^
26.08.2023 | 10:30 | M | Uhříněves
SK Čechie Uhříněves
FCPK
2:4
[0:2]

Kopanina si z vypjatého zápasu v Uhříněvsi veze tři body a dvě vyloučení

Uhříněves - Kopaňáci se zmátořili a mají druhou výhru. Po nepovedeném zápase doma s Motorletem B si dojeli pro tři body do Uhříněvse (4:2). Ačkoliv opět naplnili svůj průměr dvou inkasovaných gólů na zápas, tentokráte se jim podařilo čtyři vstřelit. V jednom zápase tolik, co v předchozích třech dohromady. Prosadili se Wise, Urban, Hájek a Ptáček. Dvakrát se červenalo a v obou případech na kopaninské lavičce.


Když rozhodčí Císař po čtyřminutovém nastavení písknul naposledy do píšťalky, hostům se ulevilo. Mají tři body, které nutně potřebovali. Celkem už získali šest. Paradoxně všechny na stadiónech soupeře, zatímco doma dvakrát prohráli (Braník, Motorlet B).

V minulé sezóně patřila Čechie Uhříněves mezi oblíbené soupeře Kopaniny. V obou vzájemných zápasech zvítězili modročervení. V novém ročníku tedy tradice naštěstí pokračuje.

Trenér Vott udělal v sestavě oproti nepovedenému zápasu s Motorletem B tři změny. Do obrany instaloval dvojici Krejčí - Wise a do zálohy Vágnera. A byl to právě welšský stoper Jacob Charles Wise, který otevřel skóre zápasu. Hovorka zahrál výtečně roh v 15. minutě a Wise potvrdil, že kromě fantastické obranné hlavičky umí i útočnou - 0:1. Do poločasu pak padla ještě jedna branka hostů a opět hlavou. A znovu u toho byl Hovorka, poslal ze strany  prudkou standardku před branku a Urban nezastavitelně naskočil a skóroval - 0:2.

Byla to druhá branka kopaninského kanonýra v této sezóně. V minulém ročníku se jeho bilance zastavila na čísle sedmadvacet a to bylo v Praze úplně nejvíc.

Do druhého poločasu nahradil u hostů ve středu zálohy Hýsek Razetta a bitva pokračovala. Domácí měli před zápasem o bod více než Kopanina a nechtěli odejít z utkání s prázdnou. Dosud v jediném zápase na stadiónu ve Vachkově ulici porazili Kolovraty 2:1.

Druhou půli poznamenaly emoce. Hosté se zlobili na sudího Císaře. Nejprve Urban dostal kosu, když šel sám na branku, ale sudí nevylučoval ba ani nepískal. Pak vstřelil Ptáček branku, kterou rozhodčí neuznal pro ofsajd, poté co se Ptáček cestou vyhýbal v ofsajdu překážejícímu Urbanovi. Když potom Seniv sekl zezadu po Urbanovi a rozhodčí to neřešil, řešil to až příliš trenér Daniel Vott a viděl nejprve žlutou a poté červenou kartu!

Situaci na chvilku uklidnila třetí branka hostů, která padla po spolupráci dvou čerstvě střídajících hráčů. Hollerbach vysunul Hájka a ten z pravé strany trefil na zadní tyč - 0:3.

Domácí vzápětí korigovali Blažkem a jeho nastřelenou standardkou před branku, která v houštině těl byla protečována - 1:3.

V 78. minutě se před lavičkou Kopaniny červenalo znovu. Již vystřídaný Robert Vágner se dopustil kritiky na adresu protihráče, za což může dostat podle pravidel rovněž ČK a to se také stalo. Kopanina tedy dvě červené karty, ale na hřišti se pokračovalo jedenáct na jedenáct a dohrávalo se podle hostujících not. Těm totiž výrazně pomohla chyba domácího stopera, kterého obral o míč důsledný Ptáček, obešel i gólmana Beránka a skóroval - 1:4.

Hotovo dvacet, zápas rozhodnutý! Nic na tom nezměnila ani korekce skóre na 2:4 v nastaveném čase po střele z dálky, kterou Zavadil vyrazil jen na břevno, odraz před branku tušil jen Peterka a na pohodu míč dorazil do sítě.

Zajímá-li vás jak o utkání Uhříněves- FCPK referoval Pražský Deník klikněte zde

Kopanina má šest bodů, skóre 8:8, v neúplné tabulce po sobotních zápasech sedmé místo se ztrátou čtyři body na čelo, kde je desetibodové Tempo. A bude to právě tým ze Lhotky, který přijede ke vzájemnému zápasu příští týden v sobotu 2.9.2023 od 17 hodin na stadión U Drahušky v Přední Kopanině. Takže skvělá pozvánka navštívit utkání, kde půjde o hodně. Kopanina po nevýrazném začátku má šanci docvaknout špičku tabulky v případě výhry, v opačném případě také může nabrat až sedmibodovou ztrátu po pěti kolech! Buďte u toho, těšíme se na vás.

Ohlasy utkání
Martin Kovařík (hrající asistent Uhříněves): Kopanina k nám přijela s tím, že musí bodovat, ale i my jsme chtěli zvítězit. Hostům se povedlo do poločasu dvakrát udeřit, my jsme také měli dvě, tři gólovky, ale neprosadili jsme se. Naopak hosté trestali a po přestávce po našich dvou chybách ještě odskočili na 0:3. Povedlo se nám rychle korigovat, ale musíme přiznat, že soupeř vyhrál zaslouženě.
Daniel Vott (Přední Kopanina): Na zápas jsme jeli s tím, že musíme naplno bodovat, tomu jsme uzpůsobili sestavu i způsob hry. Povedlo se nám soupeři odskočit na rozdíl dvou gólů a on už jen korigoval. Myslím, že jsme to utkání měli pod kontrolou.

Nejlepší hráči SK Čechie Uhříněves: Michal Vaněk
Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: Charles Jacob Wise

Sestava

Zavadil - Krejčí, Wise, Kučera - Asad - Zelenka (76. Bradáč), Vágner (62. Hájek) - Razetto (46. Hýsek), Ptáček, Hovorka (62. Hollerbach) - Urban (K) (82. Šalanský). Trenér: Daniel Vott.

Góly

15. Wise (0:1, as. Hovorka), 31. Urban (0:2, as. Hovorka), 66. Hájek (0:3, as. Hollerbach), 85. Ptáček (1:4)

FCPK Tv

odkaz na video: https://youtu.be/wgv2INbFuZU

Střelci FCPK

Foto

Hráli v utkání

 MGŽČ
Asad Ali90---
Bradáč Filip14---
Hájek Štěpán281--
Hollerbach Ben Rudi28---
Hovorka Petr62--
Hýsek Viktor45---
Krejčí Jiří90---
Kučera Luboš90---
Matějka Ondřej0---
Ptáček Vojtěch901--
Razetto Sebastián45---
Šalanský Oliver8---
Urban Daniel821--
Vágner Robert62--
Wise Jacob Charles901--
Zavadil Luboš90---
Zelenka Filip76---


www.pocitace-opravy.cz