03.02.2024 | 16:00 | T | Brandýs nad Labem | Zimní liga mužů v Brandýse
4:3
[2:2]

Druhá prohra Kopaniny na turnaji v Brandýse. Výhru bere rezerva Žižkova.

Brandýs nad Labem - Fotbalisté Přední Kopaniny opakovaně vedli ve třetím utkání v rámci zimního turnaje v Brandýse nad Labem, nakonec však odešli poraženi. S rezervou druholigové Viktorky Žižkov prohráli 3:4. Kopaninské góly dávali Zelenka, Razetto a nováček Holouš. Kopanina má v turnaji jednu výhru a dvě prohry. V Brandýse jí čekají ještě čtyři zápasy.

Modročervení vedli proti Žižkovu po půlhodině 2:0 a zdálo se, že směřují k hladké výhře. Soupeř však po pěkné akci z levé strany snížil a těsně před odchodem do šaten z dalšího kontru bylo srovnáno. Ve druhé půli se poprvé za Kopaninu trefil Holouš, který je na testu z Radotína, ale radost z vítězné branky si neužil. Žižkov využíval ztrát Kopaniny a do otevřené obrany nekompromisně bleskurychle trestal. V rychlém přepnutí do defenzívy Kopaňáci zcela propadli, navrch dvakrát inkasovali a překvapivý výsledek 4:3 pro Žižkov B byl na světě.

V sestavě Kopaniny se nečekaně objevil Jacob Wise, který původně měl mít ještě pracovní povinnosti. Ve středu zálohy pracoval štírek Beníček z Liberce a škoda, že neproměnil své sólo na gólmana. Při absenci útočníků Urbana a Hájka na hrotu operoval Razetto.

Razetto na nezvyklé pozici odehrál prvních pětačtyřicet minut a připsal si jeden gól a jednu asistenci.

Kopanina se ujala vedení po sérii tří rohů. Všechny zahrával zprava Šalanský. Nejprve gólman vyhrál boj s větrem i míčem a vyrazil nad břevno. Z dalšího vytěsnil hlavičku Wise z bezprostřední blízkosti, ale potřetí už kapituloval, když Razetto dostal míč k Zelenkovi a ten zblízka dorážel.

První půlhodinu zvládla Kopanina dobře a brzy přidala i druhý gól. Mainolfi před vápnem hezky převzal míč, prostrčil na Razetta, který se zbavil obránce a sám na gólmana zvýšil na 2:0.

Nadějný vývoj poločasu však modročervení nedotáhli a ve zbytku o náskok přišli. Nejprve neuhlídali akci z levé strany a zpětná přihrávka před branku znamenala dorážku do prázdné v podání Timothy Barratta. A těsně před závěrečným hvizdem přišla ztráta vpředu, okamžitá přihrávka do uličky a nezachycený brejk. Před gólmanem Matějkou ještě sklepnutí a střela do prázdné branky. Skóroval opět Barratt.

Poločas, hlas reportéra: "Jdeme na čaj, je zima, fouká a místy i poprchává. Trenér Vott hráčům vyčítá ztráty vpředu před oběma góly a určitě pošle do hry náhradníky, kteří se poctivě rozhýbávali během první půle."

Do druhého poločasu kopaninský kouč vyměnil šest hráčů. Dolů šli Zelenka, Asad, Šalanský, Beníček, Hýsek a Razetto. Na hřiště pak Mejdr, Vik, Spizzirri, Klouček, Veleba a Holouš. Hýsek a Šalanský se pak na hřiště ještě vrátili v 72. minutě, když vystřídali Hollerbacha a Mainolfiho. Ten byl proti Žižkovu nejlepším hráčem týmu od letiště.

Ve druhé půli výkon Kopaniny zaostal za úvodním dějstvím. Přesto šla znovu do vedení. Špatnou malou domů vystihl Dominik Holouš, obešel i gólmana a do prázdné dal na 3:2.

Bohužel brzy srovnal svým třetím gólem Barratt a deset minut před koncem rozhodl o výhře viktoriánů Josef Bazal. V obou případech se jednalo o rychlé akce do otevřené obrany.

Po vystřídání Mainolfiho už Kopanina přestala být nebezpečná. Mejdr na pravé straně předvedl pár úniků, ale z centrů se nic neurodilo.

Trenér Vott tak má dostatek instruktážního materiálu na první jarní kolo, ve kterém Kopanina narazí právě na béčko Viktorky a kde by podobný výsledek určitě nepotřebovala.

Program zimní přípravy pokračuje. V nadcházejícím týdnu Kopaňáky čekají dva přátelské zápasy s Duklou, nejprve ve středu se sedmnáctkou a pak v sobotu s devatenáctkou.

Hodnocení zápasů - trenéři :

Daniel Vott, Přední Kopanina: „Do zápasu jsme šli s tím, že to bude pro naše mladé hráče zajímavá konfrontace proti mladému soupeři. Začátek byl z naší strany slušný, vedli jsme 2:0. Pak jsme ještě vedli 3:2, ale v závěru jsme odpadli. Pak už byla Viktorka lepší. Myslím, že tenhle zápas ukázal hodně věcí nejen mně, ale i klukům. Nastoupili proti přeborovému soupeři a viděli, že mají ještě na čem pracovat, když chtějí tuhle soutěž hrát. Porážka 3:4 není žádná ostuda, ale myslím, že když už jsme dvakrát vedli, měli jsme to zvládnout lépe. Do zápasu nakonec zasáhl i Velšan Jacob Wise. Původně neměl hrát, ale nakonec se objevil. Hrál po dlouhé pauze, určitě se do toho dostane.“

Josef Bazal, hrající trenér Žižkova B: „S Přední Kopaninou jsme dvakrát prohrávali, když to bylo 0:2, nebylo to pochopitelně příjemné. Navíc jsme dostali takové laciné góly. Na druhou stranu musím ocenit všechny naše kluky, že dokázali z 0:2 vyrovnat. Pak jsme znovu prohrávali, ale zase jsme se kousli a dokázali skóre otočit. Je to pro celý tým ohromné povzbuzení. Tým ukázal charakter a touhu se o výsledek poprat. Po těch porážkách je to pro nás vážně dobrý výsledek, který jsme potřebovali. Je to povzbuzení, zvláště po velkých změnách, kterými béčko v zimě prošlo. Řada hráčů si to šla zkusit na přípravu výš, zájem byl v ČFL. Výhru ale bereme i s pokorou a respektem. Pořád je to příprava, žádné závěry nelze dělat.“

Matějka - Hollerbach, Tržický, Wise, Zelenka - Asad - Šalanský, Beníček, Mainolfi, Hýsek - Razetto. Hokejové střídání: Mejdr, Vik, Spizzirri, Klouček, Veleba, Holouš. Trenér: Daniel Vott.

11. Zelenka (0:1, as. Razetto), 25. Razetto (0:2, as. Mainolfi), 61. Holouš (2:3)