04.11.2023 | 10:45 | M | Dolní Počernice
Sokol Dolní Počernice
2:1
[1:0]

Stoprocentní forma mladšího dorostu je u konce. Počernice v poslední minutě rozhodly.

Dolní Počernice - V devátém kole soutěže mladší dorost ztratil svůj titul poslední neporažené kategorie Přední Kopaniny. Po osmi vítězstvích z osmi utkání přišel souboj s Dolními Počernicemi, které jsou na čtvrtém místě. Právě domácí udeřili první a do šaten si odnesli jednobrankové vedení. V druhém poločase se dlouho nic nedělo, než přišla divoká pětiminutovka. V 64. minutě kopaninský Omar Rahimič proměnil nařízenou penaltu, 1:1. O chvíli později dostal žlutou za faul, což zopakoval v 69. minutě a za druhou žlutou byl vyloučen. FCPK tak dohrávala 20 minut bez své opory a dlouho držela skóre vyrovnané. V 90. minutě se však domácí prosadili, a utkání tím rozhodli na 2:1.

Hodnocení trenéra - Kamil Chudada:

Po zranění kolene a neučasti brankáře Štičky jsme do branky nominovali Nachtmana, který však přijel bez věcí. Kluci tedy poskládali kompletní výstroj (sehnat boty 46 nebyla sranda). Tomáš se jim zase odvděčil skvělými zákroky a minimálně třemi chycenými tutovkami. Na oraništi se nedal očekávat moc fotbal, ale domácí kluci ukázali hned v prvních minutách, jak to bude celé probíhat. Byli důraznější, větší, rychlejší, jejich míče lítaly až za naši obranu, a my jsme hasili jeden požár za druhým. Přečkali jsme spoustu šancí, ale ve 25. minutě utekl domácí hráč a skóroval. My jsme do poločasu trefili jen břevno z přímého kopu. Druhý poločas začal obdobně, dali jsme si už ale i pár přihrávek, nicméně soupeř byl stále lepší. Bylo to o spoustě soubojích a faulech, a v 64. ve vápně prošel Kaška a po faulu na něj z penalty vyrovnal Rahimič. Pět minut poté šel však po druhé žluté předčasně pod sprchy. Soupeř zvýšil tlak, kopal asi deset rohů a dvakrát jsme vykopávali z brankové čáry, nicméně v 90. minutě po dalším rohu hlavou skóroval domácí hráč a bylo hotovo. Naše první podzimní prohra byla na světě. Kluci bojovali, to se nedá upřít, ale bylo to málo. Soupeř byl jednoznačně lepší a vítězství si zasloužil, gratulace. Nás čeká v posledním kole druhé Podolí. Z výkonů vyzdvihnu Včelaře a Nachtmana, který se své úlohy zhostil skvěle. Díky i klukům, na které se tentokráte moc nedostalo.

Nachtman - Bryčka, Škorňa, Skalník, Včelař - Fuksa, Kysilka, Chudada - Azare, Kaška, Dejdar. Náhradníci: Rahimič, Bernas, Sokol, Novotný, Živkovski Dimko, Peřina, Krejča. Trenér: Kamil Chudada.

64. Rahimič (pen., 1:1)