SK Třeboradice
4:1
[2:0]

Třetí výhra v řadě pro FCPK a posun na druhé místo! Schytaly to Třeboradice

Přední Kopanina – Ve 12. kole odehrála Kopanina předposlední domácí zápas v tomto roce, když přivítala Třeboradice. Výsledkově trápící se soupeř sice do prvního gólu v prvních 25 minutách srdnatě vzdoroval, ale s přibývajícím časem mu začaly docházet síly. Kopanina toho využila, a i díky dalším 2 gólům tradičního střelce Daniela Urbana se po třetím vítězství v řadě vyhoupla na druhou příčku, jen o skóre za vedoucí Tempo, které svůj zápas s do té doby posledním Braníkem prohrálo 0:1. Body mimo jiné ztratil také tabulkový konkurent ze Zličína, jenž podlehl Kolovratům 4:2.

V úvodních 20 minutách se hra dost přelévala z jedné strany na druhou, přičemž střelecky aktivnější byli do této doby hosté z Třeboradic. Do branky se každopádně vešla až střela Josefa Šťovíčka, kterou skokem do strany zneškodnil pozorný Luboš Zavadil.

Kopanina se k první střele do prostoru branky dostala až ve 27. minutě a hned s gólovou radostí! K volnému přímému kopu si metr za půlkruhem u soupeřova vápna stoupl Daniel Urban, jehož rána přes zeď skončila za zády hostujícího gólmana Prebsla.

Ve 42. minutě přišla po druhé velké šanci Kopaniny na řadu akce zápasu na trase Kučera-Schierreich-Razetto-Schierreich-Urban-Mejdr, kdy posledně jmenovaný zakončil přihrávku Urbana do odkryté branky a vstřelil tak svůj druhý letošní gól v dresu A-týmu. Oslavil ho parádním kotoulem!

Kopanina tak do druhého poločasu vstupovala s dvougólovým vedením a musela si dát pozor na pověstnou „Csaplárovu past“, do níž spadl už nejeden fotbalový celek.

Třetí gól mohl přidat z kraje poločasu znovu Urban, ale s jeho střeleckým pokusem na bližší tyč si reflexivním zákrokem poradil brankář Jakub Prebsl.

V 52. minutě přišlo z ničeho nic snížení stavu skóre, kdy si na dlouhý centrovaný balón naskočil ve vápně nikým nehlídaný třeboradický Josef Šťovíček a hlavou překonal v té chvíli bezmocného gólmana Zavadila.

Hosté v této pasáži zápasu zacítili šanci se zápasem něco udělat a 5 minut na to byli blízko vyrovnání. Z velké dálky se snažil domácího brankáře překvapit Adam Kraus, ale Zavadilovi se jeho dalekonosnou střelu nakonec podařilo vytáhnout na roh, i když se u toho nejspíše pořádně zapotil.

V 60. minutě mohl třeboradický odpor zlomit Sebastian Razetto, nicméně jeho hlavička po rozehraném rohovém kopu na kratší vzdálenost skončila jen na spojnici tyče a břevna. Následná střela zpoza vápna po této skrumáži v podání Mattii Mainolfiho pak mířila jen těsně mimo branku.

Zlom přišel až o 7 minut později, kdy třetí branku Kopaniny přidal Filip Zelenka poté, co rohový kop Mainolfiho vyrazil gólman Prebsl a míč i za pomoci teče jednoho z protihráčů doskákal právě k němu. Dvaadvacetiletý křídelník se v daný moment vůbec nerozpakoval a z prvního doteku balón poslal do sítě.

Gólovou tečku na celkové výhře 4:1 přidal v 71. minutě svým druhým gólem zápasu (v A-týmu letos už osmým) Urban, který využil přihrávky ze středu pole od Mainolfiho, prosmýkl se přes jednoho ze soupeřových obránců a lobem překonal Prebsla. Urban se Třeboradicím postavil v dresu FCPK už podeváté a podvanácté proti tomuto soupeři dokázal skórovat! Nahrávač Mainolfi dal v tomto směru vzpomenout na poslední vzájemný duel U Drahušky, kdy tehdy asistoval hned u 2 vstřelených branek, přičemž další 2 také sám dal.

Ve zbytku utkání se toho už příliš neudálo a Kopanina tak s přehledem dokráčela ke třetímu vítězství v řadě a zároveň ke zmiňovanému poskočení v tabulce na druhé místo. To mohou svěřenci trenéra Daniela Votta vylepšit příští sobotu, kdy se vydají na Chodov k duelu s Duklou Jižní Město.

Ohlasy utkání
Daniel Vott (Kopanina): Na začátku většinou všechna mužstva stihnou běhat, stihnou hrát, takže pokud se nepovede otevřít rychlým gólem, tak je to složité. A je to otázka toho, jestli je přehrajeme v té vyrovnané hře a dáme gól. My jsme ho naštěstí dali. Ve druhém poločase už hosté fyzicky odpadali, což jsme věděli. Protože není náhoda, že jak s Kolovraty, tak na Čafce, odpadávali. Věřil jsem, že i přes zbytečný gól na 2:1 to zvládneme. Byl jsem pozitivní, že fyzicky jsme na tom lépe, pomohou i střídání a dovedeme zápas do vítězného konce. Teď jsme zjistili, že i Tempo prohrálo, trochu jsem tomu věřil, protože mělo už spoustu štěstí. Třikrát otáčelo zápas v poslední minutě, bylo jasné, že pokud Braník nesmetou, tak by se mohlo povést i nějaké překvapení proti nim. Braník vyhrál u nás, teď na Tempu. Tabulka se zamotává, nikdo přeborem neprojede. Nás čekají tři těžké zápasy stejně jako Tempo. Na dostřel je Vyšehrad, čelo je o pěti mužstvech. Je třeba bodovat naplno. Je ale příjemné být nahoře, chceme se tam udržet.
Jan Novák (Třeboradice): Dobře se mi nehodnotí už asi devátý zápas v řadě. Herně to není špatné, máme tam dobré pasáže. Na Kopanině byl dobrý úvod zápasu i začátek druhé půle. Jenže první gól krásně trefil Urban. Bohužel. Nás první gól vždycky rozhodí, pak se prostě složíme. Bohužel už nejsme ani zdravotně v pohodě. Je na nás obrovská deka, jsme teď v háji. Každý zápas si říkáme, že to musí přijít, bohužel ale nezvládáme ani domácí zápasy, nepomáhá nám ani když jsme vedli o gól či o dvě branky. Sráží nás, že dostáváme hodně laciných gólů. Spadne nám tam teď všechno, nezbývá, než se zatnout a zvládnout Královice.

Nejlepší hráči FC Přední Kopanina: Jakub Tržický
Nejlepší hráči SK Třeboradice: Tomáš Jurčík

Zavadil - Kučera, Tržický, Wise, Schierreich (74. Hollerbach) - Zelenka, Hýsek (46. Mainolfi) - Razetto, Bradáč (46. Šalanský), Mejdr (67. Hovorka) - Urban (K). Trenér: Daniel Vott.

28. Urban (1:0), 42. Mejdr (2:0, as. Urban), 68. Zelenka (3:1), 71. Urban (4:1, as. Mainolfi)