23.09.2023 | 10:30 | M | Záběhlice
1:4
[0:2]

Těžký terén, ale tři body. Přední Kopanina odjíždí ze Záběhlic spokojena.

Záběhlice - Kopanina veze tři body ze hřiště ČAFC Praha. Těžký rozbahněný terén nezastavil Kopaňáky v cestě za pátou výhrou z osmi zápasů. V Záběhlicích padlo pět branek, z toho čtyři do domácí sítě. O cennou nulu v defenzívě hosté přišli dvě minuty před koncem. Škoda! V útoku se prosadil dvakrát Ptáček (už má sedm) a po jedné Mejdr (první) a Razetto (hlavou po rohu!). Kopanina je druhá tři body za Tempem. Se třetím Zličínem mají Kopaňáci stejný počet 16 bodů.

V Záběhlicích se potvrdilo, že Čafka má asi nejhorší hřiště v soutěži, naopak se nepotvrdilo, že bude štikou letošního přeboru. Zatím není.

Kopanina si odsud po roce opět odváží tři body (před rokem výhra 5:3) . Vše načal už v první půli Mejdr, který po uzdravení svalu byl poprvé v základní sestavě a hned skóroval pěknou křížnou střelou na zadní tyč. Druhou brankou ho doplnil Séba Razetto světe div se hlavou po rohu jeho italského kumpána Mattii Mainolfiho.

Ve druhé půli výhru pečetil dvěma góly nejlepší střelec týmu Vojtěch Ptáček. Nejprve zachoval chladnou hlavu a po uličce Mainolfiho s ledovým klidem poslal míč podél vybíhajícího Štěpánka. Druhý gól byl kuriózní, když dlouhý aut Mejdra dolétl netečován, neprodlužován až na malé vápno, kde ho Ptáček uklidil do sítě.

Vojtěch Ptáček má už sedm branek, což je v kopaninském týmu aktuálně nejvíce. Po dvou brankách mají Urban s Hýskem a pak už tam je sedm hráčů po jednom gólu. Střílí celá parta!

Pro Kopaninu to byl čtvrtý zápas na hřišti soupeře, třetí výhra. Pouze jednou se modročervení nevraceli ze hřiště soupeře s plným bodovým ziskem, když v Podolí remizovali 0:0 (více).

Teda modročervení. Tentokráte to byli světle modří. Kopanina totiž poprvé v přeboru předvedla své nové venkovní dresy Joma ve stylu Manchester City nebo Lazio Roma.

Trenér Vott v zápase postupně poslal do hry celou lavičku, jen z tribuny zápas sledoval zraněný Jiří Krejčí, kterého v základní jedenáctce nahradil Jakub Tržický.

Kopanina díky sérii dobrých výsledků nahrazuje bídný start v podobě dvou domácích porážek (Braník, Motorlet B) a drží kontakt s prvním místem. Teď jí čeká těžký úkol potvrdit to doma proti Vyšehradu se střelcem Heřmanem a kapitánem Krivosheevem (sobota, 30.9. od 16 hodin). Jak hrají další dva týmy z první trojky? Tempo na Dukle JM, Zličín doma s Uhříněvsí.

Ohlasy utkání

Miroslav Kaliba (manažer ČAFC Praha): První poločas se na těžkém terénu hrál vyrovnaný zápas. Po našich chybách jsme bohužel dostali dvě branky, a tím jsme soupeře posadili na koně. Druhý poločas si již Kopanina pohlídala, vstřelila další dvě branky a odvezla si tři body. Dokážeme za utkání vyrobit hrubé chyby, které soupeř potrestá, v tomto zápase třeba tři ze čtyř branek Kopanině darujeme, a to nás stojí body. Rovněž máme stále rozsáhlou marodku, opět další dvě zranění a čekáme jako na smilování, kdo se do příštího utkání uzdraví.
Daniel Vott (Kopanina): Zápas se hrál vlivem nočního deště na strašném terénu, a to hlavně v prvním poločase. Takže diváci se nedočkali fotbalu, ale jen kopané. Nám se i tak podařilo v této části vstřelit dvě branky a do druhého poločasu jsme mohli nastoupit s větším klidem. Navíc jsme v něm přidali další dvě branky a dokráčeli tak k tříbodovému zisku. Jediné, co mě mrzí, že jsme nedokázali vzadu udržet nulu a v závěru inkasovali. Teď máme před sebou dva domácí zápasy, toho musíme maximálně využít.

Nejlepší hráč ČAFC Praha: nikdo
Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: Ali Asad

Zavadil - Hollerbach, Tržický (K), Wise, Hovorka - Asad, Zelenka (75. Bradáč) - Razetto (55. Hýsek), Mainolfi (68. Šalanský), Mejdr (68. Shierreich) - Ptáček (68. Hájek). Trenér: Daniel Vott.

37. Mejdr (0:1, as. Asad), 45. Razetto (0:2, as. Mainolfi), 60. Ptáček (0:3, as. Mainolfi), 63. Ptáček (0:4, as. Mejdr)