FC Zličín
1:0
[1:0]

Místo fotbalu spíše tuhý boj. Kopanina vyválčila těsné vítězství nad Zličínem!

Přední Kopanina – Ve 14. kole se Kopanina po 14 dnech znovu vrátila do domácího prostředí, kdy tentokrát U Drahušky hostila Zličín. Šlo o velmi důležitý zápas vzhledem k vývoji tabulkového postavení na čele přeboru a tomu také samotný průběh odpovídal. K vidění bylo velké množství osobních soubojů, což mimo jiné umocňuje celkový počet 13 udělených žlutých karet a 2 červených, které v po 2 žlutých na kopaninské straně nastaly. Vyrovnaný zápas každopádně rozhodl už v prvním poločase z pokutového kopu pověstně sváteční střelec Luboš Kučera!

Hlavní tváří v úvodní čtvrthodince byl hostující Seri Bagou, jemuž nejprve nebyla uznána branka ze zcela patrného ofsajdu a krátce na to Afričan neproměnil pravděpodobně největší šanci Zličína, nejen prvního poločasu, ale také později i celého zápasu. Skvěle v tomto případě zasáhl pravou nohou brankář Luboš Zavadil a střelu zneškodnil.

Klíčový moment celého zápasu nastal na prahu 17. minuty, kdy byl vybíhajícím brankářem Filipem Machačem poslán k zemi letošní nejlepší střelec Kopaniny Daniel Urban. Přestože sudí Havel nějakou chvíli váhal, penaltu nakonec odpískal i přes vlnu nevolí v hostujícím táboře. Penalty se ujal Luboš Kučera, jenž svůj pokus umístil doprava nahoru, a bez větších obtíží tak poslal Kopaninu do vedení! Po samotné exekuci ještě trenérský štáb Zličína vyfasoval za dodatečné protesty proti odpískání žlutou kartu.

Zbytek prvního poločasu nabídl vyrovnaný fotbal, což se ostatně v souvislosti s předzápasovými prognózami a tabulkovým postavením obou celků očekávalo.

Druhé dějství už nabídlo mírnou herní převahu Zličína poté, co byl v 52. minutě po druhé žluté kartě vyloučen stoper Jakub Tržický a Kopanina tak musela dohrávat v 10 hráčích.

Zličín si v početní převaze dlouho nedokázal proti organizovanému bloku modročervených vypracovat nějakou výraznější gólovou příležitost. Ta přišla až v 81. minutě po střele zpoza vápna z kopačky kapitána hostí Martina Kohouta, ale Zavadil si s jeho nepříjemným pokusem dokázal poradit.

Další komplikace pro Kopaninu přišla v nastaveném čase, kdy byl faul Jacoba Wise oceněn druhou žlutou kartou v zápase a Velšan tak musel být vyloučen.

Dvojnásobné oslabení však trvalo jen necelé tři minuty a Kopanina tak oslavila čtvrté vítězství po sobě, na nějž se bude snažit navázat hned v úterní dohrávce s Duklou Jižní Město od 20 hodin na umělé trávě Braníku!

Hodnocení utkání kopaninského trenéra Daniela Votta:

„Věděli jsme, že nás se Zličínem čeká těžký zápas, protože s tímto soupeřem je to vždy vyhecované. Měli jsme jim po posledním zápase na jaře co vracet, kdy jsme u nich tehdy prohráli 0:1 po takovém zvláštním zápase, kde se to v závěru zápasu, když to tak řeknu, skoro popralo. Potřebovali jsme také bodovat na plno, abychom se udrželi na té úplné špičce a nezaváhali. Samotný zápas tohle všechno splnil, byla to válka pro nás se šťastným koncem, kdy jsme si vyzkoušeli hrát v podstatě celý druhý poločas v podčíslení. Pro nás to je hodně cenné a myslím si, že takové vítězství 1:0 po takovém boji je možná cennější než někoho smáznout o 3 nebo 4 góly a myslet si, jak to je všechno v pohodě. Zejména za druhou půli patří klukům poděkování za to, jak to zvládli a jak to odskákali jednotlivé souboje. Samozřejmě 2 červené karty mrzí, protože jsme přišli na úterní zápas o 2 stopery a musíme si s tím poradit.“

Hodnocení utkání ze strany zličínského asistenta trenéra Samuela Alexandra

„Bylo to bojovné utkání, v němž soupeř proměnil pokutový kop, který byl z mého pohledu velmi přísný. My jsme jinak propadali v soubojích, a proto jsme žádné body neuhráli. Soupeř byl důraznější a měl větší vůli po vítězství. Zkrátka více bojoval a my jsme se s tím nedokázali vyrovnat a z toho důvodu slaví 3 body domácí Kopanina.“

Zavadil - Kučera, Wise, Tržický, Asad - Hollerbach (64. Šalanský), Hovorka (64. Bradáč), Mainolfi (87. Hýsek) - Mejdr, Razetto (64. Zelenka), Urban (K) (81. Hájek). Trenér: Daniel Vott.

18. Kučera (pen., 1:0)