SK Čechie Uhříněves
5:0
[2:0]

Ideální soupeř pro Kopaninu: Čechie Uhříněves. Opět výhra, navíc pět nula.

Přední Kopanina - První jednoznačná výhra Přední Kopaniny v jarní části přeboru. Čechie Uhříněves veze od letiště pětibrankový příděl (0:5). Hosté se v první půli ještě drželi, ale po pauze už se hrálo na jednu branku. Dvakrát se trefil sváteční střelec Tržický, po jedné brance přidali Urban, Zelenka a Ptáček. Kopanina dokázala reagovat na výhry svých hlavních oponentů Vyšehradu a Tempa a za týden bude právě duel druhého se třetím na Lhotce šlágrem kola.

První jarní zápas na domácím stadiónu U Drahušky začal pro Kopaninu výtečně. Po rohovém kopu Hovorky se náramně z voleje trefil Zelenka už ve 3. minutě. Důležitá branka, která rychle naklonila skóre pro domácí dala ráz utkání. Když pak Urban do šatny přidal druhý gól, hosté se sesypali a po přestávce byli rádi, že se pískal konec za stavu 5:0.

Domácí hráli na tři obránce s uzdraveným Krejčím uprostřed a defenziva si připsala první nulu v jarní sezóně. V útoku modročervení nastoupili s dvěma útočníky, Urbanem a Ptáčkem, oba dali po jedné brance. Ptáčkovi jí kolegiálně připravil právě Urban, který "nehamounil" v honbě za pražským kanonýrem a dal to parťákovi před prázdnou.

Dva góly dal Tržický a publikum se dožadovalo hattricku. Pokud nás statistiky neklamou, "Trža" se naposledy trefil za áčko 28.10.2017 (!) proti Vršovicím (více zde). I z toho je patrné, že jeho role na hřišti není střílení branek a radost ze dvou zápichů byla veliká.

Kopanina si první domácí zápas užila, navzdory chladnému počasí přišlo pěkná návštěva, dorazilo i dost fanoušků soupeře, byla klobása, pifko i tombola a samozřejmě vysoká výhra. Za týden čeká svěřence trenéra Votta jedna z klíčových bitev o postup. Hraje se proti FC Tempo Praha na Lhotce v pátek 29.3.2024 od 10:30. Druhý se třetím. A pak se zase přebor vrátí k Drahušce, kam přijede Slavoj Podolí (sobota, 6.4. od 16:30).

Hodnocení trenérů:

Daniel Vott (Kopanina): Do utkání jsme šli s tím vědomím, že pokud se chceme udržet bodově v kontaktu s čelem tabulky, tak musíme bezpodmínečně vyhrát. K tomu jsme se přiblížili brzkým gólem. V prvním poločase se hrál spíše bojovný zápas, kdy s námi soupeř ještě držel krok. Vývoj utkání definitivně rozhodla druhá branka těsně před poločasem. Ve druhém poločase jsme již hráli v pohodě, udělali jsme pěkné kombinace a zápas už se odehrával zcela v naší režii. Je důležité, že jsme okamžitě zareagovali na prohru v minulém kole. Teď se už těšíme na páteční utkání na Tempu.
Martin Svoboda (Uhříněves): Výsledek, ale především předvedená hra, je pro nás naprostým zklamáním. Hlavně ve druhém poločase jsme Kopanině nebyli důstojným soupeřem.

Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: Filip Zelenka
Nejlepší hráč SK Čechie Uhříněves: Pavel Hrubý

Matějka - Tržický, Ptáček (83. Bradáč), Kučera, Zelenka - Asad (83. Schierreich) - Hollerbach (77. Hájek), Šalanský (53. Mejdr), Krejčí, Hovorka - Urban (K) (83. Razetto). Trenér: Daniel Vott.

3. Zelenka (1:0, as. Hovorka), 41. Urban (2:0), 59. Tržický (3:0), 77. Tržický (4:0), 81. Ptáček (5:0, as. Urban)