^
16.09.2023 | 16:30 | M | Př.Kopanina
FCPK
Sokol Kolovraty
5:1
[3:1]

Kolovraty dostaly u letiště pět branek. Kopanina se posunuje na třetí pozici.

Přední Kopanina - Souboj páté Kopaniny s šestými Kolovraty (oba deset bodů) v 7.kole přeboru Prahy sliboval dramatickou zápletku. Nakonec se stal jednoznačnou záležitostí domácího týmu, který hosty vyprovodil pěti góly. Dvakrát se trefil Ptáček, po jedné brance Hýsek, Šalanský a Mainolfi. Ten z penalty. Kopanina se posunula na třetí místo, ztrácí tři body na vedoucí Tempo (16). Druhý je rovněž šestnáctibodový Zličín. Za týden míří Kopaňáci do Záběhlic k zápasu s ČAFC. Ještě předtím v týdnu Teskahor pohár v Řeporyjích.


Přední Kopanina vstoupila do utkání strašidelně. Inkasovala hned v 1.minutě! Kritickou situaci však domácí zvládli, brzy vyrovnal Hýsek, do poločasu přidal dvě branky Ptáček a když ve druhé půli dominance modročervených pokračovala, mohli být hosté rádi, že odjeli jen s pěti góly.

Šance zopakovat nulu v defenzivě z minulého utkání v Podolí (více) padla přesně po 56. vteřinách. Po útočném autu ztratil míč nedůrazný Hovorka, Hynek frnknul po pravém křídle a předložil před prázdnou branku tutovku Bláhovi - 0:1.

Opakovala se situace z minulé sezóny s jediným rozdílem, že tehdy skóroval kolovratský Pokorný "až" v 5.minutě (více). Poté Kopanina otočila na konečných 3:1. Teď to bylo ještě o dva góly více.

Dopředu totiž domácí nulu jako v zápase na Podolí naštěstí nezopakovali. Vyrovnáno bylo už v 7.minutě, kdy se trefil nádherně Hýsek svým druhým gólem v sezóně. Akci potáhl Bradáč, Hollerbach pěkně předložil Hýskovi a ten elegantně na zadní roh branky dal určitě jeden z nejhezčích gólů sezóny - 1:1.

Domácí byli při chuti. Napadali hosty při rozehrávce a vznikaly nebezpečné situace. V 11. minutě si připsal zisk nad Hladkým Mattia Mainolfi, navedl míč na střed, uvolnil Bradáče, který sice trefil zoči voči jen Bébra, ale Ptáček jeho snahu dokončil - 2:1. Ve 26. minutě velmi podobně obral o míč Vostřela, ale Bébra nepřekonal. Povedlo se mu to až ve 33. minutě, kdy Mainolfiho únik po levé straně ve spolupráci s Bradáčem dostrkali do branky - 3:1.

Pauzu mezi poločasy vyplnila tradiční tombola s Patrikem Roklem, rozdávalo se pět cen, bylo příjemné slunečné počasí, krása. První cenu vylosoval Jan Mejdr, fotbalista pražské Sparty, který přišel povzbudit kopaninský tým a zejména svého bratra Tomáše. Ten se na hřiště dostal ve druhé půli a nastoupil tak poprvé po zranění, které si způsobil hned v 1.kole v zápase proti Braníku (více zde).

Druhý poločas byl plně v režii svěřenců trenéra Dana Votta, kteří nepřipustili žádné komplikace v pozitivním vývoji zápasu. Vše podstatné se nadále odehrávalo před brankou Kolovrat a gólman Bébr navzdory dobrému výkonu ještě dvakrát inkasoval. Celkově počtvrté v 70. minutě, kdy Ptáček obral u lajny o míč Vostřela a předložil lahůdku Šalanskému. Ten skóroval po třech minutách na hřišti od svého vystřídání a dal svou první branku sezóny za áčko - 4:1.

Tečku za utkáním udělal výborně hrající Mainolfi, který si vzal na starost exekuci pokutového kopu po faulu na Razetta. Bébr skočil doprava, Mainolfi poslal míč na opačnou stranu - 5:1.

Kopanina předvedla velmi dobrý výkon a zaslouženě zvítězila. Po minulé domácí výhře nad Tempem 4:1 (více) je to už druhá suverénní výhra U Drahušky v řadě a to se domácím fanouškům líbí. Teď musí modročervení potvrdit svou neporazitelnost na hřištích soupeřů. V Záběhlicích je čeká velmi silný protivník - ČAFC Praha. Pokud chtějí hrát o čelo, není čas na oddych a musí nadále sbírat body.

Ohlasy utkání

Daniel Vott (Kopanina): Do zápasu jsme vstoupili velice špatně, protože jsme inkasovali z první akce soupeře, ale je to jediná věc, co mohu klukům vytknout. Jinak veliká spokojenost, jak jsme to zvládli. Být ještě úspěšnější v zakončení, tak Kolovraty dostaly o nějakou branku navíc. Věřím, že takovéto výkony budeme předvádět i nadále, protože pokud se chceme držet ve špičce soutěže, tak to musí vypadat jako v tomto zápase.
Jakub Slezáček (Kolovraty): Po třech utkáních bez prohry jsme se setkali s tvrdou realitou špičky soutěže. Po rychlém vyrovnání na 1:1 a hned následném otočení výsledku jsme přestali existovat. Tak jako s Tempem jsme i od dalšího aspiranta na postup dostali pět branek. Blbě se mi to říká, ale vlastně za ně musíme být ještě rádi. Za to hovoří fakt, že nejlepším naším hráčem byl brankář. Zaostávali jsme naprosto ve všem.

Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: Matia Mainolfi
Nejlepší hráč Sokol Kolovraty: Milan Bébr

 

Sestava

Zavadil - Hollerbach (74. Mejdr), Krejčí (K) (46. Schierreich), Wise, Hovorka - Asad, Zelenka - Hýsek (74. Razetto), Mainolfi, Bradáč (67. Šalanský) - Ptáček (74. Hájek). Trenér: Karel Koloušek.

Góly

7. Hýsek (1:1, as. Hollerbach), 12. Ptáček (2:1, as. Bradáč), 33. Ptáček (3:1, as. Bradáč), 70. Šalanský (4:1, as. Ptáček), 82. Mainolfi z pen. (5:1, as. Razetto)

FCPK Tv

odkaz na video: https://youtu.be/jHZdThZxUp0

Střelci FCPK

Foto

Hráli v utkání

 MGŽČ
Asad Ali90---
Bradáč Filip67---
Hájek Štěpán16---
Hollerbach Ben Rudi74---
Hovorka Petr90---
Hýsek Viktor741--
Krejčí Jiří45---
Mainolfi Mattia901--
Matějka Ondřej0---
Mejdr Tomáš16---
Ptáček Vojtěch742--
Razetto Sebastián16---
Schierreich Sebastián45---
Šalanský Oliver231--
Urban Daniel0---
Wise Jacob Charles90---
Zavadil Luboš90---
Zelenka Filip90---


www.ptas.cz