Sokol Královice
5:1
[2:0]

Návrat do sestavy kapitána Urbana měl vítězný nádech. Královice za pět.

Přední Kopanina – V 10. kole se Kopanina po týdnu opět představila na domácí půdě U Drahušky a výsledkový reparát zvládla na výbornou. Odnesly to Královice, které u letiště dostaly pětigólovou lekci. Trenér Daniel Vott se vzhledem k předchozí porážce s Vyšehradem uchýlil ke čtyřem změnám v sestavě, což nakonec přineslo kýžený efekt v podobě vítězství 5:1. V základní sestavě mimo jiné nastoupil poprvé od 26. srpna kanonýr a také kapitán týmu Daniel Urban, který při tomto vítězství hrál jednu z hlavních rolí.

První velkou šanci si v 7. minutě vypracovala od počátku a aktivnější a hladovější Kopanina, když si na centr Daniela Urbana naskočil Sebastian Razetto, jehož hlavička se však mezi tři tyče nevešla.

Jen o 3 minuty později se z velmi podobného místa dostal k přízemnímu centrovanému míči Viktor Hýsek, který přesně našel Daniela Urbana skórujícího z prvního doteku za záda hostujícího brankáře. Důležitá branka v úvodu utkání dodala domácím fotbalistům potřebný klid na kopačky.

Ve 25. minutě mohl Urban přidat svůj druhý gól, ale jeho pokus z přímého kopu z úhlu skončil pouze na rukavicích gólmana Václava Kudrny.

Na prahu 35. minuty se podruhé měnilo skóre, tentokrát ze značky pokutového kopu, když byl faulován Daniel Urban, který byl v sobotu u všeho podstatného. Penaltu si na svá bedra vzal Sebastian Razetto a bezpečně proměnil do protipohybu brankáře, čímž také uzavřel výsledek prvního poločasu.

Z kraje druhého dějství Kopanina opět potvrdila svou uzemní převahu a navýšila vedení. Špatného zpracování míče jednoho z hostujících obránců využil Petr Helík, předal míč nabíhajícímu Sebastianu Razettovi, který si poté balón zasekl na levou nohu a neomylně skóroval mezi nohy bezmocného brankáře Kudrny.

Čtvrtý gól Kopaniny z 58. minuty pramenil z další velké chyby Královic v zadních řadách. Příliš pomalou malou domů skvěle vystihl Daniel Urban a kličkou okolo brankáře upravil skóre na 4:0.

V 68. minutě došlo na spolupráci dvou střídajících hráčů. Na přízemní kolmici za obranu, jejímž autorem byl Matia Mainolfi, si naběhl Filip Bradáč, který procedil míč přes vybíhajícího gólmana Kudrnu a bylo to rázem o 5 gólů.

Kosmetická úprava na výsledku přišla v podání hostů z Královic v 71. minutě vůbec z první střely na branku. Střídající Pavel Muška vyslal do úniku Jakuba Nevařila, s jehož lobovaným míčem šlo v případě gólmana Luboše Zavadila jen těžko něco dělat. Své další vytoužené čisté konto si tak rodák z Vysočiny rodák opět nepřipíše.

Ze svého druhého gólu v kopaninském dresu od začátku letošní sezony se mohl v 78. minutě radovat stoper Jacob Wise, který při hlavičkovém souboji přeskočil brankáře Kudrnu a skóroval, ale sudí Vítek pískal faul. Ve skutečnoti však šel Kudrna do souboje velmi vlažně a tady se branka zřejmě měla uznat.

V 83. minutě mohl svůj návrat do sestavy okořenit hattrickem Daniel Urban, ale s jeho tvrdou střelou na bližší tyč si gólman Kudrna poradil.

Kopanina tak po důležitém vítězství 5:1 získala cenné tři body do tabulky, díky čemuž poskočila opět na 3. příčku před Střešovice, s nimiž se utká hned příští kolo. Půjde o třaskavé derby o Prahu 6, které je na programu v sobotu 14.10. od 15:30 na hřišti střešovického rivala.

Ohlasy utkání
Daniel Vott (Kopanina): Těžký terén a navíc silný vítr, který fotbalu nepřál. Utkání jsme měli od samého počátku pod kontrolou a byla jen otázka času, o kolik branek zvítězíme. Na výkonu soupeře bylo znát, že mají své problémy. Situace v tabulce se díky dalším výsledkům vyrovnává a nám nezbývá, než se dobře připravit na další těžký zápas, ve kterém zajíždíme v obvodním derby Prahy 6 na hřiště nováčka ze Střešovic.
Martin Frýdek (Královice): Myslím si, že začátek jsme neměli špatný, ale potom nás domácí začali přehrávat. Po zbytečných chybách jsme inkasovali. Prostě mančaft Přední Kopaniny je lepší než my a nejsme jim momentálně schopni konkurovat. Bohužel. Výkon z naší strany nebyl dobrý, domácí měli hrozně moc prostoru a nechali jsme hrát lepšího. Zasloužené vítězství Přední Kopaniny.

Nejlepší hráči FC Přední Kopanina: Jakub Tržický
Nejlepší hráč TJ Sokol Královice: Stanislav Haluška

Zavadil - Tržický, Wise, Kučera, Helík (61. Mejdr) - Asad (69. Schierreich), Hollerbach (61. Mainolfi) - Zelenka (61. Bradáč), Hýsek (61. Hájek), Razetto - Urban (K). Trenér: Daniel Vott.

10. Urban (1:0, as. Hýsek), 35. Razetto (2:0, as. Urban), 52. Razetto (3:0, as. Helík), 58. Urban (4:0), 68. Bradáč (5:0, as. Mainolfi)