Brandýs 4:3. Modročervení vedli v zápase už 4:0, ale nakonec drželi těsný náskok zuby nehty. Branky dávali Hovorka, dvakrát Ptáček a ve druhé půli Bradáč. Pro Brandýs první prohra v turnaji. Příště čekají Kopaninu Kosmonosy. Opět divize.

Kopanina po dvou porážkách v turnaji (Spoje, V.Žižkov B) navázala na první výhru (Dobrovice) a přidala druhou. Rozhodly tři branky v první půli a čtvrtá hned po pauze. Kopaňáci polevili v koncentraci a zkušený Brandýs po snížení na 1:4 ze standardní situace stále cítil šanci. Modročervení ho pustili ještě více do zápasu lehkovážným projevem, kdy chtěli přidávat další branky, ale zapomínali na obranu. Scénář z minulého utkání proti Žižkovu B, kdy soupeř zápas otočil se však v tomto případě nekonal.

Daniel Vott - trenér FC Přední Kopanina:

Z klidného zápasu uděláme drama, nerozumím co kluci blbli, i když teda třetí kontaktní gól jsme dostali až v 90. minutě. Vedeme 4:0, sice začátek byl soupeř lepší, měl nebezpečné situace po akcích ze stran, které nám dělaly problémy, ale gól jsme naštěstí nedostali. Pak jsme začali hrát co jsme chtěli, byli efektivní, dali krásné góly. Po půl roce se vrátil Vojta Ptáček, dal dvě branky a měl další dvě situace. Chtěli jsme lépe bránit standardky, ale inkasovali jsme z ní na 1:4. Následující pasáž jsme takticky nezvládli, místo abychom hráli v klidu odzadu, každý si chtěl dát gól, měli jsme šance, ale také soupeř brejky do otevřené obrany, ze kterých nakonec i dvakrát skóroval. Chápu, že tomu částečně nepomáhá i forma střídání, kdy chceme dát každému dobrou minutáž, necestovat do Brandýsa na půl hodiny na hřišti a točíme to. Nakonec teda výhra s divizním soupeřem, čtyři vstřelené góly a další šance, ale počet obdržených branek a propad v taktice je pro nás téma z tohoto zápasu.

Matějka - Zelenka, Tržický, Kučera, Hovorka - Asad - Šalanský, Razetto, Vágner, Ptáček - Hájek. Hokejové střídání: Bradáč, Hýsek, Kočí. Trenér: Daniel Vott.

Hovorka (0:1), Ptáček (0:2, as. Šalanský), Ptáček (0:3, as. Hájek), Bradáč (0:4, as. Hýsek)