Fotbalová akademie Praha
3:1
[1:1]

Starší žáci podlehli Fotbalové akademii Praha. Neudrželi si vedení.

Střížkov - Po volném minulém víkendu nastoupili starší žáci do desátého kola své soutěže. Jednalo se o utkání proti Fotbalové akademii Praha, která se nachází na páté příčce. Kopaňáci jsou na desátém místě s dvěmi vyýhrami za celou sezonu. Tento zápas však začali lépe než soupeř, když se ujali vedení ve 12. minutě. Domácí však uspěli srovnat do poločasu, a strany se tak měnily za stavu 1:1. V druhé půli modročervení ovšem už branku nepřidali, a naopak FA Praha se prosadila ještě dvakrát, a tak zápas otočila. FCPK je tedy stále jeden bod od posledního místa a připisuje si šestou letošní prohru.

Hodnocení trenéra - Martin Skočdopole:

Za hezkého podzimního počasí jsme se utkali s týmem Fotbalové akademie Praha. Oba celky na tom byly před zápasem velice podobně. V tomto utkání jsem doufal minimálně v bod, který by nám velice pomohl v boji o záchranu. Zápas jsme začali velice dobře a ve 12. minutě jsme se ujali vedení po brance Emila Čiháka. Naše hra byla velice aktivní asi do 20. minuty prvního poločasu, pak ale domácí přidali na důrazu a intenzitě, kopaňáci začali propadat v soubojích a Akademie několikrát zahrozila. Vše ale bravurně zlikvidoval brankář Kohutič, ten velice dobře četl hru a několikrát skvěle vyběhl, když se domácí dostávali do brejku. Ve 28. minutě se skóre srovnalo, když se trefil Khuda. Do přestávky se již nic podstatného nestalo.

Ve druhém poločase nás domácí zatlačili, byli důraznější ve všech aspektech. Toto je naše největší slabina, protože naši hráči stále nepochopili, že fotbal je kontaktní sport, kdy se musí hrát do těla a ne se k protihráči točit zády, aby mi náhodou nepocuchal nový účes, nebo neudělal škrábanec... Musím říct, že toto mě vytáčí doběla. Akademie se zaslouženě ujala vedení po gólu Tomiho. V posledních minutách zápasu jsme z obrany poslali do útoku Jonáše Novotného a bylo to hned znát, jako jeden z mála dokázal podržet míč a něco kloudnějšího vymyslet. Tím strhl i ostatní a posledních 10 minut byla naše nejlepší pasáž v utkání. Akademie však znovu udeřila, kdy důraznější Khuda přetlačil Pokludu a upravil na konečných 3:1.   V tomto zápase musím vyzdvihnout výkon brankáře Kohutiče a stopera Oliho Tsanga, kteří odehráli velice povedené utkání.

Kohutič - Novotný, Tsang, Pokluda (K), Škopek - Vovkanič, Voska, Peřina - Borůvka, Buleca, Čihák. Hokejové střídání: Theunissen, Inggall, Šálek, Bernas, Volf. Trenér: Karel Novotný.

12. Čihák (0:1)