07.11.2023 | 20:00 | M | Braník
1:6
[1:5]

Přední Kopanina rozebrala v dohrávce Duklu a jde do čela. Šest branek!

Braník - Kdo se vypravil na večerní zápas Kopaniny s Duklou Jižní Město s výkopem 20:00 nelitoval. V dohrávce odloženého 13. kola Kopaňáci pod umělým osvětlením stadiónu v Braníku deklasovali svého soupeře 6:1. První branku vstřelila Dukla už ve druhé minutě, ale následovala smršť, která se zastavila až v poločase na skóre 5:1 pro FCPK. Hattrick Mejdr, dva góly Urban. Po přestávce stav upravil Hýsek. Kopanina se dostala o dva body do čela před Tempo a v posledním kole jede do Chaber.

Fanouškům Kopaniny proti Dukle v úvodu zatrnulo při rychlé brance Temelkovskiho. Mohli však být úplně v klidu. Nic neznamenala. Koncert, který pak hosté ve zbytku prvního poločasu předvedli, patřil k tomu nejlepšímu v podzimní části. Hrálo se na jednu branku a z mnoha šancí se ujalo "jen" pět. Válec! Druhý poločas už byli všichni spokojeni. Kopanina s výrazným vedením, Dukla že už to tam přestalo padat. Zápas se dohrával a skóre upravila jen branka střídajícího Hýska v závěru.

Trenéru Vottovi se v minulém kole vyfaulovali stopeři Tržický s Wisem. Ustoupil tedy ze systému tří obránců a postavil klasické čtyři, když doprostřed umístil Kučeru s Schierreichem. Až na úvodní zaváhání právě druhého jmenovaného obrana fungovala a tématem byla zejména kopaninská ofenziva, která nedala soupeři vydechnout.

Gólman Skokánek lovil jeden gól za druhým a další zachránil nebo střelci minuli. Na tento poločas budou chtít svěřenci trenéra Světlíka rychle zapomenout.

Pražský Deník o zápase Dukla JM vs FC Přední Kopanina (1:6)

Mejdr se hattrickem posunul na celkových pět branek, Urban zaokrouhlil už na deset a dělí se o třetí příčku v tabulce pražských střelců.

Jedeme dál, nezastavujeme, hlásí Tomáš Mejdr po výhře nad Duklou

Kopanina jako první tým z přeboru překročila hranici třiceti bodů. Za 14 kol jich nasbírala 31 a kolo před koncem se dostala na čelo šestnáctičlenné tabulky. Druhé je Tempo (29), třetí Vyšehrad (27). K titulu podzimního mistra potřebují modročervení zvládnout poslední kolo v Dolních Chabrech. Bude to souboj prvního s posledním, kde se tým předsedy Vladimíra Šmicera se momentálně nachází. Výkop je v Chabrech v sobotu ve 14 hodin.

Hodnocení trenérů :

Josef Světlík (FK Dukla JM): První poločas jasně ukázal kvalitu soupeře, který i přes rychle obdrženou branku byl ve všech aspektech lepší a do poločasu v podstatě rozhodl o zaslouženém vítězi. Druhý poločas se už jen z povinnosti dohrával. My musíme na toto utkání rychle zapomenout a do soboty sebrat všechny morální síly k poslednímu zápasu podzimní části.
Daniel Vott (FC Přední Kopanina): Začali jsme zápas nejhůře, jak jsme mohli, protože hned ve druhé minutě jsme inkasovali branku. Naštěstí jsme se z toho rychle a bravurně oklepali a předváděli jsme nejlepší fotbal v této sezoně. Výsledkem toho bylo pět branek v síti domácích během čtvrthodiny. A těch branek mohlo být do poločasu i více, ale další čtyři až pět šancí zůstalo nevyužito. Ve druhém poločase tempo hry trochu opadlo a utkání se, i po prostřídání, bezstarostně dohrávalo. Za tento výkon, a hlavně výsledek, jsme nesmírně rádi a nyní se musíme dobře připravit na závěrečné kolo v Chabrech, abychom dokázali udržet své nynější postavení v tabulce.

Nejlepší hráči FK Dukla Jižní Město: nikdo
Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: Tomáš Mejdr

Zavadil - Hollerbach, Schierreich, Kučera, Hovorka (65. Vágner) - Asad (65. Veleba), Mainolfi (46. Hájek) - Razetto (76. Hýsek), Mejdr, Zelenka - Urban (K, 65. Šalanský). Trenér: Daniel Vott.

11. Urban (1:1), 19. Mejdr (1:2, as. Urban), 20. Mejdr (1:3, as. Mainolfi), 24. Urban (1:4, as. Asad), 27. Mejdr (1:5, as. Zelenka), 82. Hýsek (1:6, as. Mejdr)