^
07.10.2023 | 13:00 | M | ČAFC
ČAFC Praha
Starší dorost (U19)
7:0
[4:0]

Po sérii výher přišla prohra proti lídrovi tabulky. Se starším dorostem si poradil ČAFC.

Zbraslav - Šlágr své soutěže odehráli v sobotu 7.10. hráči staršího dorostu FCPK. Ti se v šestém kole utkali s týmem ČAFC, šlo tedy o zápas mezi prvním a druhým v tabulce. Domácí ČAFC v prvních pěti zápasech zaznamenal pět vítězství a byl jediným stoprocentním mužstvem v soutěži. Modročervení měli na kontě 12 bodů, jednou tedy prohráli. Lépe do klání vstoupil lídr tabulky, ten se ujal vedení 2:0 už v první desetiminutovce, a do půle si vytvořil dokonce náskok 4:0. Kopaňákům tak tento důležitý souboj unikl už během prvního poločasu. V tom druhém ČAFC ještě přidal tri branky a podtrhl výhru 7:0.


Hodnocení trenéra - Michal Jonáš:

Toto utkání bych nejraději zhodnotil jen slovem Šílenost, nicméně kvalita domácích byla markantní.

Před zápasem si říkáme, ať pohlídáme určitého hráče, a už po par minutách je to 2:0, a dva góly nám dal právě on. Po osmi minutách to bylo na ručník pro celou obranu, potažmo vlastně pro celý tým. 

Jediný hráč za zmínku stojí Smejkal, který se snažil hrát celý zápas a něco s tím udělat. Nicméně abych nehanil jen obranu, nefungovalo nám nic v tomto zápase. Najednou kluci zjistili, že nejde hrát naivní fotbal, že když napadáme jako jednotlivci, tak jsme spíše pro srandu než pro úspěch A že bez důrazu to nepůjde. Pro mně i pro cely tým to byla trošku větší reflexe. 

Soupeř měl na každém postu hráče, který dal balon a naběhl si do trojúhelníku, a to na naše hráče stačilo, ale hlavně jejich hladovost a důraz, dohraný každý souboj i za cenu faulu. Bohužel prostě v tomto zápase nevyšlo nic, i když jsme měli asi čtyři jasné šance na gól, tak tam nespadlo nic. Nutno říci, ze soupeř si tuto výhru jasně zasloužil a my musíme makat na týmovosti a nasazení a kvalitě do příštích utkání.

Sestava

Mendl - Sokol (83. Azare), Rahimič, Smejkal, Hrubý - Sellers (K), Manghi (70. Škorňa), Šimek - Bíro, Hauer (46. Skalník), Novák (60. Všetečka). Trenér: Jonáš Michal.

Góly

-

Hráli v utkání

 MGŽČ
Azare Abdulrahman Ahmed7---
Bíro Šimon90---
Hauer Daniel45---
Hrubý David90---
Manghi Giovanni70---
Mendl Miroslav90---
Novák Miroslav60---
Rahimič Omar90---
Sellers George90---
Skalník Ondřej45---
Smejkal David90--
Sokol Tobiáš83---
Šimek Viktor90---
Škorňa Kryštof20---
Všetečka Jakub30---


www.joma-sport.cz