27.01.2024 | 12:00 | T | Brandýs nad Labem | Zimní liga mužů v Brandýse
TJ Spoje Praha
5:2
[1:1]

První prohra v zimní přípravě. Urban dva góly, ale na konci slavily divizní Spoje.

Brandýs - Kopanina po dvou výhrách v přípravě padla. Nad její síly byl ve druhém zápase na turnaji v Brandýse tým TJ Spoje. Loňský vítěz přeboru Prahy a aktuálně účastník divize C porazil modročervené 5:2. Vše rozhodl druhý poločas, po prvním byl stav 1:1. Oba góly Kopaniny vstřelil kanonýr Daniel Urban, který navíc bohužel neproměnil pokutový kop. Kopanina má za sebou anglický týden s třemi zápasy a ten další jí čeká příští sobotu. Opět v Brandýse nad Labem a jejím soupeřem bude rezerva druholigové Viktorie Žižkov.

Pro svěřence kopaninského trenéra Dana Votta se zápas se Spoji zlomil v prvním půli. Nepodařilo se podpořit vedení 1:0, které zajistila branka Urbana. Stejný hráč neproměnil pokutový kop, brankář slabou střelu kryl, a navíc Razetto trefil břevno. Spoje pak vyrovnávaly v poslední minutě první půle z první vážnější situace, navíc smolně, když přímý kop trefil Zelenku a pak smolně odrazem od Urbana doputoval do branky !

Druhý poločas už byl v režii soupeře, který se dvěma brankami "utrhl" na vedení 3:1, to dokázal ještě korigovat Urban a do konce zbývala čtvrthodinka. Kopanina však už na zvrat neměla, naopak ještě dvakrát inkasovala.

Modročervení si navíc ze zápasu odnesli dva zraněné, nedohráli Helík a Schierreich. Trenér Vott opět míchal ze sestavou, aby rozprostřel únavu mezi celý kádr. V nominaci pro toto utkání tak vůbec nebyli například Tržický, Krejčí, Hovorka, Mainolfi ani zatím dosud dvoubrankový Hájek, který tak post nejlepšího střelce přípravy přepustil Urbanovi (3). Naopak další minuty odehrál Vojtěch Beníček, který je v FCPK na zkoušce ze Slovanu Liberec.

Hodnocení trenéra - Daniel Vott:

Byli jsme zvědaví jak se hráči ukáží v těžkém zápase proti dalšímu kvalitnímu soupeři, sestavu jsme opět promixovali. Vydrželi jsme poločas, měli šance i na výraznější vedení, ale zahodili penaltu a trefili břevno. Druhá půle z naší strany špatná, pro zranění museli odstoupit Helík a Schierreich, byli jsme nuceni střídat jinak než jsme si představovali a celkově už tahali za kratší konec. Uvidíme kdo bude kopat příště penaltu, už druhá zahozená, minule Razetto, teď Urban. Obě hodně odfláklé.

Matějka - Veleba, Schierreich, Kučera, Zelenka - Asad - Mejdr, Vágner, Beníček, Bradáč - Urban. Hokejové střídání: Razetto, Kočí, Helík. Trenér: Dan Vott.

Urban (0:1), Urban (2:3)