30.09.2023 | 12:30 | M | Př. Kopanina
SC Xaverov Horní Počernice o.s. B
4:1
[1:1]

Souboj o první místo si mladší dorost FCPK pohlídal. Hattrick zaznamenal Rahimič!

Přední Kopanina - Šlágr v poslední zářijový den odehrál mladší dorost FCPK. Ten, jakožto neporažený lídr soutěže, doma U Drahušky vyzval Horní Počernice, které sídlí na 2. pozici. Právě hosté do utkání vstoupili lépe, kdy již ve 12. minutě otevřeli skóre. Ve skvělé formě hrající Rahimič však uspěl dotáhnout domácí na 1:1 důležitou brankou do šatny. Ve druhé půli modročervení převzali taktovku hry a vytvářeli si šance. Jednu z nich využil Kaška a FCPK tak otočila skóre ve svůj prospěch. Jen o pár minutek později náskok navýšil svým druhým gólem Rahimič a bylo to 3:1. Poslední hřebík do rakve byl dovršený hattrick Omara Rahimiče, který se trefil po třetí v 81. minutě. FCPK U17 tak po pěti kolech zůstává stoprocentní s pěti výhrami.

Hodnocení trenéra - Kamil Chudada:

Začali jsme opět holomajznou a chybami v obraně. Nedali jsme si jedinou přihrávku a byli jsme bez pohybu. Ve 12. minutě napřáhl hostující hráč a z 22m trefil pod klacek 0:1. Pak Štička chytil další tutovku... mohli jsme prohrávat klidně o 3 góly. Museli jsme tedy prostřídat a hra se malinko zlepšila, vytvořili jsme si šance i my. Ve 44. minutě napřáhl na vápně Rahimič a srovnal na poločasových 1:1. Do druhé půle jsme nastoupili s chutí a začali si trochu přihrávat, a převzali jsme více ze hry. Byly tam i pěkné náznaky narážeček a kombinací. Obranu soupeře hodně zlobil hbitý Kaška, který donutil obranu k několika chybám. V 63. minutě si naběhl na hezkou přihrávku Rahimiče a zvýšil na 2:1. Soupeře jsme zmáčkli u jejich vápna a vybojovaný míč Chudady sebral Rahimič, a sólem zavěsil na 3:1. Pak jsme hráli pěkný fotbal, chtěli jsme hrát a kombinovali jsme. V 81. minutě pak vybojoval míč na pravé straně Škorňa, přihrál Rahimičovi a ten z 20m skóroval na konečných 4:1. Nutno vyzdvihnout všechny kluky ve druhém poločase a zejména své si odmakali Kysilka a Kaška. Už druhý pěkný zápas odehrál Azare.

Štička - Bryčka (K), Nachtman, Hrubý, Včelař - Sokol, Chudada, Skalník - Azare, Dejdar, Zinke. Náhradníci: Rahimič, Živkovski Danail, Živkovski Dimitrij, Bernas, Kysilka, Škorňa, Kaška. Trenér: Kamil Chudada.

44. Rahimič (1:1), 63. Kaška (2:1, as. Rahimič), 66. Rahimič (3:1, as. Chudada), 81. Rahimič (4:1, as. Škorňa)