08.09.2023 | 17:00 | M | Radotín
SC Olympia Radotín
4:3
[2:1]

Radotín - Druhý mistrovský zápas nového ročníku sehráli mladší žáci už v pátek odpoledne. Jednalo se o utkání na půdě Radotína. Lépe začala domácí Olympia, která se během prvních 20 minut ujala vedení 2:0. Chvíli před přestávkou však trefil důležitou branku Petr Vobořil, aby snížil na 1:2. Právě on také srovnal stav minutu po začátku druhého poločasu a FCPK tak dokázala stáhnout dvougólové manko. Remíza však netrvala dlouho, Radotín opět vyšel vpřed, a později zvýšil na 4:2. Za modročervené už se prosadil pouze David Žáček, a Kopanina tak podlehla domácímu celku 3:4.

Hodnocení trenéra - Michal Hanus:

Bezpochyby velké poděkování patří klukům, ale i jejich rodičům. Rodičům patří díky nejen za podporu z hlediště, ale především za absolvování cesty do Radotína v málo pochopitelný páteční nefotbalový čas, kdy celá Praha dopravně stojí. Snad se to obešlo u všech bez úhony na nervové soustavě.

Klukům patří především poděkování, že vydrželi celý zápas v opravdové teplotní výhni, což umocňoval i terén (UMT). Průběh zápasu z naší strany nebyl určitě vyrovnaný. Nejlepší hru jsme předváděli bohužel jen na začátku druhého poločasu. Velmi zjednodušeně se dá říci, že naší hře po většinu času chyběla bojovnost a důslednost, rovněž tak kombinace a střelba. Velmi na hřišti chyběl hráč, který by hře dával nějakou myšlenku a trochu hru dirigoval. Co bych naopak rád vyzdvihl byl přístup a hra mladších kluků (Ondry Procházky, Rádi Faráře, Davida Žáčka a Matouše Hanuse). Těmto klukům bojovnost a chuť hrát rozhodně nechyběla (a to i někdy přes krvavý šrám). Věřím, že u starších kluků to bylo snad jen počasím.

A na závěr střelba do vlastních řad. Domnívám se, že našemu výkonu a výsledku napomohla ani absence stálých hlavních trenérů U13. Díky proto patří ještě Jardovi Žáčkovi, který s kluky absolvoval rozcvičení a začátek zápasu.

Racek - Farář, Vobořil Pavel (K), Vobořil Petr, Zálešák - Hanus, Davagle, Žáček - Procházka, Margarjan, Cestr. Trenér: Hanus Michal.

30. Vobořil Petr (2:1), 36. Vobořil Petr (2:2), 67. Žáček (4:3)