FK Slavoj Vyšehrad
1:3
[1:1]

Sérii dobrých výsledků utnula třetí domácí prohra. Kopanina padla s Vyšehradem.

Přední Kopanina - V rámci 9. kola přeboru Prahy Přední Kopanina přivítala na svém hřišti Slavoj Vyšehrad a v případě vítězství se mohla opět přiblížit na tříbodový rozdíl k prvnímu Tempu, nicméně se tak bohužel nestalo. V zápase plném zahozených šancí nakonec svěřenci trenéra Daniela Votta podlehli vyšehradským šemíkům výsledkem 1:3, což pro Kopaninu znamená propad z druhého na čtvrté místo vzhledem k tomu, že jak Zličín, tak také Střešovice, své zápasy v sobotu zvládly. Byla to už třetí podzimní prohra na domácím stadiónu U Drahušky!

V prvním poločase měla více ze hry Kopanina. Z kraje utkání bylo k vidění hned několik závarů před vyšehradskou brankou, ale přesné zakončení se v ani jednom z těchto případů nezrodilo. V úvodní půlhodince byl každopádně nejvíce vidět tradičně aktivní Vojta Ptáček. Zatímco jeho první velká šance po narážce s Filipem Zelenkou skončila těsně vedle pravé tyče, ve druhé příležitosti jej tváří v tvář vychytal vyběhnuvší gólman Lukáš Lisa.

Prakticky z ničeho nic se následně v 37. minutě dostali do vedení hosté z Vyšehradu, když z úctyhodné vzdálenosti, nějakých 10 metrů za vápnem, zakroutil kapitán hostí Alexander Krivosheev volný přímý kop přesně k tyči branky Luboše Zavadila.

Na to však dokázali Kopaninští záhy odpovědět. Jen necelé dvě minuty na to využil přesné přihrávky za soupeřovu obranu Viktor Hýsek, který následně posunul míč před branku na nikým nehlídaného Mattiu Mainolfiho skórujícího do prázdné. Pro jednadvacetiletého ofenzivního záložníka šlo o druhý letošní gól v dresu A-týmu.

Před přestávkou pak sudí Zloch hostům nepochopitelně odpustil penaltu za faul gólmana Lisy na pronikajícího Ptáčka. O poločasovém hvizdu tak svítilo na ukazateli skóre 1:1 a před druhou půlí bylo vše otevřené.

Lepší vstup po změně stran měla opět domácí Kopanina. Po několika minutách se ocitl ve vyložené šanci Lukáš Zelenka, který využil načechraného centru z pravé strany od Tomáše Mejdra, nicméně hlavou dobře postaveného brankáře Lisu nepřekonal.

Na to chvíli později navázal agilní Ptáček, jehož nepříjemně utajená střela zpoza hráče orazítkovala levou tyč a následnou dorážku opět zneškodnil skvěle chytající Lukáš Lisa.

Promarněné šance mohly Kopaninu mrzet o to víc, neboť krátce po této pasáži se vedení opět ujal Vyšehrad, když nepovedenou střelu vyšehradského kapitána Krivosheeva tečoval hlavou do branky Matěj Prýmas a bylo to rázem 1:2.

Jeden z klíčových momentů druhého poločasu nastal v 64. minutě, kdy se v utkání po několika střeleckých nezdarech konečně prosadil Vojta Ptáček, avšak dle pomezního rozhodčího z ofsajdového postavení. Šlo o hodně spornou a těsnou situaci.

Od té chvíle měl Vyšehrad zápas více méně pod kontrolou, čemuž také dopomohla po několika neproměněných šancích pojistka v podobě vstřelené branky na konečných 1:3 od Jiřího Heřmana, letošního nejlepšího střelce Šemíků.

Závěr mohl ještě zdramatizovat střídající Sebastian Schierreich, ale jeho hlavička po rohovém kopu svůj gólový cíl nenašla. Z následného šestiminutového nastavení za řadu prodlev při udělování žlutých karet si už ani jeden z týmů nevypracoval nic zajímavého a v konečném zúčtování odjíždí šťastnější hosté z Vyšehradu, kteří Kopanině takřka na den rok starou porážku na jejím hřišti oplatili tím nejlepším možným způsobem (více zde).

Příští týden sehraje Kopanina svůj soutěžní zápas opět na domácí půdě, v 10. kole k letišti zavítají dvanácté Královice.

Ohlas trenéra Daniela Votta po třetí letošní domácí porážce:

Po řadě dobrých zápasů, které jsme v poslední době měli, je pro nás dnešní výsledek velkým zklamáním. Zápas rozhodly naše neproměněné šance v první půli ještě před prvním gólem, v nichž se ocitl Vojta Ptáček, ale tentokrát bohužel střelecky selhal a to rozhodlo, protože kdybychom v tu dobu dali 2 nebo 3 góly, tak mohlo být rozhodnuto. Dobře jsme na inkasovanou branku do poločasu zareagovali, ale celkově jsme se nedokázali přizpůsobit soupeři v agresivitě, důrazu a chuti po vítězství. Mám pocit, že někteří hráči byli dnes myšlenkami úplně jinde, což nevím, jak je možné. Ve druhém poločase pak definitivně rozhodly 2 situace – sporně odmávané ofsajdy, ze kterých padl jeden gól, a také nastřelená tyčka Vojtou Ptáčkem, kdy jsme následně z protiútoku dostali po standardce soupeře na 1:2. Pak už to byl z naší strany takový zmar.

Ohlas brankáře Vyšehradu Lukáše Lisy:

Zápas bych z naší strany rozdělil na dvě poloviny. V té první jsme byli obzvláště vzadu hrozní. Kopanina byla aktivnější a vytvořila si toho mnohem více, zejména jejich levá strana byla obrovsky nebezpečná. Po skvěle zahrané standardní situaci jsme se dostali do vedení, ale bohužel po naše hrubé chybě v nedostoupení hráče jsme soupeři umožnili vyrovnat, což se určitě nemůže stávat a musíme se na to ještě zpětně podívat.
Druhá půle byla z naší strany lepší, začali jsme více dostupovat, hráli jsme tvrději a bylo to od nás celkově lepší, za což mluví i konečný výsledek 1:3. O to cennější to pro nás je, když za stavu 1:1 měla Kopanina dvě velké šance a do toho ještě tyčku, ale to jsme naštěstí přežili. Konec zápasu jsme si už zkušeně pohlídali a soupeře do ničeho výraznějšího nepustili. Pro nás to jsou cenné 3 body a tím jsme vlastně potvrdili předchozí domácí vítězství s Braníkem, což je pro nás důležité po předešlé čtyřzápasové sérii, během níž jsme získali pouze 1 bod.