^
09.09.2023 | 10:15 | M | Podolí
AFK Slavoj Podolí Praha
FCPK
0:0
[0:0]

Bez branek. Kopanina udržela nulu, ale neskórovala. Z Podolí veze jen bod.

Kavčí hory - Předposlední Podolí obralo Kopaninu o dva body, když v 6. kole přeboru Prahy skončilo utkání na Kavčích horách nerozhodně 0:0. Kopanina poprvé udržela nulu v obraně, ale žádný gól nevstřelila a byla z toho první remíza v sezóně. Modročervení zůstávají venku nadále bez porážky, nasbírali už celkem deset bodů a ztrácí tři na první místo. V příštím kole přivítají doma Kolovraty (16.9.).


Kopanina si přála rozšířit s Podolím dvě série. Zaprvé venku zatím samé výhry a zadruhé dvě výhry v řadě. Nepovedlo se. Dosud dvoubodové Podolí toužilo po první výhře, ale přidalo jen třetí bodík za třetí remízu.

Více zklamaní byli hosté. Měli nálepku favorita a čekali se od nich tři body. Postupně prostřídali ve hře veškerou ofenzivní sílu včetně šutéra Daniela Urbana, gól však nevstřelil nikdo. Slabou útěchou může být první nula v kolonce inkasovaných branek.

Trenér hostů Daniel Vott nebyl spokojen s výkonem svého týmu ani trojice rozhodčích. Přečtěte si v rozhovorech.

Navzdory ztrátě dvou bodů Kopanina drží těsný kontakt s čelem tabulky. Výsledky ostatních zápasů zajistily FCPK z pátého místa ztrátu jen tří bodů na znovu vedoucí Tempo Praha.

Za týden Přední Kopanina přivítá doma Sokol Kolovraty. Hraje se v sobotu 16.9. od 16:30.

Hodnocení trenérů:

Petr Majer (Podolí): Podle mého názoru utkání dvou rozdílných poločasů, ten první jsme odehráli velmi dobře, i když soupeř byl více na míči, tak jsme si poctivým výkonem vypracovali i několik možností skórovat, ale dvakrát jsme neměli potřebné štěstí. Druhý poločas již byl více v režii hostů a nám do závěrečných fází začaly i docházet síly, ale vše se nám podařilo ubránit a zápas skončil bezbrankovou remízou, kterou dle vývoje považuji za spravedlivou.
Daniel Vott (Kopanina): K utkání bych řekl asi jen to, že jsem spokojen s tím, že jsme poprvé v sezoně uhráli nulu vzadu, na druhou stranu mě velmi mrzí, že jsme alespoň jednu branku vsítit nedokázali. Jednak jsme nehráli úplně podle mých představ a jednak si myslím, že se ve fotbale pohybuji poměrně dlouho na to, abych byl schopen poznat, jak je utkání řízeno... Obecně jsem strašně zklamán z toho, že podle mého názoru se tvůrci priorit pravidel pro tuto sezonu trochu spletli. Do teď jsem se domníval, že priorita číslo jedna je zejména v amatérském fotbale chránit zdraví hráčů a místo toho, abych se před sezonou dočetl, že bude nulová tolerance k faulům, skluzům zezadu, hrou loktem apod., tak v mnoha utkáních každého kola vidím pravý opak. Naprosto nesmyslné zákroky, které k nejenom mému údivu nejsou oceněny ani žlutou kartou. Hráči, kteří udělají v klidu pět takových zákroků za utkání, jsou absolutně v pohodě, protože podle rozhodnutí někoho je důležitější, že je nulová tolerance k tomu cokoliv komentovat. No, nevím, já bych byl radši, kdyby se preferoval fotbal s hráči, kteří umí udělat kličku a vystřelit, než že někoho sestřelí. Ale to by ty hráče musel někdo alespoň trochu chránit. Tentokrát jsem zažil to, že jsme dostali na střídačce dvě žluté karty za to, že jednou jsme kritizovali výrok rozhodčího, který si popletl strany, což nakonec sám uznal, ale i za tuto pravdu byla žlutá karta, podruhé jsem si troufl říct, že to byl ofsajd. Na druhou stranu vidím dvacet skluzů a zákroků s cílem zastavit hráče za každou cenu. Kdybych ještě hrál fotbal, tak bych si asi vybral raději to, že mi občas někdo něco řekne než to, že mě pošle na neschopenku. Samostatná kapitola je to, že trend ve fotbale je nastavovat skutečný čas, který se nehrálo, tak tady to k nám asi ještě nedorazilo. V našem utkání se nastavovaly dvě minuty, což je legrační, jelikož téměř stejný čas se nehrálo jen při situaci v čase 56:55, kdy došlo k ležení hráče domácích společně se střídáním. Bylo mi řečeno, že to trvalo dvacet vteřin. Tak nevím, že by i stopky a kamerový záznam běžely každému jinak. Přemýšlím, je to opravdu to, co v pražském fotbale chceme. Já za sebe tedy určitě ne.

Nejlepší hráč AFK Slavoj Podolí: Vojtěch Procházka
Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: Vojtěch Ptáček

 

Sestava

Zavadil - Hollerbach, Krejčí (K), Wise, Asad - Zelenka, Šalanský (58. Mainolfi), Hýsek (58. Bradáč) - Hovorka, Ptáček, Hájek (58. Urban). Trenér: Karel Koloušek.

Góly

-

FCPK Tv

odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=UqjtKYXcu_U

Foto

Hráli v utkání

 MGŽČ
Asad Ali90---
Bradáč Filip32---
Hájek Štěpán58--
Hollerbach Ben Rudi90---
Hovorka Petr90--
Hýsek Viktor58---
Krejčí Jiří90---
Mainolfi Mattia32---
Matějka Ondřej0---
Mejdr Tomáš0---
Ptáček Vojtěch90--
Razetto Sebastián0---
Šalanský Oliver58---
Urban Daniel32---
Wise Jacob Charles90---
Zavadil Luboš90---
Zelenka Filip90---


www.mmreality.cz/