10.03.2024 | 10:30 | M | Střešovice
3:1
[3:1]

Žižkov B pohybem zlobil Kopaninu. Pak doplatil na chyby a dostal penaltový mat.

Střešovice - Kopanina se raduje. Zimní přípravu ukončila triumfem v zimním turnaji v Brandýse a teď i úspěšně vstoupila do jarní části přeboru Prahy. V 17. kole brala tři body za výhru 3:1 nad rezervou druholigové Viktorky Žižkov. Všechny branky padly v první půli, Žižkov dokonce vedl. Pak však skórovali Zelenka, Kučera a Urban. Kopanina drží první místo o bod před Vyšehradem, Tempo a Zličín ztratili. Příště jednou Kopaňáci na Motorlet.

Přední Kopanina zvládla na střešovické umělce duel s rezervou Žižkova. Vyhrála 3:1, potvrdila roli favorita, i když prohrávala. Do přestávky však tým trenéra Daniela Votta stačil srovnat a pak zasadit mladému soupeři penaltový mat. Po přestávce byly k vidění další šance, ale žádná branka už nepadla.

Kopanina šla do zápasu s jasným plánem: neinkasovat. Jenže v úvodu se favorit nestačil divit. Žižkovští mladíci hýřili pohybem, záložní řada neměla problém s rotací postů a tým trenéra Votta se s tím jen složitě vyrovnával.

Žižkov B také zahrozil jako první, ale Vais ještě své zakončení mezi tyče nevměstnal. Nebezpečnější byla rána, kterou vyslal na branku hostů Wise, ale gólman Borka se nachytat nenechal. Svižný fotbal pokračoval a dlouho se nemuselo čekat ani na první gól. Na pravém křídle prošel obranou Bazal, přihrávku jako na zlatém podnose naservíroval Vaisovi, pro nějž nebyl problém skórovat.

Po dvaceti minutách se Kopanina dostala do tempa zápasu a vyrovnat mohl Urban, ale sám před brankářem při zakončení vsadil na razanci, což nakonec udělalo hrdinu z žižkovského brankáře Borky. O chvíli později už ale bylo žižkovským mladíkům ouvej, když rozhový kop Hovorky Borka podběhl a vzadu číhající Zelenka si vysoký míč v pokutovém území hostů zpracoval a poslal pohotově do sítě. Nutno dodat, že mu obrana dala hodně volného prostoru pro zakončení.

Naklonit skóre mohl na stranu Žižkova ve 33. minutě Barratt, ale pověst kanonýra nepotvrdil. V jasné šanci totiž pálil jen vedle branky. A hosté za to tvrdě pykali. Ve 37. minutě začal kouzlit v pokutovém území Urban, opakovaně zasekl Bazalovi a ten jej fauloval. Z penalty Kučera poslal Kopaninu ranou k tyči do vedeni 2:1.

A do přestávky bylo s žižkovskými mladíky ještě hůř, když přišel zbytečný zákrok Žiga na Zelenku, který byl v tu dobu zády k brance v pokutovém území. Sudí Tvrz neváhal a pískl druhou penaltu. Míč si tentokrát postavil na penaltový puntík kanonýr Urban a také on nedal brankáři Žižkova šanci – 3:1.

Po přestávce byla k vidění dál zajímavá podívaná, jen gólové koření chybělo. Hosty mohl vrátit do hry třeba Bazal, s jehož zakončením si poradil gólman, podruhé pro změnu jeho ránu vyhlavičkoval urostlý Wise. Neprosadil se ani střídající Timilehi, kterého vychytal Matějka. Naopak pojistit náskok Přední Kopaniny mohl Mainolfi, ale jeho rána z úhlu jen cinkla na břevno. I tak ale tým trenéra Votta dosáhl na tři body a vrátil se do čela přeborové tabulky.

Hodnocení trenérů:

