02.09.2023 | 17:00 | M | Stodůlky
TJ Sokol Stodůlky B
5:6
[5:3]

Přestřelka ve Stodůlkách dopadla lépe pro Přední Kopaninu. Ta však musela skóre otáčet.

Stodůlky - Na úvod sezony 2023/24 se starší žáci Přední Kopaniny vydali na hřiště Stodůlek, kde čelili tamnímu béčku. Jednalo se o velmi vyrovnaný souboj, ve kterém se oba týmy po celou dobu předháněly, a tak z toho nakonec vyšel poměrně divoký výsledek 6:5 pro modročervené hosty. FCPK však musela skóre dohánět a otáčet, když po první půli prohrávala 3:5. Druhých 45 minut na soupeře Kopaňáci vylétli a branku už nedostali, naopak tři přidali. Gratulujeme k vydřenému vítězství!

Hodnocení trenéra - Martin Skočdopole:

Zápas jako na houpačce, tak si museli připadat všichni aktéři duelu prvního kola soutěže starších žáků. Kopanina měla velké problémy již před zápasem, aby poskládala plnohodnotnou jedenáctku, protože většina hráčů byla ještě na prázdninách a moc je nevzrušovalo, že samotná soutěž se již rozběhla. Velký dík patří těm jedenácti, co k tomuto zápasu přistoupili zodpovědně a dokázali zabojovat v tak nelehkém duelu proti velice kvalitnímu soupeři.

Pro většinu kopaninských hráčů to bylo první seznámení s hrou na celé hřiště a musím říci, že všichni mě velice příjemně překvapili, jak se s větším prostorem rychle popasovali. Zvolili jsme defenzivnější taktiku 4-5-1 na dva defenzivní štíty, kteří si měli plnit pouze obrané povinnosti. Bylo to dáno tím, že jsme neměli nikoho na střídání. Do ofenzivní činnosti se měli zapojovat rychlí krajní záložníci Vovkanič a Pokluda, kteří měli podporovat jediného hrotového hráče Bulecu. Mozek tomu všemu dával Štěpán Peřina.   Začátek zápasu byl z říše snů, kdy se hned ve 4. minute trefil nepolapitelný Vovkanič. Domácí však v 9. minutě vyrovnali na 1:1. Ihned po rozehrání se opět prosadil agilně hrající Vovkanič. Stodůlky na nic nečekaly a opět v 10. minutě vyrovnaly. Ve 13. minutě zvýšil Hrabě na 3:2 pro domácí. Kopanině se podařilo vybojovat přímý volný kop, kterého se zhostil Hanus a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Srovnáno na 3:3. Ve 23. a 24. minutě nastala minutovka hrůzy pro Kopaninu a hosté se díky brankám Vašáka a Háse ujali vedení 5:3. S Kopaninou to v tu dobu vypadalo nedobře. Hráči a zejména celá obrana ve složení Hanus, Bošek, Pokluda a Tekušev začali působit dezorientovaně. Korunu tomu všemu nasadil brankář Šálek, který několikrát doslova namazal domácím hráčům a ti s přehledem vybídnutou příležitost využili.   O poločase přišla důrazná domluva všem hráčům, že už nejsou na prázdninách a je potřeba začít makat. Do druhého poločasu vyběhl úplně jiný mančaft. Kluci začali bojovat jeden za druhého. Defenzivní štíty Zálešák s Čejkou správně vykrývali prostory a Stodůlky byly nuceny hrát pouze po krajích, kde si naši hráči s jejich útoky poradili. Perfektní zápas odehrál Štěpán Peřina, který naběhal obrovské množství kilometrů, stíhal bránit, zakládat útoky a jednoznačně to byl klíčový hráč celého utkání. Předvedl neuvěřitelně vyspělý výkon. Celá obraná čtveřice s gólmanem začala působit velice sebevědomým dojmem a hlavně v těžkých chvílích nezmatkovala.   To hlavní, se ale odehrávalo před brankou domácích. Nejprve ve 47. minutě protlačil míč po závaru před Ježkovou brankou, kdo jiný než Vovkanič. Soupeřovu obranu dostával pod až enormní tlak Petr Buleca, který ve sprintu odehrál pomalu celý zápas a nebyla na něm znát vůbec únava. Po jednom takovém Bulecově presu soupeř pouze odkopl míč k Tekušhevovi, který natáhl z dobrých 25 metrů a nechytatelnou střelou rozvlnil síť domácích. 5:5!!!! Ovšem to hlavní přišlo v poslední minutě utkání. Po rohu Stodůlek, se na dobrých 70 metrech od soupeřovi branky zmocnil míče Vovkanic a nasadil k nevídanému sólu, kdy utekl naprosto všemu a všem a nekompromisně zasadil domácím k.o. direkt na 6:5 pro Kopaninu. Soupeřovi obránci by raději chytali Usaina Bolta, než Vovkaniče.    Příští týden nás doma čeká tým Zličína, který v prvním kole zvítězil proti Dáblicím 7:0

Šálek - Tekushev, Hanus, Bošek (K), Flek - Zálešák, Buleca, Peřina - Čejka, Pokluda, Vovkanič. Střídali: Borůvka. Trenér: Martin Skočdopole.

4. Vovkanič (0:1), 10. Vovkanič (1:2), 14. Hanus (3:3), 47. Vovkanič (5:4), 67. Tekushev (5:5), 79. Vovkanič (5:6)