FC Tempo
4:1
[2:0]

Tempo dostalo u letiště čtyři branky. Kopanina zlomila domácí prokletí.

Přední Kopanina - Dva zápasy na domácím stadiónu U Drahušky Kopanina nezvládla. Ten třetí už ano. A hned z toho byla cenná výhra nad lídrem tabulky FC Tempo. Tým ze Lhotky před rokem u letiště uspěl a vyhrál 2:1. Tentokráte dostal čtyři branky a poprvé v sezóně zůstal bez bodu. Za Kopaninu skórovali Ptáček, Hýsek, Zelenka a Bradáč. Za týden míří Kopaňáci na Kavčí hory, kde je přivítá Podolí.

Kopanina dala podruhé v řadě čtyři góly a za to se tři body většinou dávají. Platilo to i proti Tempu, které se u letiště trefilo jen jednou.

Kopaňáci měli skvělý nástup. Po dvaceti minutách vedli o dvě branky. Nejprve si Ptáček narazil s Hýskem, ten mu efektivní patičkou míč vrátil a Ptáček uklidil k tyči. Za chvilku si oba role vyměnili, Ptáček odcentroval a Hýsek v pádu zamířil ke stejné tyči Pacovského branky.

Zatímco pro Ptáček to byla již třetí trefa v sezóně a vede tabulku týmových střelců, pro Hýska to byla premiérová branka za kopaninského áčko. Gratulujeme !!!

Skórem 2:0 skončil i první poločas. Trenéři spřádali plány pro druhou půli, diváci se bavili poločasovou tombolou s první cenou víkend pro dva v Krkonoších a baštili klobásy.

Ve druhé půli pověstná "Csaplárova past" naštěstí nes klapla. Také proto, že hned v úvodu druhé půle padla důležitá třetí branka. Velšan Wise vyhrál po rohu hlavičku a Zelenka z bezprostřední blízkosti skóroval. Druhý hráč v tomto zápase s premiérovou brankou za FCPK.

Před dvěma týdny Kopanina na stejném místě prohrávala s Motorletem 0:3, teď si stejné skóre užívala v opačném gardu. Nic na tom nezměnil ani gól hostů. Dvacet minut před koncem se trefil Sedlář. Jediný význam této branky však byl v tom, že na svou první nulu si gólman Zavadil a spol. musí ještě počkat.

Slavnosti premiérových gólů v modročerveném dresu za A tým se dočkaly ještě jednoho korálku. Devatenáctiletý Filip Bradáč, kopaninský odchovanec, který si na přelom žáků a dorostu na chvilku odskočil do Meteoru Praha, se dočkal své první branky za FCPK. Po vystřídání se dostal potřetí do podobné brejkové situace a na třetí pokus vyřešil souboj s Pacovským skvěle. Konečné skóre 4:1, Tempo opustilo zlatý stupínek a Kopanina se posunula na páté místo.

Kopanina na pátém místě ztrácí tři body na první Viktorku Žižkov B. Následují tři týmy s deseti body (Střešovice, Tempo, Zličín). V závěsu Kopanina.

V příštím šestém kole jedou svěřenci trenéra Votta potřetí na stadión soupeře. Míří na Kavčí hory, kde vedle sídla České televize je doma AFK Slavoj Podolí. Hraje se v sobotu 9. září 2023 od 10:15.

Hodnocení zápasu FCPK vs Tempo (trenéři) :
Daniel Vott (Kopanina): Do utkání jsme šli s tím, že už musíme na domácím hřišti zvítězit, což jsme nakonec zvládli suprově. Trochu jsme změnili taktiku, bylo to dobré rozhodnutí. Hosté měli také své příležitosti, ale Luboš to v brance vše vyřešil. Naopak my jsme mohli svůj náskok pojistit daleko dřív a nemuseli se tak dlouho o vítězství strachovat. Za vítězství jsme velmi rádi a kluky musím za předvedený týmový výkon pochválit. Toto jsme nutně potřebovali a věřím, že nám to pomůže do dalších zápasů.
Petr Vanko (FC Tempo): Výsledek naprosto reflektuje dění na hřišti. Hraje se na góly a domácí nám dali velkou lekci, jak se hraje efektivní fotbal stylem účel světí prostředky. Největší rozdíl mezi oběma týmy byl v porovnání obrana/útok, kde jsme individuálně propadli. Do zápasu nás ještě mohly dostat tři velké šance v prvním poločase, ale Zavadil svůj tým podržel. Kopanina má výborný tým a pokud zahraje dobře jen 5-6 hráčů z jedenácti, tak je výsledek 4:1 a buď se můžeme chlácholit uměleckým dojmem, který jak známo body ve fotbale nepřináší, nebo se vrátit nohama na zem a plnit pokyny, které si říkáme už od prvního kola.

Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: celý tým
Nejlepší hráč FC Tempo Praha: Martin Sobotka

Zavadil - Krejčí, Wise, Kučera (K, 46. Šalanský), Asad - Zelenka, Hollerbach (58. Bradáč), Hýsek (84. Razetto) - Hovorka, Ptáček (84. Mainolfi), Hájek (66. Urban). Trenér: Daniel Vott.

18. Ptáček (1:0, as. Hýsek), 21. Hýsek (2:0, as. Ptáček), 47. Zelenka (3:0, as. Wise), 77. Bradáč (4:1)