^
17.11.2023 | 17:00 | H | Lhotka
FC Tempo
FCPK
0:3
[0:1]

Radost na závěr podzimu. Kopanina poráží Tempo a v poháru jde mezi osm.

Lhotka - Po nevydařeném posledním kole přeboru Prahy v Chabrech si Kopaňáci spravili chuť v poháru. V osmifinále zvítězili 3:0 na stadiónu FC Tempo a postoupili do jarního čtvrtfinále mezi osm nejlepších. Cestu k výhře odstartoval Hollerbach, po přestávce skóroval Urban a pak famózně Mainolfi gólem z poloviny hřiště. Kopanina vrátila Tempu loňskou porážku v poháru. Tehdy se modročervení pakovali po prohře na penalty právě na Lhotce.


Tentokráte Kopanina uspěla, protože uměla své šance proměnit a domácí Tempo vychytal gólman Matějka. Poločasový náskok zařídil střelou za vápnem Hollerbach a když po přestávce přidal druhý gól Urban také zpoza šestnáctky zdálo se vše optimistické. Domácí se však nevzdali, zatlačili hosty, kteří tento úsek zápasu jen odkopávali míče. Vše vyřešil střídající Mainolfi v 83. minutě, který získal míč na půlce a pohotově přeloboval domácího gólmana Havlíčka. Třígólový náskok dal Kopaňákům jistotu postupu do jarního čtvrtfinále poháru, kde na ně budou čekat Kolovraty.

Skóre zápasu, který se měl hrát původně u letiště, ale kvůli počasí byl přeložen na umělou trávu Tempa otevřel brzy Hollerbach. V desáté minutě postupoval od půlky k vápnu, kde napřáhl a jeho asi nepříliš složitá střela pro gólmana byla tečována do protipohybu Havlíčka. Pro Hollerbacha to je druhý gól v sezóně, první vstřelil ve 2.kole přeboru proti Žižkovu B. Také tehdy pomohl k vítěznému zápasu.

Prvních pětatřicet minut bylo jasně v režii Kopaniny. Hosté byli aktivní, připsali si hodně zakončení, většinou v nich chyběl důraz. Ale také jednou Havlíček vytáhl skvělý zákrok při střele Veleby a potom Razetto neuvěřitelně spálil mega tutovku z malého vápna po centru Zelenky.

Domácí nemohli najít recept na soupeře a jejich akce nebyly vůbec nebezpečné. Pár střel letělo až na sousední hřiště na hanspaulskou ligu.

To se však změnilo v poslední desetiminutovce první půle, kdy mohl dvakrát skórovat Klouček. Dvakrát dostal dobré přihrávky středem obrany ale pokaždé skvěle zasáhl kopaninský gólman Matějka, který včas vyběhl a hodně se roztáhl.

Druhá půle začala strkanicí u laviček, po které Wise i Klouček inkasovali yellow. Také se líbila akce po právě straně a centr Bradáče nezvykle pravačkou, který našel Zelenku, ale jeho volej byl zblokovaný na roh.

Opravdová radost hostů přišla v 58. minutě. Urban si zpracoval dlouhý míč na prsa, dostal dost času se otočit a vypálit. Havlíčka buď střela překvapila nebo mu trochu zaplavala, důležité pro hosty, že skončila v síti.

Po hodině hry byl faulován Hovorka a s pomocí spoluhráčů odkulhal se zraněným kotníkem. Byl prvním střídajícím, dále šli dolů také Urban a Razetto. Místo nich Mainolfi, Spizzirri a Hýsek.

Odstartovalo to dvacetiminutovku, ve které Kopanina tahala výrazně za kratší konec. Tempo bušilo do obrany hostů, ale gól nedalo a přišlo to krásné finále. V 83. minutě získal Mainolfi míč před půlkou, udělal pár kroků a přehodil vyběhnutého Havlíčka. Rozhodnuto!

Kopanina výhrou orámovala úspěšný podzim. V přeboru první, v poháru ve čtvrtfinále. A navrch béčko v 1.A třídě na třetí pozici. V poháru budou na jaře příštím soupeřem Kolovraty. Bude se hrát o postup do semifinále.

Teskahor pohár Prahy, čtvrtfinále: Chabry/Zličín - Mezinárodní svaz mládeže, Uhříněves - Braník, Kopanina - Kolovraty, Dukla JM - Kbely.

 

Sestava

Matějka - Hollerbach, Wise, Krejčí, Hovorka (64. Spizzirri) - Asad (AK) - Bradáč (85. Kočí), Veleba (85. Vágner), Razetto (64. Mainolfi), Zelenka - Urban (K, 64. Hýsek). Trenér: Daniel Vott.

Góly

10. Hollerbach (0:1), 58. Urban (0:2, as. Hovorka), 83. Mainolfi (0:3)

FCPK Tv

odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=8DYlT8Pz5os&t=3s

Střelci FCPK

Foto

Hráli v utkání

 MGŽČ
Asad Ali90---
Bradáč Filip85---
Hollerbach Ben Rudi901--
Hovorka Petr64---
Hýsek Viktor26---
Kočí Václav5---
Krejčí Jiří90---
Mainolfi Mattia261--
Matějka Ondřej90---
Razetto Sebastián64---
Spizzirri Luca26---
Urban Daniel641--
Vágner Robert5---
Veleba Vojtěch85---
Wise Jacob Charles90--
Zelenka Filip90---


www.drevobis-ds.cz