Daniel Vott (Přední Kopanina): „Jsem spokojený s třemi body a výsledkem 3:1. Před zápasem bych to vzal všema deseti. Měl jsem z toho zápasu trochu obavy, Viktorka nemá vůbec špatné mužstvo. Jsou tam kluci, kteří trávili zimní přípravu s áčkem, hráli tam zápasy. Bylo to znát, prvních dvacet minut nám dělal obrovské problémy jejich pohyb a jejich míchání rozestavením, rotace sestavy. Nestačili jsme to přebírat a zachytávat. Mrzí mě, že jsme dostali gól z autu, který jde lehce řešit. Nepokryli jsme hráče a dostali jsme hloupý gól. Stalo se přesně to, co jsme nechtěli. Od 25. minuty jsme se s tím trošku srovnali. Soupeř také trochu polevil z tempa, v těch sprintových nábězích to nešlo vydržet. Srovnali jsme hru a vyplynuly z toho i nějaké naše šance. Naše kvalita nahoře pak vyústila ve dvě penalty. Druhá byla stoprocentní, tu první jsem úplně přesně neviděl, kluci říkali, že to faul na Urbyho taky byl. Bazal jako zkušený hráč by tohle udělat neměl. Tím jsme se dostali do hry. Do druhé půle jsme šli s tím, že jsme chtěli více držet balon, což se nám úplně nevedlo. Ale nevybavuji si, že by měl soupeř jasnou šanci. Naopak my jsme měli dvě z brejků. Na ty jsme chtěli hrát s tím, že vzadu budeme hrát na nulu. Tak aspoň druhou půli se nám to povedlo.
Nechtěli jsme v utkání inkasovat jako první, toho jsme se chtěli vyvarovat, protože loni se nám stalo to samé. Teď to bylo naštěstí jenom o gól, ale nedokázali jsme se srovnat dvacet minut s tím, jak na nás soupeř vlétl. Celou zimu jsme vedli, v každém zápase jsme pak měli hlušší místa, kdy jsme nechali soupeře to dotáhnout. A teď to bylo všechno obráceně. Potřebovali jsme zachytit vstup, ale soupeř hrál fakt výborně. Jejich pohyb byl velmi těžko zachytávatelný. My jsme s tím měli problém. Chyběly nám zrovna ty typy hráčů, kteří by na tohle platili. Ať už Vojta Ptáček nebo Mejdr. Ti jsou důrazní v soubojích a asi by to Viktorka neměla tak jednoduché.
Ohledně penalt bylo jasně dané, že kopat budou Kučera a Urban. Experimentů už bylo dost. Bylo na nich, jak se dohodnou. První penalta byla na Urbyho, tak šel Kůča, asi v pořádku. Pak se to prohodilo. Obě byly proměněné s přehledem, tak by to mělo být.
Je pravda, že mohlo padnout daleko víc branek, než že to skončilo 3:1. Bazal to třeba udělal velmi dobře, ale Jacob té gólové ráně krásně zabránil. Odehrál velmi dobrý zápas, splatil důvěru, kterou dostal, když měl zimu takovou, jakou měl a asi za normální situace by ani neměl hrát. Ale my jsme ho tam potřebovali a on tu důvěru splatil, byl mezi nejlepšími na hřišti.
Jsem rád, že jsme se nepřidali k těm překvapivým výsledkům ze soboty. To se stalo loni i předloni, kdy týmy ze spodku do jara nějak vstoupí. Vědí, že už jim teče do bot a možná mužstva, která jsou nahoře, tak nechci říct, že to podcení, ale nejdou do zápasu třeba tak koncentrovaně. Myslím, že v dalších kolech bude těch překvapení ještě hodně.
Je pravda, že jsem obecně nebyl spokojený. Nemůžu chtít po klucích starších, aby běhali jako dvacetiletí kluci, kteří trénují každý den a ještě nepřešli z toho dorosteneckého módu. Ale vadí mi, že prohráváme souboje, že neumíme včas přerušit hru, pak docházelo k přečíslení. To mi strašně vadí a vytáčí mě to. Ten gól, co jsme dostali, to byla ukázka toho, co mi vadí. Žiga je tam sám, naši čtyři jsou okolo a on dostane aut, prostrčí to a Vais dává do prázdné…"

Jiří Brunclík (Žižkov B): „Je v nás velké zklamání. Ten zápas jsme neměli prohrát, zkušenější tým by ho určitě neprohrál. U nás se to pořád opakuje dokola. Děláme nevynucené chyby, je tam řetězec nějakých chyb. Ty, i když si ukážeme, tak je stejně zopakujeme a tím jsme se vlastně v utkání s Kopaninou popravili. Vrchol všeho pak byl ten, co všechno my nedáme. Myslím, že jsme byli lepší než Kopanina. Že jsme měli víc balon na svých kopačkách a ten zápas jsme prostě měli zvládnout lépe než prohrát 1:3. S hrou jsem spokojený, ale byly tam tři momenty. První gól, kdy nakopneme vlastně jen někam, odrazí se to zpátky, a to my jsme prostě nechtěli. To jsme si i říkali před zápasem, že takové balony jsou pro nás nebezpečné. A dostali jsme z toho gól. Druhý gól z penalty asi komentovat nebudu. Myslím si, že když je to za stavu 1:1, tak by měla být stoprocentní a ne ta, která byla. Ale nebudu si na to stěžovat, tak to je, to je fotbal. Ale taky to bylo ze stejné situace, o které jsem už mluvil. Nejsem spokojený se stopery. A třetí gól? Zase z penalty. Jasně, máme v týmu mladé kluky, ale pracujeme s tím defacto půl roku a ty chyby se pořád opakují. Když se podíváte na naše výsledky, tak my dostáváme pravidelně dva, tři góly. A potřebujeme s tím něco udělat, jinak body sbírat nebudeme. Tak to prostě je, je to dospělý fotbal. A kluci se pořád musí učit. Je to náš cíl. Teď hráli dva kluci z dorostu, příští týden zase nastoupí kluci z dorostu, to je naše cesta. Jsou to vlastně dvacetiletí kluci a Pepa Bazal. Bez něj by to bylo ještě složitější. Za stavu 1:1 jsme měli šanci jít do vedení, po přestávce jsme měli tři tutovky, ale my nedáváme góly. Soupeř měl ve druhé půli až ke konci břevno. Byl to smolný zápas, pro kluky je to ohromný ponaučení. Musíme si z toho vzít ta pozitiva a v pondělí pracujeme dál."

Matějka – Kučera, Wise, Tržický, Hovorka – Asad – Šalanský (46. Mainolfi), Razetto (46. Bradáč), Hollerbach (72. Hájek), Zelenka – Urban. Trenér: Daniel Vott

28. Zelenka (1:1, as. Hovorka), 37. Kučera z pen. (2:1, as. Urban), 40. Urban z pen. (3:1, as. Zelenka)