FK Králův Dvůr
Mladší žáci (U13)
3:6
[0:0]

Králův Dvůr - V sobotu 4. února odehráli kopaninští mladší žáci svůj třetí přípravný zápas za tento rok. V dopoledních hodinách se utkali s Královým Dvorem na půdě soupeře. Po prvních dvou přátelských utkáních si FCPK držela bilanci 1 výhra 1 prohra, a tak kluci chtěli strhnout tuto statistiku na svoji stranu dalším úspěšným soubojem. I v malém počtu, který vyšel přesně na formu 7+1, podali Kopaňáci velmi dobrý výkon a dokonce hattrickem se blýskl útočník Jonathan Vovkanič. Modročervení tak zvítězili 6:3.

Hodnocení trenéra - Martin Skočdopole:

V tomto přátelském utkání jsme změřili síly s opět velice kvalitním soupeřem z Králova Dvora. Z důvodu prázdnin se nám sešlo obrovské množství omluvenek, ale nakonec se podařilo poskládat dostatečně silnou osmičku, která dokázala porazit Cábelíky, jak se místním přezdívá, poměrně přesvědčivě 6:3.   Domácí celek měl velké potíže hlavně s agilně hrajícím Vovkaničem, který domácí obraně značně zatápěl svou rychlostí. Zápas se hrál formátem 3x 20 minut, takže jsme si s klukama mohli během přestávek vysvětlit určité herní situace, které nastaly a hráči je měli ještě v živé paměti. Z mého pohledu byla nejpovedenější poslední třetina utkání, kde se kluci konečně sžili s posty na kterých nastoupili. Velice mě zaujal Zdenda Volf, který nastoupil na pozici levého obránce a odvedl poctivý a sebevědomý výkon. Opět skvěle zachytal Racek, který musel vytáhnout ze svého repertoáru několik famózních zákroků. V poslední třetině mě potěšil výkon Matěje Boška, který se konečně po několika apelech přestal bát a začal sebevědomě vyvážet míče z obrany.   S tímto přátelským zápasem jsem celkově spokojený. Kluci museli čelit soupeři, který se snažil napadat naši rozehrávku hned v zárodku, což nám dělalo hlavně v první části utkání značné problémy. Postupem času ale naši borci našli na toto napadání recept a zjistili, že pouze vlastní aktivitou a nabízením se do volných prostorů mohou na soupeře vyzrát. Doufám, že si tuto aktivitu přenesou i do příštích zápasů.

Racek - Davagle, Bošek, Volf - Kocourek, Tsang, Margarjan - Vovkanič. Trenér: Martin Skočdopole.