Starší žáci (U15)
3:4
[2:3]

Starší žáci ukončili nepříznivou sérii a konečně zaznamenali výhru!

Kbely - Velmi vytouženou výhru zaznamenali v neděli starší žáci FCPK. Ti se před utkáním nacházeli v sérii čtyř zápasů za sebou bez vítězství, od té doby, co triumfovali v prvním kole. Nyní sehráli utkání v Kbelách proti Satalicím. Soupeř se ujal brzkého vedení již v 7. minutě, ale do konce poločasu ještě dokázali modročervení skóre otočit góly v 27., 32. a 37. minutě. Ještě chvíli před půli však dali branku domácí a strany se tedy měnily za stavu 3:2 pro FCPK. V druhém poločase se oba celky trefily ještě jednou, kdy nejdříve Satalice dorovnali a v 56. minutě vystřelil 3 body pro Kopaňáky Tobiáš Škopek.

Hodnocení trenéra - Martin Skočdpole:

Velice pohledné utkání se sehrálo ve Kbelích, kde Satalice hrají své domácí zápasy. Oba týmy předváděly nápadité útočné akce, padlo velké množství krásných gólů a spoustu dalších šancí pochytali brankáři.

Kopaňáci museli řešit problém s gólmanem ještě před samotným výkopem, kdy se  při rozcvičování nešťastně zranil Kohutič. Do brány tak musel náhradní brankář Šálek. Hned v úvodu utkání měl náš tým dvě velké šance, kdy nejprve při samostatném úniku selhal kapitán Bošek a následně při špatném odkopu brankáře Irimičuka, který jsme nedokázali usměrnit do prázdné brány. Skóre se vzápětí  měnilo ve prospěch domácích, kdy se v 7 minutě trefil Mrkvička.   Naši hráči ovšem nesložili zbraně a postupně se trefili Čihák, Pokluda a Jonáš Novotný. Byl to opravdu velkolepý obrat. Soupeř mohl, po faulu Pokludy v pokutovém území, snížit z penalty na 3:2. Razantně proti byl brankář Šálek, který skvělým zákrokem penaltu zlikvidoval. Soupeři se přesto podařil v nastaveném čase prvního poločasu snížit na rozdíl jediné branky.   O přestávce bylo na hráčích vidět velké uvolnění, což jim bylo vytknuto, že zdaleka není ještě konec a Satalice jsou dopředu velice nebezpečné. Soupeře jsme po přestávce dokázali několikrát dostat pod velký tlak, kdy se nám dařilo poměrně slušně napadat jejich rozehrávku. Skóre se ale opět měnilo ve prospěch domácích, kdy vyrovnal ve 45 minutě Musel. Bohužel se při této střele zranil i druhý brankář a do branky musel jít střelec prvního gólu Emil Čihák. Kopanina předvedla velké odhodlání si jít v tomto utkání za vítězstvím a po krásném pasu Čejky se do samostatného úniku dostal Tobík Škopek, který s ledovým klidem obstřelil Irimičuka.    Satalice ještě několikrát nebezpečně zahrozily hlavně z dálky, ale připraveného Čiháka nenachytaly. Kopanina si tak odváží důležité vítězství, které po několika nezdarech nutně potřebovala.

Šálek - Hanus, Pokluda, Jeřábek, Tekushev - Borůvka, Bošek (K), Čejka - Škopek, Peřina, Buleca. Hokejové střídání: Novotný, Čihák, Bernas, Kohutič, Flek, Theunissen, Inggall. Trenér: Maritn Skočdopole.

27. Čihák (1:1), 32. Pokluda (1:2), 37. Novotný (1:3), 56. Škopek (3:4)