Mladší dorost (U17)
0:17
[0:11]

Drtivá výhra na úvod sezony. Mladší dorost bere tři body z Újezdu.

Újezd - V sobotu 2.9. rozehráli svoji sezonu hráči mladšího dorostu. Ti v prvním kole soutěže zavítali na půdu Újezdu Praha 4. Napětí a nervozita z úvodního klání nového ročníku však brzy upadla. Již během první desetiminutovky zápasu si FCPK vytvořila náskok 4:0 a bylo tak jasné, co budem sledovat po zbytek utkání - víc a víc branek Kopaňáků. To se také splnilo a modročervení tak berou 3 body po drtivé výhře 17:0.

K prvnímu utkání nové sezóny nás soupeř překvapil zahajovací sestavou o 12 hráčích, čehož si všiml trenér Jonáš a upozornil domácí, včetně rozhodčího. To jsme nemohli tušit, že by to v zásadě bylo asi jedno. Tým domácích totiž nastoupil převážně se staršími žáky a my jsme se do nich kombinační hrou zakousli hned od začátku. Hned ve 2. minutě utkání po levé straně přihrál Novotný na Sokola a ten poslal centrovaný míč, který zakončil Rahimič. V 5.minutě individuálně prošel Rahimič, v 10. a 12. minutě úřadoval Nachtman, kdy nejprve po přihrávce Bouzka a následně po kombinaci Bouzek a centru Brychky rybičkou zavěsil na 4:0. Ve 14. minutě uzavřel hattrick Rahimič po rohu Sokola. Pak se trefil v 18. minutě po kolmici Hrubého Bouzek. Ve 21. minutě uzavřel hattrick střelou z 20 metrů Nachtman a hned o minutu později, jak přes kopírák, vystřelil Hauer 8:0. Snažili jsme se kombinovat rozehrávkou po stranách a vyzkoušet si to, co se snažíme potrénovat na trénincích. Dařilo se nám a ve 24. minutě po kolmici Rahimiče skóroval Sokol. Ve 36. minutě samostatně prošel Rahimič a bylo to 10:0. Tři minuty před koncem poločasu, po pressingu kolem vápna, získal míč Rahimič a uzavřel poločas na 11:0. Do druhého poločasu jsme šli s tím, nepolevit a hned ve 46. minutě Živkovski z pravé strany uvolnil Hrubého a ten zavěsil. Po rychlé rozehrávce Hrubého na roh vápna, střelou v 51. minutě zvýšil Kysilka. Následující minuty byla kombinace ukončena buď na vápně a nebo nebyly šance proměněny, a že jich bylo. V 70. minutě přišla krásná přihrávka od Novotného na Kysilku, ten vrátil za beky a Novotný se trefil mezi 3 tyče. V 73. minutě po rohu Hrubého zavěsil Hauer. V 82. a 84. minutě se trefili Bouzek, po přihrávce Sokola a Lukeš po samostatné akci.

Hodnocení trenéra - Kamil Chudada:

Kluci se snažili napadat a kombinovat a nepodcenili jediný balon, i když vedli 14:0. Za to jsem moc rád, stejně tak za možnost si zahrát, přenášet hru ze stran a hlavně kladný přístup všech. Kaňkou byly 2 žluté karty v 55. Brychka za faul a v 59. minutě Anderson za strčení do soupeře. Klobouk dolu před některými kluky domácích, že se na to, i přes ráno odehraný zápas, nevykašlali a bránili se až do konce.

Štička - Hrubý, Hauer, Peřina, Novotný - Brychka, Kysilka, Rahimič - Sokol, Nachtman, Bouzek. Střídali: Anderson, Živkovski, Bernas, Lukeš. Trenéři: Kamil Chudada, Michal Jonáš.

5x - Rahimič, 3x - Nachtman, 2x - Bouzek, Hauer, 1x - Sokol, Hrubý, Kysilka, Novotný, Lukeš